Informujemy, że od dnia 7 maja 2020 roku (czwartek) otwarty zostaje kompleks sportowy „Moje Boisko – Orlik 2012”, zlokalizowany przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej. W celu skorzystania z boiska sportowego prosimy o wcześniejsze zarezerwowania terminu u opiekuna Pana Dariusza Janusa pod numerem telefonu 508 642 787.
W dniu dzisiejszym Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Jolanta Wielgus odbyła spotkanie z dyrektorami placówek oświatowych w sprawie wypracowania wspólnego stanowiska odnośnie wznowienia działalności przedszkoli oraz oddziałów i punktów przedszkolnych. W spotkaniu udział wzięli: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jędrzychowicach Marta Krawczyk, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach Czesława Świercz i Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej Daniel Mika.
W wyniku spotkania, w poczuciu wspólnej odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo dzieci i ich rodzin, a także pracowników placówek oświatowych oraz mając na uwadze opinie rodziców podjęto decyzję o dalszym zamknięciu ww. placówek do dnia 24 maja 2020 r.
Decyzję podjęto ze względu na obawy o bezpieczeństwo dzieci i personelu oraz konieczność przygotowania i wdrożenia wewnętrznych procedur bezpieczeństwa i przeciwdziałania możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego.
Wszelkie informacje w ww. sprawie będziemy rodzicom i opiekunom przekazywać na bieżąco.
Źródło:
Do udziału zapraszam uczniów klas IV – VIII
• Konkurs będzie trwał cztery tygodnie, w terminie 4-29 maja 2020 r
• Codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 21:00 na stronie głównej Organizatora www.brd.zgora.pl będzie zamieszczone jedno pytanie konkursowe jednokrotnego wyboru.
Udział w konkursie polega na przesłaniu (koniecznie w dniu ukazania się pytania) odpowiedzi w postaci e-maila. Należy to robić codziennie, najpóźniej do godz. 21-ej na adres emailowy: brdzgora@hoga.pl . Wysyłka wyłącznie ze swojego lub rodzinnego adresu mailowego (zawsze z tego samego).
• Każdy email powinien zawierać: odpowiedź z numerem pytania oraz wskazaną odpowiedź: A, B lub C, a także pełne: imię i nazwisko ucznia, klasę i nazwę szkoły z miejscowością. Przykładowy wzór treści emaila: Pytanie 1 odp. B, Jan Kowalski, klasa V, SP 102 w Zielonce
• Nie dopuszcza się przesyłania odpowiedzi zbiorczych, np. z całego tygodnia.
• Nie wysłanie odpowiedzi z jednego dnia nie eliminuje ucznia z konkursu.
• Główną nagrodą dla najlepszego ucznia będzie dofinansowanie w kwocie 1000 zł do zakupu roweru lub innej nagrody wybranej przez ucznia. • Dla pozostałych najlepszych uczniów przewidziane są cenne nagrody rzeczowe.
Uczniowie biorący udział otrzymają ocenę celującą klasy IV- VI z techniki, a VII I VIII z informatyki.
Powodzenia!!!
Jarosław Orliński
ŚWIĘTA MAJOWE
1 maja – od 1890 roku Międzynarodowe Święto Pracy . Święto to upamiętnia strajk robotników w Chicago 1 maja 1886 roku. W Polsce zostało ogłoszone w 1899 roku
2 maja – od 2004 roku Dzień Flagi Rzeczypospolitej . 1 sierpnia 1919 roku Sejm uchwalił ustawę o godłach i barwach „Za barwy Rzeczypospolitej Polskiej uznaje się kolory biały i czerwony w podłużnych pasach równoległych, z których górny-biały, dolny zaś-czerwony.” Stosunek długości do szerokości chorągwi dla flagi państwowej wynosił 5:8.BĄDŹ DUMNY, WYWIEŚ FLAGĘ NARODOWĄ
3 Maja – Święto Konstytucji. Święto to zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Dzień ten został uznany świętem już 5 maja 1791 roku. Od 1946 roku świętowanie tego dnia było zakazane przez władze aż do roku 1990.
Opublikowała Natalia Szuman
Nauka prowadzona na odległość może być realizowana z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez nauczyciela, w szczególności tych rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (w szczególności platforma edukacyjna www.epodreczniki.pl), Centralnej i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnej, a także emitowanych w pasmach edukacyjnych programów Telewizji Publicznej i Polskiego Radia.
Bardzo pomocne w zdalnym nauczaniu strony dla rodziców, uczniów i nauczycieli !
