28 marca 2025 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Z radością informujemy, że nasi uczniowie odnieśli znaczący sukces w konkursie. Jan Monkiewicz zdobył pierwsze miejsce w kategorii klas 5-8 i tym samym będzie reprezentował naszą szkołę na etapie wojewódzkim. To ogromne wyróżnienie i dowód jego wiedzy oraz zaangażowania. Na podium znalazł się również Mieszko Winiarski, który zajął trzecie miejsce w kategorii. Klas 1-4 To wspaniałe osiągnięcie, które pokazuje wysoki poziom przygotowania naszych uczniów. Z wszystkich naszych reprezentantów jesteśmy bardzo dumni.
Serdecznie gratulujemy i życzymy Janowi powodzenia na kolejnym etapie zmagań!
Opublikował: Jarosław Orliński
21 marca odbył się w naszej szkole również Dzień Kolorowej Skarpetki. Wszyscy tego dnia oprócz wiosennych nakryć głowy i kolorowych ubrań założyli także kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa.Każdy uczeń kolorował na przygotowanym wcześniej szablonie swoje skarpetki, które stały się ozdobą szkoły. Zakładając kolorowe, niepasujące skarpetki zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi z Zespołem Downa. Pokazujemy, że różni nas od nich tak niewiele, jeden niepasujący chromosom, tak jak jedna niepasująca skarpetka.Ważne jest, żeby już od najmłodszych lat pokazywać dzieciom różnorodność, uczyć empatii i tolerancji. W dniach 17-21 marca 2025 roku, w całej Polsce, odbywa się III Ogólnopolski Happening „Przywitaj wiosnę w kolorowych skarpetkach”. Inicjatywa ma na celu wyrażenie solidarności, promowanie akceptacji różnorodności oraz integracji w społeczeństwie.
W ramach happeningu akcji uczestnicy są zachęcani do tworzenia łańcuchów kolorowych skarpetek, które zostaną powieszone w różnych miejscach, takich jak sale lekcyjne, świetlice czy korytarze. Każdy łańcuch symbolizuje solidarność oraz przypomnienie o potrzebie wsparcia osób z zespołem Downa. Wydarzenie obejmuje również lekcje i rozmowy na temat sytuacji osób z niepełnosprawnościami, akceptacji różnorodności oraz integracji społecznej. Do akcji przyłączyła się również nasza placówka.
Opublikowała Elżbieta Prałat i Katarzyna Ścibor.
Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła rok 2025 Międzynarodowym Rokiem Ochrony Lodowców, a 21 marca każdego roku ustanowiono Światowym Dniem Lodowców. To wyjątkowa okazja, by zwrócić uwagę na kluczową rolę lodowców, śniegu i lodu w systemie klimatycznym i cyklu hydrologicznym oraz na ekonomiczne, społeczne i środowiskowe skutki zmian zachodzących w kriosferze naszej planety.
Lodowce regulują globalny klimat i dostarczają wodę pitną miliardom ludzi. Jednak zmiany klimatu, głównie wywołane działalnością człowieka od XIX wieku, sprawiają, że te cenne zasoby szybko topnieją. Międzynarodowy Rok Ochrony Lodowców podkreśla znaczenie lodowców i dąży do zapewnienia wsparcia dla społeczności uzależnionych od tych zasobów oraz dostosowania usług hydrologicznych, meteorologicznych i klimatycznych. Uczniowie naszej szkoły w ramach ŚWIATOWEGO DNIA WODY oraz ŚWIATOWEGO DNIA LODOWCÓW przyszli ubrani na zajęcia w kolorach niebieskich. W ramach lekcji z wychowawcą ,geografii i biologii odbyły się zajęcia na temat znaczenia wody i lodowców oraz ich ochrony. Ponadto uczniowie wykonywali prace plastyczne.
Opublikowała Elżbieta Prałat i Katarzyna Ścibor.
#IYGP2025 #GlacierPreservation #Klimat #ŚwiatowyDzieńLodowców #OchronaŚrodowiska #ONZ #światowydzieńwody
Uczniowie naszej szkoły chętnie i licznie biorą udział w konkursach organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Szlichtyngowej.
Ostatnio zorganizowano kolejna edycję KONKURSU PIĘKNEGO PISANIA.
W kategorii klas III-IV trzecie miejsce zdobyła ALEKSANDRA MATUSZEWSKA.
W grupie klas VI- VIII również 3 miejsce zajął JAN MATUSIAK
GRATULUJEMY.
