W ramach projektu "Kreatywne przedszkolaki przetrą wszystkie szlaki", gabinet terapeutyczny wzbogacił się o nowe pomoce dydaktyczne, urządzenia biofeedback, roboty Photon i Beeboot, gry dydaktyczne, łamigłówki logiczne, zestawy ćwiczeń kształtujących, doskonalących i rozwijających m.in. percepcję wzrokową, percepcję słuchową, zabawki konstrukcyjne, podświetlaną tablicę do rysowania i wiele innych ciekawych dla dzieci gier. Zakupiony sprzęt i pomoce pozwolą na przekazywanie dzieciom w czasie zabaw, wiedzy i zdobywanie nowych umiejętności potrzebnych w dalszej edukacji.
19.05.22r.uczniowie klas IV- VIII byli w CKiR we Wschowie na spektaklu ,,Mitologia,, przygotowanym przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa.Opowiadal on o losach bogów, herosów i ludzi zaczerpniętych z mitów greckich.Dzięki nim i ich przygodom możemy wniknąć w sposób, w jaki starożytni Grecy opisywali fenomeny natury, zróżnicowanie kultur, tradycje i historię.Autorzy zgodnie z tradycją chorei mówili, tańczyli i śpiewali.Spektakl byl bardzo ciekawy
Opublikowała Agnieszka Grzelak.
13.V.2022 r. opublikowano wyniki ewaluacji badania Społecznej Diagnozy Uczniów pn. Lustro, która została przeprowadzona w ostatnim kwartale 2021 roku.
Badanie zostało zorganizowane w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł na uczniach V-VI oraz VII-VIII klasy szkoły podstawowej. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami ewaluacji badania, gdyż nasi uczniowie również brali w niej udział ( zgody rodziców).
Pierwsza edycja badania (2018) miała charter przekrojowy. Badanie ewaluacyjne zrealizowane w tych samych gminach oraz w tych samych placówkach oświatowych ukazuje zmiany, jakie dokonały się u młodzieży w obszarach objętych badaniem. Badanie ewaluacyjne pozwoliło na zbadanie trendów, dzięki czemu raport, który Państwo otrzymujecie, jest całościowym obrazem przemian polskiej młodzieży szkół podstawowych. Należy mieć na uwadze, że klasy V w badaniu z roku 2018 są obecnie klasami VIII. W przyszłości będzie można śledzić obraz polskiej młodzieży w świetle dokonujących się zmian we współczesnym świecie.
Opracowanie ewaluacji wyników badania Diagnoza Społeczna Uczniów powstało we współpracy z Wydziałem Socjologii UMCS w Lublinie na mocy podpisanego przez SPiDR oraz UMCS porozumienia.
Pełny Raport z badania można pobrać i zapoznać się z nim na stronie https://trzezwyumysl.pl/2022/05/spoleczna-diagnoza-uczniow-2021-raport-ogolnopolski/
W piątek 20.05.22 uczniowie klasy IV uczestniczyli w lekcji bibliotecznej przeprowadzonej przez p.Alicję Markiewicz, pracownika Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Szlichtyngowa.Poznali typologię słowników, ich zawartość oraz ćwiczyli umiejętność posługiwania się nimi, rozwiązując przygotowane przez naszego gościa zadania.Bardzo dziękujemy za odwiedziny i owocnie spędzony czas
Opublikowała Agnieszka Grzelak.
Jak co roku nasza szkoła bierze udział w kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy umysł”. W tym roku szkolnym hasło kampanii brzmi „Nie czas na nudę”. Działania mają wspierać młode pokolenie w ponownym odnajdowaniu się w realnym świecie i powrocie do równowagi. Pomagamy budować kompetencje i umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami. Celami dodatkowymi działań są: Integracja zespołów klasowych. Poznawanie swoich uczniów przez nauczycieli. Wspieranie pozytywnych wyborów życiowych. Kształtowanie zdrowych nawyków życiowych.
W szkole umieszczono piękne plakaty:
Każda klasa otrzymała karty pracy – stosownie do grupy wiekowej – dotyczące omawianych zagadnień. Uczniowie biorą udział w zaproponowanych konkursach.