Skorzystaj z nich:
Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski podczas dzisiejszej konferencji ogłosił, że:
- szkoły,
- żłobki,
- przedszkola
pozostają zamknięte do 24 maja br.
Uczniowie będą kontynuować naukę w formie kształcenia na odległość. Nauka zdalna będzie przebiegać tak jak dotychczas.
Minister ogłosił także terminy egzaminów i matur. Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br.
Więcej informacji w poniższym linku:
https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-egzaminow-2020
PRZYPOMNIENIE!!!
Do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – to przepis nakładający obowiązek kształcenia na odległość w szkołach i placówkach.
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 kwietnia br.
Przypominamy, że obowiązek nauki na odległość nadal trwa. Pomimo czasowego zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, uczniów pozostających w domu nie zwalnia z obowiązku realizacji ramowego planu zajęć zgodnie z apelem MEN. Materiały będą zamieszczane na stronie internetowej szkoły, portalach edukacyjnych lub inny sposób ustalony z nauczycielami.
Prosimy o śledzenie wiadomości przekazywanych przez stronę internetową szkoły, informację na Facebooku. W każdej sprawie można kontaktować się ze szkołą za pośrednictwem poczty elektronicznej: sp.staredrzewce@wp.pl
Prosimy o systematyczne sprawdzanie wiadomości i wykonywanie okreslonych zadań.
Przypomniał: .
Jarosław Orlinski
Poniżej znajduje się lista osób, które potencjalnie mogą udzielić Tobie wsparcia w radzeniu sobiez trudnym stanem psychicznym związanym z epidemią koronawirusa w Polsce.
Pamiętaj, żeby kontaktować się z danym specjalistą w dniach i godzinach, które określił.
Formę i czas trwania wsparcia ustalisz w trakcie pierwszej rozmowy.
Wsparcie jest darmowe, krótkoterminowe (zazwyczaj maksymalnie 3 spotkania) i jednorazowo nie będzie trwało dłużej niż 50 minut.
https://www.psychologowie-dla-spoleczenstwa.pl/kontakt
więcej kontaktów i miejsc pomocowych w zakładce PEDAGOG
Do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – to przepis ujęty w podpisanym dziś, 9 kwietnia br. rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.
Przypomnijmy, że w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19, zmieniliśmy przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych. Określiliśmy również zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzyliśmy możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów.
W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość. Za jej organizację odpowiada dyrektor szkoły.
Organizując kształcenie na odległość dyrektor musi pamiętać o uwzględnieniu zasady bezpiecznego korzystania przez uczniów z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną. Oznacza to, że dobór narzędzi przy tej formie kształcenia powinien uwzględniać aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów.
Dyrektor musi również ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia. Dyrektor określa też formy kontaktu czy konsultacji nauczyciela z rodzicami i uczniami.
Nauka prowadzona na odległość może być realizowana z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez nauczyciela, w szczególności tych rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (w szczególności platforma edukacyjna www.epodreczniki.pl), Centralnej i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnej, a także emitowanych w pasmach edukacyjnych programów Telewizji Publicznej i Polskiego Radia.
W przypadku przedszkoli i uczniów klas I-III szkoły podstawowej nauczyciel ma obowiązek poinformowania rodziców o dostępnych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.
Podstawa prawna
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Źródło:
https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc-przedluzone-do-26-kwietnia
Dyrektor Czesława Świercz
.
Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2019/2020 od dnia 9 do dnia 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. Od czwartku szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość. Jeśli okres nauki zdalnej zostanie wydłużony ze względu na pandemię koronawirusa, nauka zdalna nie będzie się odbywać także 14 kwietnia (wtorek). Uczniowie w tych dniach nie będą mieli lekcji zdalnych ani zadawanych zadań domowych.
Przedszkola, jako placówki, które nie mają ferii, do 10 kwietnia prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty, tj. dalej prowadzą naukę w systemie zdalnym.
Informacja na ten temat została opublikowana na stronie MEN: https://www.gov.pl/web/edukacja/wiosenna-przerwa-swiateczna-2020-r
W dniu dzisiejszym dostarczona została do naszych szkół: Szkoły Podstawowej w Jędrzychowicach, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej oraz Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach pierwsza partia laptopów w ilości 25 szt. zakupionych przez Gminę w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Cyfryzacji rządowego programu „Polska Cyfrowa”. Przyjęcia komputerów dokonali dyrektorzy szkół: Pani Marta Krawczyk, Pani Bronisława Weleszczuk i Pani Czesława Świercz.