Opublikowała Agnieszka Grzelak.
"WIOSNA, WIOSNA, ACH TO TY…"
CZYLI PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W STARYCH DRZEWCACH Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją uroczyście świętujemy nadejście Wiosny. W tym roku powitanie wiosny odbyło się dokładnie 21 marca 2025 r.Ten dzień obfitował w wiele atrakcji ; - trzy pierwsze lekcje to dzień samorządności uczniowskiej,uczniowie prowadzili lekcje i mieli możliwość przekonania się jak trudna jest praca nauczyciela. - czwarta lekcja to wiosenne warsztaty w trakcie których uczniowie robili rekwizyty potrzebne do wiosennego pochodu- piąta lekcja to wiosenny pochód przez wioskę obwieszczający światu nadejście wiosny. -szósta lekcja to palenie marzanny przygotowanej przez klasę VIII ,ogłoszenie wyników na najpiękniejsze wiosenne nakrycie głowy, szkolny taniec belgijka oraz wspólne zjedzeniem kiełbasek przygotowanych i ufundowanych przez Radę Rodziców. Serdeczne podziękowania dla Pani Sandry Bura i Pani Elżbiety Szyszkowiak za przygotowanie pysznych kiełbasek dla wszystkich dzieci oraz grona pedagogicznego.
Opublikowała Elżbieta Prałat i Alina Kowalska.
"WIOSNA, WIOSNA, ACH TO TY…" CZYLI PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W STARYCH DRZEWCACH KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZE WIOSENNE NAKRYCIE GŁOWY Zadaniem uczestników biorących udział konkursie było wykonanie pracy ,w formie przestrzennej, dowolnej technice, będącej autorską wizją uczestnika TO BYŁ BARDZO TRUDNY WYBÓR , SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM POMYSŁÓW I KREATYWNOŚCI - OGROMNE BRAWA DLA WAS
Opublikowała Elżbieta Prałat.
Wiosna zbudziła się z rana,
Wyszła wprawdzie troszeczkę zaspana,
Lecz zajrzała we wszystkie zakątki:
-Zaczynamy wiosenne porządki.
Skoczył wietrzyk zamaszyście,
Poodkurzał mchy i liście.
Z bocznych dróżek, z polnych ścieżek
Powymiatał brudny śnieżek.
Krasnoludki wiadra niosą,
Myją ziemię ranną rosą.
Chmury, płynąc po błękicie,
Urządziły wielkie mycie,
A obłoki miękką szmatką
Polerują słońce gładko,
Aż się dziwią wszystkie dzieci,
Że tak w niebie ładnie świeci.
Bocian w górę poszybował,
Tęczę barwnie wymalował,
A żurawie i skowronki
Posypały kwieciem łąki,
Posypały klomby, grządki
I skończyły się porządki Grono pedagogiczne naszej szkoły postanowiło nagrodzić dyplomem i słodkim upominkiem chłopców za przebranie w Panią Wiosnę. Ogromne brawa dla Was za odwagę, pomysł i kreatywność.
Mieszkańcy Gminy Szlichtyngowa zyskali nową okazję do ruchu. Bezpłatne zajęcia dla dzieci i dorosłych ruszają już 1 kwietnia. Do wspólnej aktywności fizycznej zachęca Aneta Małucka ze Stowarzyszenia Zdrowie w Głowie.
Ćwiczenia dla ciała i ducha w Starych Drzewcach
Od 1 kwietnia do 17 czerwca 2025 roku mieszkańcy Starych Drzewiec i okolic będą mogli uczestniczyć w darmowych zajęciach sportowych. Zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek w sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Starych Drzewcach. Gdy zrobi się cieplej, uczestnicy przeniosą się na boisko szkolne.
Plan zajęć:
15:30 – 16:15 – CROSS KIDS – ogólnorozwojowe zabawy ruchowe dla dzieci w wieku 4-12 lat.
20:00 – 20:45 – Pilates dla młodzieży i dorosłych. Ćwiczenia na matach – organizatorzy proszą o zabranie własnej
. SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W ZAJĘCIACH .
ŚWIATOWY DZIEŃ MATEMATYKI
Zabawy matematyczne w przedszkolu rozwijają u dzieci logiczne myślenie, inspirują oraz zachęcają do poszukiwania rozwiązań.
14 marca przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Matematyki.
Było wesoło, zabawnie i aktywnie.