Program możemy realizować na materiałach zakupionych i przekazanych przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szlichtyngowej.
pedagog
NAJLEPSZA SZKOŁA W POWIECIE Szkola Podstawowa im.Danuty Siedzikowny,,Inki" pod koniec roku 2021 brała udział w plebiscycie edukacyjnym ,,SZKOŁA NA MEDAL,, organizowanym przez ,,GAZETĘ LUBUSKĄ".
Miło nam poinformować, że dzięki zaufaniu Uczniów i Rodziców zajęliśmy I miejsce w powiecie wschowskim i VI miejsce w województwie Lubuskim.To dla nas ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej owocnej pracy dydaktyczno- wychowawczej, by uczniowie naszej niewielkiej szkoly osiągali wysokie wyniki w nauce, a w przyszlosci byli mądrymi i dobrymi ludźmi.Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy oddali na nas głosy.
Dziś uczniowie klas VI i VII byli w głogowskim Muzeum Archeologiczno- Historycznym.Wyjazd byl nagrodą za zwycięstwo dziewcząt z klasy VI w konkursie ,,Mitologia w bibliotece" organizowanym 29.04.22r. przez Bibliotekę Publiczną Miasta I Gminy Szlichtyngowa.Pani historyk pokazała nam wystawę malarstwa średniowiecznego, omówiła techniki, tematykę, symbolikę tworzonych w tym okresie obrazów, głównie sakralnych. Potem zobaczyliśmy podziemia, dowiedzieliśmy się trochę o historii Głogowa, jego patronach.Następnie zaproszono nas do sali konferencyjnej, Gdzie obejrzeliśmy prezentację dotyczącą sztuki portretowania królów, arystokratow na przestrzeni kolejnych wieków.Na koniec usłyszeliśmy opis z kroniki Jana Długosza wyglądu Władysława Jagiełły i musieliśmy na jego podstawie wykonać portret monarchy.Bylo przy tym dużo śmiechu, bo władca nie był urodziwy i wiele portretów okazało się karykaturami.
Opublikowała Agnieszka Grzelak.
Dziś w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA Podczas akademii dzięki odegranej historycznej scence mogliśmy przenieść się na chwilę do czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz sejmu czteroletniego. Uczniowie przybliżyli wszystkim znaczenie słów: Ojczyzna, Wolność, Patriotyzm. Recytowane wiersze oraz śpiewane pieśni wprowadziły w nastrój radosnego świętowania i niejednego wzruszyły. Galowe stroje uczniów oraz dominujące dziś w szkole narodowe barwy: biały i czerwony nadały patriotycznego charakteru naszym obchodom. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.
Opublikowała Agnieszka Bartkowiak- Winiarska .
Występ uczniów klasy II w trakcie apelu z okazji 231 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
W piątek 22 kwietnia obchodziliśmy DZIEŃ ZIEMI , największe międzynarodowe święto ekologiczne. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ " . Święto to zostało ustanowione w 1970 roku, obecnie jest obchodzone w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku. W naszej szkole tematyce tego dnia poświęciliśmy cały tydzień. Były pogadanki, projekty oraz prace plastyczne. Punktem kulminacyjnym tego tygodnia był dzisiejszy dzień . Uczniowie naszej szkoły przyszli dzisiaj ubrani w różne odcienie zieleni ,a na zajęciach z wychowawcą odbyły się warsztaty , na których każda klasa przygotowywała stroj zrobiony z odpadów pod hasłem DRUGIE ŻYCIE ODPADÓW. Następnie na apelu szkolnym odbył się pokaz mody ekologicznej oraz prezentecja strojów wykonanych z materiałów odpadowych, czyli nadających się do recyklingu. Wszystkim gratulujemy genialnych pomysłów. Jury miało bardzo trudne zadanie , w wyniku burzliwych obrad wyłoniono następujących zwycięzców ; I miejsce klasa VIII II miejsce klasa III i IV III miejsce klasa I
Opublikowała Elżbieta Prałat.
Światowy Dzień Ziemi to dzień, który jednoczy wszystkich kochających naszą planetę i w kwietniu właśnie w wielu miejscach w Polsce i na świecie odbywa się sprzątanie lasów i ulic. Popularne jest to szczególnie w szkołach, w których do sprzątania angażuje się uczniów i tak też było w naszej szkole. Tym działaniem zwracamy uwagę na potrzebę podjęcia pilnych działań służących ochronie przyrody, za którą jako ludzkość ponosimy odpowiedzialność. Sprzątanie naszej miejscowości było doskonałym zakończeniem całego tygodnia poświęconego dbaniu o naszą planetę.
