• Konkurs BRD i sukces naszych uczniów
    12.04.2024

Jak co roku w miesiącu kwietniu odbywały się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Niewątpliwie dużym sukcesem uczniów naszej szkoły był udział w etapie rejonowym i awans ucznia klasy VI Adama Szymanowskiego do etapu wojewódzkiego konkursu Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. Wyróżnieniem dla naszej szkoły po uprzednim wytypowaniu przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. była organizacja eliminacji etapu rejonowego konkursu BRD, Którą reprezentowało ośmioro uczniów: klasa VIII- Martyna Wesołowska, Patrycja Mazur; klasa VI- Adam Szymanowski, Marek Winiarski, Alan Halasa, Agata Trepczyk; klasa V- Jan Monkiewicz, Lena Pleń. Konkurs ten polegał na napisaniu testu wiedzy składającego się z 30 pytań z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, którego głównym celem było działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością przepisów dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach i skrzyżowaniach. Konkursy o tematyce bezpieczeństwa cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły, a uczestnicy osiągają bardzo wysokie wyniki. Drugim uczniem, który prędzej uzyskał awans do finału wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzież zapobiega Pożarom” jest Jan Monkiewicz z klasy V.

• Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach zaprosiła Druhów strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Goli do przeprowadzenia lekcji pokazowej dla uczniów.

Strażacy zaprezentowali sprzęt ratowniczo-gaśniczy będący na wyposażeniu samochodów pożarniczych, przedstawili zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przypomnieli numery alarmowe. Strażacy zaprezentowali działanie pompy wodnej, która jest na wyposażeniu samochodu i służy do działań gaśniczych. Dzieci mogły wejść do środka wozu strażackiego oraz użyć węża strażackiego. To ciekawa, ale przede wszystkim bardzo ważna lekcja dla wszystkich dzieci a szczególnie dla ucznia naszej szkoły Jana Monkiewicza, który w I grupie wiekowej zajął pierwsze miejsce w powiecie Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, a tym samym zakwalifikował się do finału wojewódzkiego i będzie reprezentował naszą szkołę i powiat wschowski. Strazacy sukces naszego ucznia nagrodzili edukacyjnym prezentem, który posłuży do wzbogacania wiedzy na temat samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz przekazali znaczące informacje o sprzęcie znajdującym się na wyposażeniu samochodu

• Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, uczestniczyli w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubuskie Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim.

Do etapu rejonowego z języka polskiego zakwalifikowała się uczennica klasy VIII- Martyna Żmuda, zaś z języka angielskiego uczeń klasy VII- Jakub Graca i ósmoklasistka Nicola Matuszewska.

Zmagania na szczeblu rejonowym to już wielkie wyzwanie, bo uczestniczą w nich najlepsi ze szkól sześciu rejonów podlegających LKO.Nasz rejon obejmował powiat nowosolski i wschowski.

• W dniu 20 marca w siedzibie Komendy Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Celem turnieju jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, poznawanie tradycji i organizacji ochrony przeciwpożarowej. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 25 pytań oraz w części ustnej odpowiedzieć na trzy wylosowane

• "Młodzież zapobiega pożarom" - pod takim hasłem odbyła się 12 marca 2024 r. w Świetlicy Miejskiej w Szlichtyngowej kolejna edycja gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych wśród uczniów szkół podstawowych I grupa - klasy I-IV oraz II grupa - klasy V-VIII . W tym roku w turnieju udział wzięło 24 uczniów, reprezentantów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej, Szkoły Podstawowej w Jędrzychowicach oraz Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny "INKI” w Starych Drzewcach.

Kształcenie na odległość

Nauka prowadzona na odległość może być realizowana z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez nauczyciela, w szczególności tych rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (w szczególności platforma edukacyjna www.epodreczniki.pl), Centralnej
i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnej, a także emitowanych w pasmach edukacyjnych programów Telewizji Publicznej i Polskiego Radia. Informacje z poszczególnych przedmiotów na temat zdalnego nauczania znajdują sie w zakładce: Nauczyciele - zdalne nauczanie

Bardzo pomocne w zdalnym nauczaniu strony dla rodziców, uczniów i nauczycieli !

Skorzystaj z nich:

matmagwiazdy.pl