Opublikowała
Natalia Szuman
W piątek uczniowie klas 4- 8 świętowali dzień liczby π. Obchodzony jest on zawsze 14 marca z powodu innego zapisu daty w USA – zapisuje się go jako 3.14. Najbardziej wtajemniczeni inaugurują obchody o 1:59 po południu. Łącznie daje to kilka pierwszych cyfr dziesiętnego rozwinięcia π, czyli 3,141592. Stała Pi ma zastosowanie w wielu dziedzinach nauki, matematyce, fizyce, demografii. Nasi uczniowie inspirowani nieskończonością liczby Pi tworzyli plakaty, słuchali Pi-ematow, zapamiętywali kolejne cyfry po przecinku, uczyli się piosenki o stu pierwszych cyfrach Pi. Poznali również wiele ciekawostek o tajemniczej Ludolfinie i jej pochodzeniu.
Opublikowała Agnieszka Bartkowiak- Winiarska .
Uczniowie klasy V na zajęciach z biologii mogli poczuć się jak na plastyce. Każdy miał wykonać organizm wybrany samodzielnie w dowolną techniką. Radość tworzenia i wiele pracy oraz trudu zaowocowało przepięknymi efektami. Brawo zdolni i zaradni uczniowie..
Opublikowała Katarzyna Ścibor.
Uczniowie naszej szkoły w ramach lekcji geografii i wiedzy na temat Unii Europejskiej robili projekty o wybranym wcześniej kraju należącym do Unii Europejskiej. Metoda nauczania projektowego obejmuje pięć kroków. Najpierw uczniowie wybierają projekt w tym przypadku był to konkretny kraj ,następnie planują, jak jak go zaprezentować i jakie informacje powinien zawierać. Kolejnym krokiem jest realizacja projektu i praca nad nim oraz prezentacja swojej pracy w klasie . Metoda projektu rozwija umiejętności praktyczne, takie jak rozwiązywanie problemów, twórcze myślenie czy współpraca w zespole. Dzięki pracy nad projektami można rozwijać swoje umiejętności organizacyjne, uczyć się lepszego zarządzania czasem i trenować samodyscyplinę. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonali swoją pracę, przygotowali mnóstwo interesujących ciekawostek o wybranym kraju,które przedstawili podczas prezentacji przed klasą.
Opublikowała Elżbieta Prałat .
SUPERMOCE EMPATII
W ramach zajęć z psychologiem uczniowie klasy pierwszej mieli zajęcia z EMPATII W trakcie zajęć dzieci wymieniły takie zwierzątka ,które znają, a których cechy czy umiejętności przydałyby się ludziom, po to, żeby budowali dobre relacje i byli dla
siebie dobrzy, następnie razem z dziećmi wymienialiśmy supermoce wymienionych zwierzątek.
Dzieci w kolejności wymieniły,które supermoce oni posiadają, a które chcą rozwijać i wykonywały rysunki tych zwierząt których supermoce chcieli by posiadać.
• Przykładowe zwierzątka i ich supermoce: pies-oddany, przyjacielski, zawsze
się wita; żyrafa-umie spojrzeć z góry i widzi z perspektywy różnych osób,ma wielkie serce, rozpoznaje swoje i innych uczucia ; żaba–potrafi siedzieć w bezruchu i obserwować świat; komar–jest wytrwały; jeż-pod kolcami ma miękki brzuszek, kiedy się boi, podnosi kolce, bo tak się chroni; delfin–pomaga innym, pływa w stadzie; kot–wie, kiedy boli, i kładzie się na tym bolesnym
miejscu, żeby ukoić ból, decyduje kiedy chce podejść i się zbliżyć, nie jest na każde zawołanie, pilnuje swoich granic w kontaktach; sowa–mądrość; nietoperz–widzi nawet w ciemności i ma bardzo dobry słuch, widzi słysząc; szakal–bardzo
broni swojego terytorium i lubi żyć w stadzie .
Dzieci chętnie opowiadały , jakie supermoce chcą w sobie rozwijać.
Opublikowała Elżbieta Prałat.
8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu w kl.0 wszyscy chłopcy składali życzenia dziewczynkom i swojej pani. Nie obyło się bez drobnych upominków i kwiatów.
DZIĘKUJEMY
Marzec, marzec pięknie się wystroił. W kole między dziećmi stoi i gromadkę uśmiechniętą pyta, jakie dzisiaj święto? Zapamiętaj sobie dzisiaj jest dzień kobiet.... w pierwszej klasie Chłopaki dziękujemy.