Biblioteka Publiczną Miasta i Gminy Szlichtyngowa we współpracy z polonistką Szkoły Podstawowej im.Jana Pawła II w Szlichtyngowej- p.Justyną Jasik przeprowadziła IV edycję konkursu ,,Mistrz Pięknego Pisma".Wzięli w nim udział uczniowie klas III- VII szkół podstawowych z terenu naszej gminy.Celem tej inicjatywy było propagowanie estetycznego pisma ręcznego, kaligrafiii.
W kategorii klas III- V zaszczytne miejsce III zdobył JAN MĄKIEWICZ, uczeń kl.III naszej szkoły, zaś wyróżnienia otrzymały jego rówieśniczki: JULIA PETRYW i KORNELIA ELSNER.
W kategorii klas VI - VIII miejsce II zajął nasz nowy uczeń z Ukrainy, kaligraficzny esteta- ARSEN BEZBRODY, natomiast miejsce III zajęła OLIWIA WOJCIECHOWSKA.Wyróżnienie otrzymała KALINA FLIEGER.
Zwycięzcy i wyróżnieni obdarowani zostali pamiątkowymi dyplomami i nagrodami książkowymi.
SERDECZNIE GRATULUJEMY
Opublikowała Agnieszka Grzelak.
Czworo reprezentantów naszej szkoły wzięło udział w organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta I Gminy Szlichtyngowa gminnym konkursie ,,Wierszyki, które łamią języki".Inicjatywa była kolejnym punktem programu realizowanego w ramach TYGODNIA BIBLIOTEK.Naszą placówkę reprezentowali:JAN MATUSIAK z klasy II, ALEKSANRA ZALISZ z klasy VI oraz NATALIA MARIANOWSKA i OLIWIA ROGINSKA z klasy VII. Konkurs byl nie lada wyzwaniem, ponieważ należalo opanować na pamięć tekst, wykazać się nienaganną dykcją i odpowiednio zinterpretować utwór.Na medal spisała się OLIWIA ROGIŃSKA, zdobywając II miejsce w kategorii starszych uczestników.Wyróżnienie w mlodszej kategorii otrzymał JAŚ MATUSIAK. Wspaniale. Gratulujemy Opublikowała Agnieszka Grzelak.
Drodzy mieszkańcy Starych, Nowych i Małych Drzewiec serdecznie zapraszamy na WIOSENNY KIERMASZ SŁODKOŚCI dnia 12.04.2022r. organizowany przez pracowników szkoły, którego dochód zostanie przekazany na POMOC UKRAINIE. Możliwość zakupu ciast,gofrów galaretek i popcornu w godzinach od 9:00 do 14:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Starych Drzewcach.
Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz” Pracownicy szkoły serdecznie dziękują pani Monice Pleń i pani Magdalenie Wojtowiak za wsparcie naszego kieraszu oraz pozostałym rodzicom za przygotowanie dzieci do zakupu smakołyków. Dochód zostanie przezaczony na potrzeby dzieci z Ukrainy. "Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz”
Dzisiaj w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów,z dwama podróżnikami w ramach projektu" MAŁE KONTYNENTY", których inicjatorem była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowej.
Pierwszym gościem na zajęciach z uczniami klasy VI i VII był Krzysztof Lewicki.Poprowadził on spotkanie pt. „SAAMOWIE – RDZENNI MIESZKAŃCY PÓŁNOCY” Podróżnik opowiedział na nim o Laponii – krainie kolorowych elfów, dostojnych reniferów i oczywiście Świętego Mikołaja!
Młodzież poznała odpowiedzi na pytania: Dlaczego powstaje zorza polarna i jak ją upolować? Jak nie zmarznąć w zimowej Laponii? Czym jest noc i dzień polarny? Kim są mieszkańcy europejskiej Arktyki, czy wciąż prowadzą koczowniczy tryb życia? Skąd ich barwne stroje, jakimi językami władają i jak wygląda codzienne życie w surowym klimacie?
Warsztat niezwykle aktywny, wypełniony eksponatami przywiezionymi z dalekiej północy. Rozwijał kreatywność, zdolności manualne, współpracę w grupie, a co najważniejsze pogłębiał wiedzę geograficzną oraz etnologiczną. Rozbudzał ciekawość świata i budował szacunek do innych kultur. Warsztat, który zabrał młodzież w podróż do zimowej krainy marzeń.