Przypomnieć należy, że łącznie zakupiono 34 laptopy. Dziś dojechała do nas druga partia dostawy w ilości 9 szt.
Źródło: Gmina Szlichtyngowa
Miło nam Państwa poinformować, że w dniu 2 kwietnia br. do Urzędu Miasta i Gminy Szlichtyngowa dostarczona została pierwsza partia laptopów w ilości 25 szt. zakupionych przez Gminę w ramach rządowego programu „Polska Cyfrowa” ogłoszonego przez Ministerstwo Cyfryzacji. W ramach tego programu zakupionych zostało łącznie 34 szt. komputerów posiadających szybki procesor, dużo pamięci RAM i wydajny dysk SSD oraz najnowszy system operacyjny Windows 10.
Dnia 2 kwietnia Gmina Szlichtyngowa wystąpiła o przyznanie grantu w ramach Programu Operacyjnego „Polska Cyfrowa” na zakup 34 komputerów wspomagających zdalną edukację na kwotę 59.999,80 zł, która będzie stanowiła refundację wydatkowanych środków z budżetu gminy
ze strony ODN Poznań
1. Myśl pozytywnie.
Nauka zdalna nie musi być trudniejsza. Doceń własny wpływ na swoje kształcenie. Włącz pozytywne emocje.
2. Zaplanuj własne uczenia się.
Narysuj prostą tabelę z podziałem na dni tygodnia, godziny i oczekiwane rezultaty. Ostatnią rubrykę przeznacz na notatki; możesz tam się oceniać, zaliczać sobie wykonane zadania lub wpisywać komentarze.
3. Ustal stały harmonogram nauki.
Zaczynaj dzień o tej samej godzinie. Nie odkładaj „na potem”, wykonuj zadania systematycznie, zgodnie z kolejnością w planie lekcji oraz terminami zadawanych prac. Zapisuj terminy zadań z różnych przedmiotów w kalendarzu.
4. Uporządkuj miejsce nauki.
Przyda się własne biurko lub stolik z miejscem do notowania, czytania, surfowania w sieci. Pilnuj porządku, unikaj rozpraszaczy w czasie własnej nauki (TV, głośna muzyka, włączone komunikatory, telefon).
5. Wymyśl własny system przechowywania zadawanych prac
np. teczki, segregatory lub foldery na komputerze. Ułatwi to usystematyzowanie i przechowywanie twoich prac, a także przekazywanie ich nauczycielom zarówno w trakcie pracy zdalnej, jak i po powrocie do szkoły.
6. Dbaj o higieniczny tryb życia.
Pamiętaj o aktywności ruchowej i zdrowym odżywianiu, o odpowiedniej ilości snu i odpoczynku. Sprawiaj sobie drobne przyjemności. Uśmiechaj się. To wzmocni Twoją odporność fizyczną i psychiczną. Daj odpocząć swemu mózgowi, rób sobie przerwy na wykonanie kilku ćwiczeń gimnastycznych, przeciągnij się, zmień pozycję. Albo po prostu wstań i pooddychaj. Otwórz okno i przewietrz pokój.
7. Zaczynaj od trudniejszych zadań,
łatwe zostaw na koniec gdy już będziesz trochę zmęczony.
8. Stosuj przemienność przedmiotową, gdy uczysz się sam.
Po 30 minutach uczenia się jednego przedmiotu zmień dziedzinę. Rób przerwy, przeplataj naukę w sieci pracą z podręcznikiem.
9. Wykorzystuj różne techniki w uczeniu się
notuj, rysuj, podkreślaj kolorem wybrane frazy, głośno powtarzaj, rymuj, układaj historyjki wplatając do nich fakty, które musisz zapamiętać.
10. Współpraca jest ważna! Poproś o pomoc, jeśli czegoś nie rozumiesz,
zadaj pytanie nauczycielowi lub osobom z klasy, które mogą tobie pomóc. Korzystaj z różnych źródeł informacji (nie tylko Internetu), nie zapominaj o swoich podręcznikach. Rodzice są także Twoim wsparciem, ale ustal z nimi zasady –oni też pracują w domu.
11. Gdy w planie masz lekcję on – line, przed zajęciami sprawdź sprzęt i łącze internetowe,
uruchom programy wskazane przez nauczyciela. Ustaw monitor komputera w odpowiedniej odległości, tj. 40 – 75 cm od oczu i na odpowiedniej wysokości, tak aby górna krawędź monitora nie znajdowała się powyżej twoich oczu.