Opublikowała Alina Kowalska
Dnia 1 marca w ramach współpracy uczniowie z kl.0 i kl. I umilili swym występem artystycznym uroczystość z okazji Dnia Kobiet Paniom z Nowych i Starych Drzewiec. Sobie i wszystkim Paniom życzymy więcej takich pięknych chwil, które łączą pokolenia od najmłodszych do seniorów. Występ specjalnie z tej okazji został przygotowany przez wychowawczynie
p.Natalię Szuman i p.Alinę Kowalską.
3 marca uczniowie naszej szkoły obejrzeli w CKi R we Wschowie spektakl ,,Balladyna".Dramat jest lekturą obowiązkową i opowiada historię dwóch sióstr rywalizujących o względy księcia, pokazuje tragiczną moc żądzy władzy, która prowadzi do moralnego upadku człowieka.Spektal skłania do refleksji, jakimi różnymi systemami wartości możemy się kierować.
Opublikowała Agnieszka Grzelak.
Dziś w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji przypadającego na 1 marca Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.W wierszach i piosenkach w wykonaniu uczniów klas IV- VI wybrzmiewał smutny los żołnierzy polskich przeciwstawiających się rządom komunistów, doświadczających brutalnych przesłuchań, poniżania i ostatecznie często śmierci w bezimiennych mogiłach.
Pamietajmy,że pamięć i szacunek dla przodków są fundamentem naszej tożsamości narodowejOpublikowała Agnieszka Grzelak
Po uroczystej akademii z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyło się wręczenie dyplomów laureatom szkolnego konkursu "ŻOŁNIERZE WYKLĘCI- BOHATEROWIE NIEZŁOMNI " Komisja miała bardzo trudne zadanie ponieważ wszystkie pracy były piękne . Klasy I-III I miejsce - Iga Górna II miejsce Emilia Bielewicz III miejsce Lena Wolniczak Klasy IV-V I miejsce Iga Cyt II miejsce Julia Kromolińska III miejsce Nikola Grodzka. Klasy VI-VIII I miejsce Izabella Orłowska II miejsce Aleksander Kosakowski III miejsce Julia Petryw. Serdecznie gratulujemy laureatom i zachęcamy pozostałych uczniów do brania udziału w konkursach. Opublikowała Elżbieta Prałat.
W dniu 28 lutego 2025 r. w Szlichtyngowie odbyły się Gminne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w których wzięli udział również uczniowie naszej szkoły .Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Szlichtyngowie .Następnie wszyscy udali się do Świetlicy Miejskiej, gdzie została zorganizowana część artystyczna uroczystości.
Po przywitaniu uczestników Burmistrz Jolanta Wielgus, w swoim okolicznościowym wystąpieniu, odniosła się do wartości jakie przyświecały żołnierzom niezłomnym i powinności współczesnych pokoleń wobec tych, którzy swoją postawą przyczynili się do tego, że żyjemy dziś w wolnej Polsce.
Uroczystość zakończyła się rozstrzygnięciem VI Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”. Wśród laureatów byli uczniowie naszej szkoły, którym serdecznie gratulujemy.
Kategoria klas I-III
I miejsce: Emilia Bielewicz (SP Stare Drzewce)
II miejsce: Lena Wolniczak (SP Stare Drzewce)
III miejsce: Iga Górna (SP Stare Drzewce)
Kategoria klas IV-VI:
I miejsce: Izabela Orłowska (SP Stare Drzewce)
Kategoria klas VII-VIII:
II miejsce: Maja Jaroszewicz (SP Stare Drzewce)
III miejsce: Adam Szymanowski (SP Stare Drzewce)
Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Niedawno obchodziliśmy w szkole Dzień Pamięci Żołnierzy WyklętychUwieńczeniem tych obchodów był udział pocztu sztandarowego naszej szkoły im. Danuty Siedzikowny "Inki" w uroczystej Mszy Świętej pamięci pomordowanych na Kresach i Żołnierzom Wyklętym. Pamiętamy... .
Opublikowała Alina Kowalska i Danuta Kachel.
"Matematyczna gra planszowa" to piąte zadanie matematyczne, zrealizowane przez uczniów klasy 4 naszej szkoły w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego " Dzień Matematyki- Matematyka, sztuka i kreatywność". Gratuluję uczniom ciekawych pomysłów.