Natomiast uczniowie klasy III,IV oraz V mieli warsztaty pod hasłem: „ARKTYKA. DALEKA KRAINA”. Prowadziła je Klaudia Jadwiszczyk.
Dzieci mogli zaspokoić ciekawość na temat tej mroźnej krainy; dowiedzieli się m.in. Czy niedźwiedź polarny zapada w sen zimowy? Co renifer jada na śniadanie? Czy pingwinom marzną stopy? Czy w morzu mieszkają jednorożce?
Zajęcia prowadzone były z pasją, przez podróżników, którzy za kołem podbiegunowym zostawili swoje serce i wciąż eksplorują niezdobyte zakątki. Atrakcją zajęć było m.in. prezentacja ekwipunku polarnego czy przymierzenie sprzętu polarnika.
Organizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szlichtyngowa
Inicjatywa dofinansowana ze środków Powiatu Wschowskiego i Gminy Szlichtyngowa
Opublikowała Elżbieta Prałat.
DZIEŃ BEZ PLECAKA
(ang. no backpack day ) to dzień wybrany przez samorząd szkolny, w którym chętni uczniowie przychodzą do szkoły bez plecaków .
(ang. no backpack day ) to dzień wybrany przez samorząd szkolny, w którym chętni uczniowie przychodzą do szkoły bez plecaków .
Zabawa polega na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak zastąpić . W tym celu posłużyć może wszystko: walizka, skrzynka na narzędzia, chlebak, sklepowy wózek, a nawet legowisko dla zwierząt. Liczy się kreatywność i fantazja .Uczniowie naszaj szkoły właśnie dzisiaj mieli taki dzień i wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością na zastąpienie swojego plecaka. Wszystkim serdecznie gratulujemy genialnych pomysłów . Zwyczaj obchodów DNIA BEZ PLECAKA pochodzi z USA, gdzie dzieci w ten dzień przychodzą do szkół bez plecaków. Jaki jest tego cel?
Ma on na celu zwiększanie świadomości trudnych warunków bytowych , a także problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. Często zdarza się, że dzieci muszą chodzić pieszo, z reklamówkami lub trzymając rzeczy w rękach, ponieważ nie stać ich nawet na plecak.
Opublikowała Elżbieta Prałat.
Drugiego kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Autyzm jest zaburzeniem rozwoju związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Przy odpowiednich metodach terapeutycznych można zmniejszyć jego nasilenie. Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły przyszli dziś ubrani na niebiesko . Na zajęciach robili i wycinali niebieskie serca-był to wyraz solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami.
Celem akcji było zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu oraz kształtowania właściwych postaw prospołecznych i przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.
Opublikowała Elżbieta Prałat.
Dzisiaj uczniowie naszej szkoły w ramach realizacji projektu "ODKRYWCY SWOICH MOŻLIWOŚCI " byli w kinie na filmie "ZA DUŻY NA BAJKI" oraz odwiedzili muzem. Film to pobudzająca wrażliwość opowieść o chłopcu, który musi stawić czoła trudnym tematom, dzięki czemu robi wielki krok w dorastanie i pokazuje, że #DzieciMajaMoc. Historia ta opowiedziana była językiem zrozumiałym i atrakcyjnym dla współczesnych dzieciaków, jej młodzi bohaterowie walczyli o uczestnictwo w wielkim turnieju gamingowym, a na drodze do zwycięstwa pasja do gier komputerowych okazuje się nie mniej ważna niż siła przyjaźni i miłości. Uczniowie z dużym zaciekawieniem siledzili losy bohaterów i wystawili wysokie oceny za film. Następnie wszyscy udaliśmy się do Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie.Muzeum mieści się w majestatycznym Zamku Książąt Głogowskich i gromadzi zbiory opowiadające o barwnych dziejach miasta i ziemi głogowskiej za pomocą wspaniałych map, starodruków, planów i zabytków rzemiosła artystycznego oraz militariów. Muzeum również prowadzi szeroką działalność wystawienniczą. My dzisiaj oglądaliśmy wystawę zatytułowaną „Tradycje bartne na dawnych Kresach”. Ekspozycja jest efektem wieloletniej fascynacji bartnictwem profesora Krzysztofa Heyke. Wystawę w MAH przygotowano z inicjatywy stowarzyszenia Głogowska Edukacja Kresowa. Jego zainteresowanie bartnictwem zrodziło się, kiedy podczas jednej z wypraw na Białoruś natrafił na ule kłodowe umieszczone na drzewach. Postanowił wówczas wyruszyć na dawne Kresy, by dokumentować pracę ostatnich bartników.