Powodzenia - pedagog
Egzaminy próbne odbędą się w terminach:
Uczniowie ( będąc w domu ) – ze strony OKE Poznań
Nauczyciele po otrzymaniu Waszych prac sprawdzą, ocenią je, a także przekażą Wam
informację zwrotną.
Adresy poczty elektronicznej do nauczycieli - podane przez nauczycieli
J. polski - A. Grzelak
Matematyka - H. Szuman
J. angielski - A. Romanowicz
J. niemiecki - B. Dzieweczyńska
M. Paulo-Wolińska
Rozpoczynamy naukę na odległość. Pamiętajcie, że we wszystkich sprawach możecie kontaktować się z waszymi wychowawcami i nauczycielami w ustalony sposób.
W zakładce Nauczyciele w lewym MENU na stronie internetowej naszej szkoły znajdziecie materiały do nauki, zadania, ćwiczenia oraz inne polecenia przedstawione przez poszczególnych nauczycieli, wystarczy kliknąć w lupę przy nazwisku i tam otworzy się strona nauczyciela uczącego danego przedmiotu, gdzie pojawią się informację dla ucznia i rodziców. Przeczytajcie informację umieszczone poniżej skierowaną do Was i Rodziców.
Drodzy uczniowie!
Zawieszenie zajęć w szkole w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego COVID -19 wymusiło zmianę techniki realizacji procesu dydaktycznego również w naszej szkole: z zajęć prowadzonych stacjonarnie w pomieszczeniach szkolnych na zajęcia prowadzone techniką „nauki na odległość”, tzw. zdalne nauczanie.
Zmiana techniki uczenia się i nauczania nie zwalnia żadnego z Was z obowiązku szkolnego /obowiązku nauki, określonego w art. 35 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe.
Nie opuszczaj własnego mieszkania! Szkolne obiekty są pozamykane oraz został wprowadzony zakaz wstępu na boisko szkolne. Kontakt z nauczycielami uczącymi w Twojej klasie został przekazany pocztą elektroniczną.
Zwracam się z prośbą o przestrzeganie wszelkich zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych. Niestety, wg informacji WHO, młodzi ludzie też są narażeni na zakażenie. Wszelkie kontakty ogranicz do Internetu lub innych środków komunikacji.
Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie!
Zwracamy się do Państwa o dopilnowanie przestrzegania wszelkich zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych oraz wskazań Ministerstwa Edukacji Narodowej.
To na Państwu spoczywa odpowiedzialność za skuteczność realizacji zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, a tym samym za bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci, a Naszych Uczniów. Szczególnie proszę Państwa o dopilnowanie, by Wasze dzieci w czasie epidemii pozostały w domu i nie kontaktowały się z innymi osobami. Wszelkie kontakty mogą Oni ograniczyć do Internetu lub innych środków komunikacji. Proszę również o wsparcie swoich dzieci. Służymy Państwu również pomocą.
Podstawowym warunkiem skuteczności ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa jest rygorystyczne przestrzeganie zasad higieny osobistej. Konieczne jest również bieżące śledzenie komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji przesyłanych przez dyrektora szkoły lub wychowawców. Wszelkie informacje o zagrożeniu koronawirusem oraz o sposobach zapobiegania można znaleźć na stronie http://https://gis.gov.pl/Aktualnosci
W każdej sprawie można się kontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej: sp.staredrzewce@wp.pl
Zwracamy się do Państwa o dopilnowanie przestrzegania wszelkich zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych oraz wskazań Ministerstwa Edukacji Narodowej.
To na Państwu spoczywa odpowiedzialność za skuteczność realizacji zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, a tym samym za bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci, a Naszych Uczniów. Szczególnie proszę Państwa o dopilnowanie, by Wasze dzieci w czasie epidemii pozostały w domu i nie kontaktowały się z innymi osobami. Wszelkie kontakty mogą Oni ograniczyć do Internetu lub innych środków komunikacji. Proszę również o wsparcie swoich dzieci.
Samo ślęczenie nad książkami i żmudne wykuwanie regułek to niezbyt dobry pomysł na naukę do egzaminu. Chociaż przynosi rezultaty, to jednak najczęściej są one krótkotrwałe, a powtórkę materiału warto rozpocząć na kilka miesięcy przed terminem. Właśnie dlatego warto zastosować rekomendowane metody, z którymi oczekiwane efekty są łatwiejsze do uzyskania. Z tymi 6 metodami uczenie się da najlepsze wyniki!