Opublikowała Agnieszka Bartkowiak-Winiarska
Rewia bohaterów komiksu ,,Kajko I Kokosz.Szkola Latania".Uczniowie klasy IV w trakcie omawiania lektury obowiazkowej mieli zadanie przebrania się za wybraną postać komiksuMusieli wykazać się spostrzegawczością, pomysłowością i umiejętnością ciekawej autoprezentacji.Okazało się, że bawiąc się, można się jednocześnie wiele nauczyć.Brawo, Dzieciaki.
Opublikowała Agnieszka Grzelak
"Jaki to smak?” – zabawa badawcza. Dzieci degustowały próbki różnych produktów spożywczych, określając rodzaje smaku: gorzki, słony, kwaśny, słodki, ostry.
Opublikowała Natalia Szuman
Uczniowie klasy VII na zajęciach z fizyki mogli sami się przekonać czy istnieje ciśnienie atmosferyczne i działa tylko od góry. Doswiadczenie wyszło bardzo dobrze, a zabawa był przednia. Szczególnie jak woda się wylewała . Opublikowała Katarzyna Ścibor
Mali badacze– eksperymenty w przedszkolu...
„Odkrywać, to znaczy wiedzieć to, co wszyscy widzą i myśleć tak, jak nikt dotąd nie myślał".
Działania badawcze są kreatywne, dzięki czemu dzieci poszerzają swoją wiedzę, uruchamiają wyobraźnię, koncentrację uwagi, spostrzegawczość, wytrwałość, mogą pokonywać przeszkody i próbować różnych możliwości. Wykonywane eksperymenty zachęcają
do myślenia, porównywania, opowiadania. Z wykonywanych doświadczeń dzieci czerpią wiele radości, jest to wspaniała zabawa dla nich
Opublikowała
Natalia Szuman
ŻOŁNIERZE WYKLĘCIBOHATEROWIE NIEZŁOMNI Uczniowie naszej szkoły w ramach lekcji historii robili prace plastyczne związane z uczestnikami polskiego zbrojnego podziemia niepodległościowego, które od 1944 r. walczyło przeciwko sowieckiej okupacji i narzuconej przez Moskwę władzy komunistycznej. Wszystkie prace będą brały udział w szkolnym i gminnym konkursie-„ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - BOHATEROWIE NIEZŁOMNI”. Serdecznie gratuluję pomysłów i kreatywności oraz życzę powodzenia w konkursie.
Opublikowała Elżbieta Prałat.
Zajęcia plastyczne podczas zajęć świetlicowych.
Opublikowała Barbara Matuszewska.
Zabawa z kodowaniem podczas zajęć świetlicowych
Opublikowała Barbara Matuszewska.
ykorzystując piękną pogodę uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć z wychowania fizycznego biegali na łonie natury. Biegi terenowe różnią się od klasycznego biegania, ponieważ nie biegamy po asfalcie czy bieżni, tylko do aktywności wykorzystywana jest zupełnie inna nawierzchnia. Różnice więc są spore, jednak satysfakcja z każdego pokonanego odcinka była ogromna. Celem zajęć było rozwijanie sprawności ruchowej poprzez gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, rozumienie znaczenia świeżego powietrza dla zdrowia oraz potrzeby aktywnego wypoczynku; budzenie zainteresowania otaczającym światem i poszanowania przyrody. Opublikowała Elżbieta Prałat.
Uczniowie klas IV - VIII w ramach realizacji zadań na temat wiedzy o UNII EUROPEJSKIEJ mieli dzisiaj przeprowadzane warsztaty na temat CZYM JEST I CZYM ZAJMUJE SIĘ UNIA EUROPEJSKA . Po krótkiej prelekcji każdy uczeń wykonywał mapę myśli do wybranego zadania , następnie na papierowych talerzykach rysowali flagi krajów członkowskich. Uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Celem zajęć było rozbudzenie w uczniach i uczennicach świadomości na temat tego, że UE opiera się na wspólnych wartościach opisanych w art.2 Traktatu o Unii Europejskiej. Ćwiczenia miały na celu pobudzenie młodzieży do refleksji na temat wartości w życiu człowieka i społeczeństwa.
Opublikowała Elżbieta Prałat i Katarzyna Ścibor.
Zimowe zabawy na śniegu uczniów klasy 3. Głównym celem zabaw było wspomaganie rozwoju ruchowego, doskonalenie umiejętności swobodnego biegania w grupie z zachowaniem bezpieczeństwa podczas zabawy. Opublikowała: Danuta Kachel
Zima, zima, zima.... Zabawy ruchowe na śniegu dzieciaków z klasy pierwszej .