Efektem tych działań jest zarówno wpisanie bartnictwa na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jak i wystawa, która otwarta została w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie. Na ekspozycję składają się bowiem niezwykłe fotografie prezentujące bartnicze rzemiosło oraz przedmioty, których do dziś używają bartnicy.
Opublikowała Elżbieta Prałat.
minioną sobotę uczniowie klasy 2. w ramach projektu "Odkrywcy własnych możliwości" eksperymentowali w polu magnetycznym , rozpoznawali zwierzyniec świata , wyznaczali w terenie na różny sposób kierunki świata , a także korzystali rekreacyjnie ze sprzętu na szkolnym placu zabaw Zabawy i ćwiczenia indywidualne i w podzespołach w stacjach ćwiczeń pozwoliły dzieciom wyzwalać moc energii, sprawność ruchową, zwinność i pogodę ducha. Zabawy dzieci na wolnym powietrzu stanowiły też inspirację do zastanowienia się nad konstrukcją urządzeń, prawami dynamiki i źródłami sił wprawiających je w ruch z pomocą ludzkiego napędu.
Ten ruch, wzbogacony gamą dziecięcych pomysłów i fizycznych, własnych możliwości przyniósł gromadzie "zakręconą", "rozhuśtaną" frajdę, poczucie wspólnej, zgodnej i bezpiecznej zabawy. Brawo Wam
Opublikowała Dorota Kostka.
Marcowa sobota, dla uczniów z klasy 2. - Małych Badaczy Przyrody była dniem imponujących działań i eksperymentów. W ramach realizacji projektu "Odkrywcy swoich możliwości" zajęcia odbyły się w czterech transzach tematycznych, podczas których wykorzystano szereg pomocy naukowych i przyrządów będących w szkolnym zasięgu.
Oto trzecia odsłona naszych wspólnych działań - zajęcia w terenie:
W SAMO POŁUDNIE - za CIENIEM podążamy NA PÓŁNOC
W słoneczny czas południa wbity w ziemię kij wskazał nam dokładnie północny kierunek świata. W grupach, z pomocą busoli sprawdzaliśmy, czy to prawda. Igły magnetyczne w kompasach ułożyły się zgodnie z cieniem. Tak, to jest prawda. Wskazany kierunek świata pozwolił nam wyznaczyć w terenie trzy pozostałe kierunki świata. Uczniowie poradzili sobie też z trudnym, kolejnym zadaniem. Zorientowali mapę Polski zgodnie z kierunkami świata. Brawo Wam!!!
Jak w inny sposób, bez cienia i bez kompasu wyznaczyć północ? Dzieci obejrzały dokładnie pień lipy rosnącej przy szkole. Zauważyły, że pień drzewa z jednej strony pokryty jest ciemnolubnym, zielonym pierwotkiem. To jest znak, że to jest północna, "zimna" strona drzewa, która wskazuje kierunek północny nieba, gdzie Słońca nigdy nie zobaczysz.
Uczniu, będąc w terenie nie zabłądzisz potrafiąc wskazać cztery główne kieruki świata!
Brawo!!! Opublikowała Dorota Kostka.
Marcowa sobota, dla uczniów z klasy 2. - Małych Badaczy Przyrody była dniem imponujących działań i eksperymentów. W ramach realizacji projektu "Odkrywcy swoich możliwości" zajęcia odbyły się w czterech transzach tematycznych, podczas których wykorzystano szereg pomocy naukowych i przyrządów będących w szkolnym zasięgu.
Oto druga odsłona naszych wspólnych działań:
MAGNETYZM, czyli NIEWIDZIALNA SIŁA
Akademia Małych Badaczy w akcji, szukająca odpowiedzi na pytań wiele. - Czy może istnieć coś, czego nie widać? - Magnes, co to jest? - Kawałki metaliczne - dziwna siła w naszych dłoniach (???) Esperymentowanie w polu magnetycznym było dla dzieci edukacyjną, świetną zabawą, poszukującą odpowiedzi na stawiane pytania. Dwa bieguny magnetyczne, ich moc przyciągania i odpychania, "dziwne" siły magnetyczne i ich zastosowanie w życiu człowieka od teraz są już dzieciom bliższe. Brawo!!!