Zanim przystąpisz do nauki, pamiętaj o odpowiedniej organizacji. Ustal kolejność przerabiania poszczególnych materiałów, wyznacz sobie więcej czasu na te zagadnienia, które stanowią dla ciebie większe wyzwanie. Pamiętaj też o tym, żeby zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria - przyda się zeszyt i arkusze papieru do zapisywania ważnych informacji, kolorowe flamastry lub długopisy, karteczki samoprzylepne i zakładki do książek i zeszytów. Z takim "uzbrojeniem" możesz zabierać się za naukę.
W księgarniach można znaleźć pełną gamę różnego rodzaju vademeców czy repetytoriów, których zadaniem jest pomoc w powtórkach materiału przed egzaminem. Warto się nimi zainteresować, ponieważ sama wiedza z podręcznika oraz zeszytu to często zbyt mało,
Sprawdzonym sposobem na efektywną naukę jest, paradoksalnie, robienie ściąg! To właśnie w trakcie przepisywania informacji umysł lepiej je zapamiętuje, dlatego jeżeli chcesz uczyć się skuteczniej, zapisuj na kartkach wszystkie najważniejsze informacje. Takie notatki mogą przybrać dowolną formę - najlepiej jednak, aby były czytelne, ponieważ przydadzą się potem przy generalnych powtórkach.
Ważnym elementem nauki do egzaminu powinno stać się regularne rozwiązywanie testów dla klas ósmych. Testy można znaleźć bardzo łatwo w Internecie, dlatego raz na tydzień dobrze zrobić sobie taki egzamin. Nie tylko pomoże on w sprawdzeniu poziomu wiedzy i określeniu, co jeszcze trzeba będzie powtórzyć, ale również zapozna cię ze specyfiką egzaminu. Im więcej testów rozwiążesz, tym lepiej!
Mnemotechnika to określenie na techniki, które ułatwiają zapamiętywanie. Warto sprawdzić te najpopularniejsze, ponieważ wielu osobom naprawdę pomagają one w przygotowaniach do egzaminu. Układanie wierszyków i tworzenie skojarzeń, chociaż wydaje się banalne, to w rzeczywistości jest zadziwiająco skuteczne. Właśnie dzięki tym technikom pamięciowym można zapisać na zawsze w swoim umyśle trudne definicje lub wzory.
Na koniec warto wskazać jeszcze na nastawienie do egzaminu - realistyczne spojrzenie na siebie, swoją wiedzę i umiejętności, określenie swojego celu to podstawy. Gdy nie rozumiesz jakiegoś zagadnienia, nie załamuj rąk, ale poświęć na nie nieco więcej czasu. Jeżeli brakuje ci wiedzy, ucz się regularnie - systematyczna praca naprawdę się opłaca!
pedagog szkolny
W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz decyzją rządu
o zamknięciu placówek oświatowych odwołujemy zapisy do oddziału przedszkolnego, które miały odbyć się 25.03.2020r.
Zmienił się sposób zgłaszania dziecka do procesu rekrutacji, istnieje możliwość złożenia dokumentacji on-line.
Dokumenty (wnioski) można pobrać ze strony internetowej szkoły:
Przesłać je należy drogą elektroniczną na adres szkoły podstawowej – sp.staredrzewce@wp.pl
Prosimy, aby w miarę możliwości wnioski były wypełnione i podpisane.
Wniosek należy zeskanować lub zrobić jego zdjęcie i przesłać e-mailem na adres szkoły.
W przypadku braku możliwości pobrania i odesłana wniosku proszę o kontakt
telefoniczny pod nr tel.780038376, 667658366.
Dziękuję – Dyrektor szkoły
Egzamin ósmoklasisty !
Drodzy uczniowie, od 16 do 25 marca, w dni powszednie, znajdziecie –na stronie www.cke.gov.pl –zestawy zadań, które możecie wykorzystać jako element powtórki przed egzaminem osmoklasisty
Zdalne lekcje - propozycje materiałów dydaktycznych i narzędzi
Propozycje materialów dydaktycznych - https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje
Informacje dotyczace e - nauczania zamieszczone na stronie MEN
gov.pl/web/edukacja/nauka-zdalna
Pomimo czasowego zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, uczniów pozostających w domu mobilizujemy zgodnie z apelem MEN do wykonywania zadań przedstawionych. Materiały będą zamieszczane na stronie internetowej szkoły, portalach edukacyjnych.
Prosimy o systematyczne sprawdzanie wiadomości.
Przypomniał:
Jarosław Orlinski