Opublikowała Alina Kowalska .
Korzystając z uroku zimy dzieci oddały się zimowemu szaleństwu. Przedszkolaki przez lupy oglądały płatki śniegu, przez lornetki oglądały zimujące ptaki, rzucały się śnieżkami i robiły aniołki. Dzieci doskonale wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna zabawa oraz idealny sposób na dotlenienie i hartowanie organizmu.
Opublikowała
Natalia Szuman
Pan mróz nauczyciel stary, patrzy na to poprzez szpary. Śmieje się i trzęsie brodą. On to, siedząc ponad wodą nie chciał, by uciekły ryby. Więc powprawiał w wodę szyby. Ach i jego to jest sprawka, że dziś musi być slizgawka! Już coraz mniej śniegu, temperatura pomału rośnie. Nie jeden człek marzy już o wiośnie . Popatrzmy jeszcze raz na śnieżne cuda czasami takie zdjęcie się uda.Na terenie naszej szkoły.
Opublikowała Grażyna Skrzypińska
20 lutego uczniowie klasy V w ramach lekcji W-F byli na spacerze w pobliskim lesie szukając śladów zwierząt na śniegu .Wokół nas jest pełno zwierząt. W zimie na śniegu doskonale to widać. Na taką zabawę najlepiej się wybrać, jak śnieg trochę poleży i zdąży się uzbierać sporo tropów.Uczniowie doskonale spisali się w tym zadaniu. Następnie rysowali różne kształty zwierząt na śniegu ,co sprawiło im ogromną radość. Kolejnym punktem naszych zajęć było rzucanie śnieżkami do celu i tutaj zręcznością wykazali się chłopcy.
Opublikowała Elżbieta Prałat.
Do naszej szkoły zawitał KARNAWAŁ!!! 13.02.25 był specjalnym dniem! Szkolne korytarze rozbłysnęły kolorami strojów i uśmiechów naszych uczniów, którzy, z okazji karnawału, poprzebierali się za rozmaite postacie i bawili się w akompaniamencie muzyki. Z tej okazji odbył się konkurs na najlepsze przebranie karnawałowe. Na salony zawitały wiedźmy, Spider-Man’y, piraci, policjanci, księżniczki, zwierzaki, a nawet zakonnice! Po konkursie, wszyscy pełni energii, dzięki uprzejmości Pani Moniki Rahnefeld, udali się tanecznym krokiem na ZUMBĘ!!! Po zastrzyku energii nie zabrakło również gier i zabawach z nagrodami, w których uczniowie mogli wygrać drobne upominki.
Opublikował Edward Hałka.
BABCIU I DZIADKU - KOCHAMY WAS!
Przed feriami, 17 stycznia, w naszej szkole odbyła się piękna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na to szkolne - RODZINNE SPOTKANIE licznie przybyli Szanowni Goście: Babcie i Dziadkowie naszych dzieci, a także Burmistrzyni naszej Gminy - Pani Jolanta Wielgus i nasza Szkolna Szefowa - Pani Czesława Świercz. Dzieci z najmłodszych grup oddziałowych 0-3 zaprezentowały przemiłą laurkę życzeń dla swoich KOCHANYCH BABĆ I DZIADKÓW. Były wiersze, piosenki, tańce. Każde dziecko miało swoją chwilę, by dzierżąc w rączkach mikrofon z dumą wyrazić swoje przesłanie wprost do TYCH, KTÓRYCH KOCHAJĄ. Na strunach wypowiedzianych słów, myśli, najskrytszych uczuć zagrały, by uradować swych bliskich, a nawet wycisnąć w ich oczach łzy wzruszenia (...)