Opublikowała Dorota Kostka.
W ramach projektu" Odkrywcy swoich możliwości" uczniowie z klasy 1 i 3 odbyli dzisiaj długi spacer po lesie. Celem wycieczki było poszukiwanie wiosny i obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie. Dzieci poszukiwały zwierzątek leśnych, słuchały ptaków, rozpoznawaly ślady zwierząt. Po powrocie do szkoły na dzieci czekała pyszna kielbaska z grilla, przygotowana przez rodziców. Po obfitym posiłku, przyszedł czas na prace plastyczne - malowanie kolorową kredą na betonie. Powstały piękne, wiosenne. obrazy. Dzieci namalowaly to, co zaobserwowaly podczas wycieczki. Na koniec była słodka niespodzianka. To był ciekawy, pełen wrażeń dzień. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Matusiak i Pani Joannie Monkiewicz za przygotowanie grilla i za pyszne ciasto .
Opublikowała Alina Kowalska i Danuta Kachel.
W dniach 24-25 marca siódmoklasiści naszej szkoly wraz z wychowawcą uczestniczyli w gminnych warsztatach profilaktycznych ,,Archipelag Skarbow" zorganizowanych w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej.Celem tej inicjatywy było wzmacnienie i uzupełnianie pracy wychowawczej rodziców i nauczycieli, wspieranie nastolatków w kształtowaniu dojrzałych i mądrych postaw oraz propagowanie wzorców zdrowego stylu życia, uświadomienie zagrożeń okresu dojrzewania.Podróż po kolejnych wyspach archipelagu pozwoliła młodzieży poznać tajniki sfery cielesnej, uczuciowej człowieka, relacji- miłości, przyjaźni, ale także dostrzec zagrożenia czyhające na nastolatków.
Opublikowała Agnieszka Grzelak.
Dziś uczniowie klasy siódmej gościli w Bibliotece Zespołu Placówek Edukacyjnych w Szlichtyngowej.Uczestniczyli w lekcji bibliotecznej.Mogli zapoznać się z bogatymi zbiorami, obejrzeć wystawy i gazetki tematyczne. Uczniowie wybierali z półek pozycje z zakresu prozy, poezji i dramatu, wybierali interesujące fragmenty i przepisywali na kartki pięknym pismem.Ich wykaligrafowane prace trafiły na III edycję gminnego konkursu ,,Mistrz Pięknego Pisania" organizowaną przez Bibliotekę Miasta i Gminy Szlichtyngowa oraz szkolną Bibliotekę Zespołu Placówek Edukacyjnych. Bardzo dziękujemy p.Justynie Jasik za zaprosznie.
Opublikowała Agnieszka Grzelak.
Uczniowie naszej szkoły przystąpili po raz drugi do próbnego egzamin ósmoklasisty ,którego celem jest umożliwienie uczniom nabrania pewności i obycia się w sytuacji egzaminacyjnej, zdiagnozowanie, które umiejętności uczeń już opanował, a które wymagają jeszcze doskonalenia. Życzymy łatwych zadań, optymizmu i wiary we własne siły.
Powodzenia.
W wielu miejscach na świecie ludzie świętują nadejście wiosny - stąd kolorowy Festiwal Holi w Indiach, początek Chińskiego Roku, Festiwal Ognia w Hiszpanii, czy tradycja dawania sobie amuletów - Marteniczek w Bułgarii. Dzielące te kraje kilometry, kulturowa odmienność, wygląd nie mają żadnego znaczenia wobec radości z budzenia się przyrody do życia po zimie. Uczniowie naszej szkoły przyszli dziś ubrani w kolory wiosny, dekorowali swoje klasy i robili zdrowe ,wiosenne potrawy. Uwieńczeniem dnia był uroczysty apel na którym Pani Dyrektor oficjalnie przywitała wiosnę w naszej szkole oraz rozdane zostały dyplomy za najpiękniej udekorowaną klasę oraz za najzdrowszą, wiosenną potrawę . Wszystkim serdecznie gratulujemy pomysłów.
Opublikowała Elżbieta Prałat.