Na koniec występów artystycznych wnuczęta trafiły z kwiatkami w objęcia seniorów swych rodzin. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla gości na tę okoliczność Zapach pysznych ciast, kawy, herbaty wpisał się smakowicie w rodzinną atmosferę panującą na sali, gdzie długo jeszcze snuły się miłe rozmowy łączące pokolenia. Na korytarzu szkolnym goście mogli obejrzeć wystawę dziecięcych prac plastycznych pt.: BABCIA I DZIADEK w oczach wnucząt.To był wyjątkowo piękny dzień w naszej szkole, kiedy to nutki wzajemnej życzliwości, przyjaźni i miłości przenikały wszystkie serca
Opublikowała: Dorota Kostka
Projekt edukacyjny pt. "Dzień Matematyki- Matematyka, sztuka i kreatywność" jest realizowany w naszej szkole. Celem projektu jest integracja matematyki z innymi dziedzinami, szczególnie sztuką, oraz rozwijanie kreatywności uczniów poprzez interdyscyplinarne podejście do nauki. Wzmacnianie umiejętności współpracy w grupie oraz odpowiedzialności za wspólne zadania. Popularyzacja matematyki, jako przedmiotu nie tylko naukowego ale także kreatywnego, inspirującego do twórczych działań. Uczniowie mają do wykonania minimum siedem zadań projektowych takich jak np. matematyczny komiks, fraktale, kalendarz matematyczny, origami, mozaika, matematyka w gotowaniu.Prace naszych uczniów, oraz uczniów z całej Polski można zobaczyć na stronie FB projektu.
Opublikowała Agnieszka Bartkowiak-Winiarska.
Pierwszy okres nauki minął jak za pstryknięciem palcami. Nasi uczniowie licznie i chętnie udzielali się we wszelakich konkursach, a 16 stycznia 2025 r. był tego miłym zwieńczeniem. Podczas apelu, uczniowie klas I-VIII, którzy byli laureatami oraz brali udział w konkursach otrzymali od Pani Dyrektor dyplomy świadczące o ich zdobytej wiedzy. Każdy z uczestników zasłużył sobie na gromkie owacje i takie również otrzymał. Mamy nadzieję, iż nasi uczniowie poczuli się docenieni za wkład pracy, jaką włożyli w poszerzanie swojej wiedzy w różnych dziedzinach nauk szkolnych. Wielkie brawa!!!
Opublikował Edward Hałka
DRUGOKLASIŚCI
z impetem, radością, z nową energią wkroczyli w 2025 rok!
W tym roku kalendarzowym dzieci po kolei, świętować będą swoje dziewiąte urodziny
Moc słodkich chwil przed nimi!
Niech im się zdrowo i milutko dzieje!!!
Pomyślności!!!
Opublikowała: Dorota Kostka
Szkolne Kolędowanie za nami – dziękujemy!
Dzisiejszy dzień był pełen magii, radości i świątecznej atmosfery! Dzięki Waszej obecności nasza szkoła wypełniła się dźwiękami pięknych kolęd i pastorałek, a wspólne śpiewanie i występy uczniów na długo zostaną w naszej pamięci.
Dziękujemy:
Uczniom za zaangażowanie i wspaniałe występy
Nauczycielom za wsparcie i pomoc w organizacji
Wszystkim obecnym za ciepłe uśmiechy i wspólne tworzenie tej niezwykłej atmosfery
Niech magia tego dnia towarzyszy nam przez cały świąteczny czas!
Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach w naszej szkole!
Opublikował Łukasz Kotowski
Z rolki papieru.Kiedyś na choince i w domach polskich rodzin można było spotkać ozdoby, dekoracje wykonywane samodzielnie. Na pewno pamiętacie łańcuchy z papieru, słomek, krepiny, makaronu lub zawieszki wykonane z wydmuszek (mikołajki, aniołki, balwanki).Idąc tym krokiem zorganizowałam konkurs. Rolka papieru w dekoracji świątecznej, który może być inspiracją dla innych. Myślę że podczas krzątaniny przedświątecznej dzieci mogą zająć się wykonaniem zwierzątka, ulubionej postaci...W ten sposób pociechy umilą sobie czas. Wykonane ozdoby mogą być prezentem , dekoracją domu, ozdobą na choince. Oto kilka pomysłów naszych uczniów. Do dzieła. Wesołych Świąt.
Opublikowała Grażyna Skrzypińska.
Wigilia w klasie IV Spotkanie wigilijne, które odbyło się 20 grudnia 2024 r., było kolejnym ważnym wydarzeniem w naszej klasie. Tradycji stało się zadość, był opłatek, życzenia, nie zabrakło wigilijnych, pysznych potraw. Wszyscy uczestnicy świątecznego spotkania śpiewali kolędy i pastorałki i każdy jak nakazuje tradycja dostał upominek.Ta wyjątkowa uroczystość pozwoliła nam przybliżyć się do świąt Bożego Narodzenia oraz poczuć świąteczną atmosferę.
Wigilia wypełniła nasze serca radością i wywołała uśmiech na twarzach.
Opublikowała Elżbieta Prałat
W piątek (20.12.24) w naszej szkole uczniowie mogli wziąć udział
w szkolnej wersji teleturnieju ,,Awantura o kasę", gdzie uczestnicy
prawo do odpowiedzi uzyskują w licytacji z innymi drużynami.
W zabawie wzieły udział po pięć 4-osobowych drużyn z klas 4-8,
które by wygrać musiały wykazać się zdolnością szybkiego rachowania,
sprawnej licytacji, negocjacji, wiedzą ogólną,
ale również okołoświąteczną. Teleturniej ten to nie tylko świetny sposób przypomnienia sobie zagadanień z różnych przedmiotów szkolnych,
ale też świetna zabawa i możliwość spędzenia czasu inaczej niż przed szkolną tablicą.
Opublikował Edward Hałka i Katarzyna Ścibor.
Święta tuż, tuż...Dzieci z klasy 2 w iskierkach grudniowych, magicznych chwil, a działo się wiele... Wspólnie napisały list do św. Mikołaja, otrzymały od Niego dary, ubrały choinkęw klasie, rozświetliły ją lampkami i swoimi uśmiechniętymi buźkami. Każdy dzień niósł coś miłego. Dzieci uczyły się chętnie, śpiewały, tańczyły, malowały, snuły miłe rozmowy. Na korytarzu szkolnym wykonały życzeniową, świąteczną gazetkę z tytułem dedykowanym dla całej społeczności szkolnej: WESOŁYCH ŚWIĄT!Wspaniałym czasem była wspólna, szkolna Wigilia, łamanie się opłatkiem i składanie sobie wzajemnych życzeń
I dla WAS WSZYSTKICH tu od NAS, niech niesie się kolęda, niech płyną najpiękniejsze świąteczne życzeniaWESOŁYCH ŚWIĄT!
Opublikowała: Dorota Kostka
Matuchna Najświętsza Dzieciątko piastuje . Przy niej Józef Święty - on go pielęgnuje. Powitajmy Dzieciątko razem z pasterzami, oddajmy mu pokłon razem z bydlętami.W jasełkach szkolnych które miały miejsce w minioną niedzielę wystąpili także trzej królowie z darami. Były też z prezentami postacie z bajek od których możemy się wiele nauczyć:Dziewczynka z zapałkami Jaś i MałgosiaPinokio Czerwony KapturekCalineczkaPszczółka Maja Kopciuszek oraz małe dzieci.Spektakl przeplatał śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu naszych utalentowanych uczniów. Początek i koniec jasełek należał do naszych najmłodszych aniołków, które w przepiękny sposób zatańczyły dla Maleńkiego z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia Opublikowała
Grażyna Skrzypińska
W środę 18 grudnia uczniowie naszej szkoły rozpoczęli sezon sportów zimowych i uczestniczyli w wycieczce do Głogowa,której głównym celem było propagowanie aktywności fizycznej… tym razem na lodzie. Pobyt na lodowisku był świetną okazją do doskonalenia umiejętności jazdy na łyżwach, a dla osób początkujących możliwością opanowania podstaw. Wszyscy z determinacją starali się wygrać z grawitacją. Oczywiście nie obyło się bez upadków (na szczęście fortunnych). Ćwiczenia na lodzie świetnie sprzyjały integracji młodzieży, bo przecież pomoc koleżeńska była niezbędna! Wyjazd dostarczył wszystkim uczestnikom wiele radości oraz pozytywnej energii. Wycieczka na łyżwy to nie tylko zabawa, to trening wytrzymałościowy, sprawdzenie umiejętności utrzymania się na lodzie w warunkach ekstremalnych. Kolejnym punktem naszej wyprawy była wizyta w kinie i obejrzenie filmu Vaiana 2. Po zakończonym seansie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i udaliśmy się na przystanek, na którym czekał już na nas autobus.
Opublikowała Elżbieta Prałat.
W ubiegły piątek uczniowie klas IV- VIII obejrzeli w CKiR we Wschowie spektakl ,,Opowieść wigilijna" przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacyjny.Adaptacja utworu K.Dickensa wprowadziła nas w magiczny klimat świąteczny i przypomniała, jakie wartości są w życiu najważniejsze.Miłość do ludzi, życzliwość, relacje rodzinne, radość niesienia pomocy innym.Obyśmy nigdy o tym nie zapominali
Wyjazd w ramach mikolajkowego prezentu ufundowała Rada Rodziców Dziękujemy.
Opublikowała Agnieszka Grzelak.