Poniedziałek 14.07.2025

liczba odwiedzin: 126812

Kontakty

  • Szkoła Podstawowa
    Stare Drzewce 55,
    67-407 Szlichtyngowa
  • tel.(65)549 31 15
    fax (65) 549 31 15
    e-mail. sp.staredrzewce
    @szlichtyngowa.pl

Mapa

  • SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

  • „Strefa przedszkolaka - uczę się, liczę i koduję ”

    W ramach realizowanego projektu „Strefa przedszkolaka - uczę się, liczę i koduję ” w oddziale przedszkolnym realizowane są zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe tj. przyrodnicze, artystyczne , uczenia się, cyfrowe, wielojęzyczności. Przedszkole wyposażono w materiały niezbędne do przeprowadzenia wszystkich zajęć.

    Sale dydaktyczną doposażono w pomoce dydaktyczne m.in. tablicę interaktywną, maty do ćwiczeń, gry, klocki edukacyjne, piłki sensoryczne, przybory plastyczne itd.

    Oj... Dzieje się u nas

    Zobaczcie sami

  • Przygotowania do Świątecznego Kiermaszu

    '"Ojej, cóż za zapach!

    cynamon, goździki

    coś mi się wydaje,

    że ktoś upiekł pierniki"

    Ten krótki wierszyk ilustruje co działo się w naszej szkole 14 grudnia. W związku ze zbliżającymi się ŚWIĄTECZNYM KIERMASZEM uczennice z klasy IV ,V, VI postanowiły upiec pierniki. Każdy etap pieczenia sprawiał wszystkim wiele radości. Dziewczynki z zapałem wałkowały ciasto, wykrawały foremkami pierniczki, układały je na blachach i zanosiły do upieczenia. Nie mogły doczekać się momentu, kiedy pierniki upieką się i będzie można je udekorować, a potem oczywiście skosztować i odstawić do zapakowania na szkolny kiermasz. Zapach świąt i zbliżającego się kiermaszu roznosił się po całej szkole.                                                 

    Opublikowała Elżbieta Prałat.

  • Mikołajkowy upominek

    14.12.2022

    Dziś uczniowie klas 4-8 byli w ramach upominku mikolajkowego od Rady Rodziców na spektaklu na motywach powieści Lucy Maud Montgomery pt: ,,Ania z Zielonego Wzgorza".Tytułowa bohaterka, romantyczna, osobliwa dziewczynka walczącą o swoje marzenia wzruszyła młodzież, ale też wiele razy rozbawiła do łez.Zainteresowanie wzbudziła też pomysłowa zmiana scenografii, kostiumy aktorów i oprawa muzyczna.Spektakl poruszał również aspekty profilaktyczne, uczył tolerancji wobec odmienności, słabości i przywar ludzkich, poruszał sprawy relacji rodzinnych, przyjacielskich.

    Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za możliwość przeżywania wspaniałych emocji podczas obcowania z żywym słowem, a Urzędowi Miasta i Gminy Szlichtyngowa za sfinansowanie dowozu autokarem naszym uczniom.

    Opublikowała Agnieszka Grzelak.

  • Wyjazd na lodowisko.

    Dnia 07 grudnia 2022 roku w ramach zajeć z wychowania fizycznego uczniowie klas II-VII pojechali na lodowisko do O.K.Parku w Głogowie. Celem wycieczki było doskonalenie techniki jazdy na łyżwach, propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia, integracja klasy oraz oczywiście dobra zabawa,ponadto rozwijanie indywidualnych zainteresowań i zamiłowań, pokonywanie własnych słabości i lęków, rozwijanie wytrwałości w dążeniu do celu, wzmacnianie właściwych postaw opartych na współpracy w grupie i szacunku dla partnera czy przeciwnika oraz utrwalenie podstawowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących na lodowisku.Na miejscu wypożyczyliśmy łyżwy i zaczęło się małe szaleństwo na lodzie. Na tafli kilka osób dopiero uczyło się jeździć, więc często ktoś się przewracał.Większość z uczestników wyjazdu przekonała się, że jazda na łyżwach jest trudną technicznie dyscypliną sportu i wymaga nakładu pracy oraz samozaparcia w dążeniu do celu.Uczniowie, którzy dobrze radzą sobie na lodzie, w ramach pomocy koleżeńskiej udzielali cennych rad i wskazówek swoim młodszym kolegom i koleżankom. Wszyscy uczestnicy wyjazdu byli bardzo zadowoleni i deklarowali chęć brania udziału w kolejnych takich wyjazdach.Po upłynięciu naszego czasu na lodowisku udaliśmy się do szatni, aby oddać łyżwy .Dzieci były zachwycone, a cele zrealizowane. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na pizzę.

    Opublikowała Elżbieta Prałat i Jarosław Orliński

     

     

  • Spotkanie z Ratownikiem

    Uczniowie naszej szkoły w ramach lekcji z edukacji dla bezpieczeństwa i wychowania fizycznego mieli zajęcia z RATOWNIKIEM ,który prezentował im zasady PIERWSZEJ POMOCY. W trakcie zajęć uczniowie mieli możliwość rozwijania umiejętności dostrzegania niebezpiecznych sytuacji i zachowań w otoczeniu i życiu codziennym, zapoznania z podstawowymi pojęciami związanymi z pierwszą pomocą oraz sprzętem potrzebym do udzielania pierwszej pomocy . Ratownik uświadamiał uczniom moralny i prawny obowiązek udzielenia pierwszej pomocy, przekazał wiedzę na temat podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy w różnych przypadkach. Serdecznie dziękujemy PANU RATOWNIKOWI Z RATOWNICTWA WODNEGO SŁAWA za przeprowadzenie ciekawych zajęć w naszej szkole. A nasi uczniowie znają już doskonale słowa tego wiersza;

    "Czy to obcy na ulicy,

    czy ktoś bliski w szkole, w domu,

    może już na ciebie liczyć,

    wiesz co zrobisz: wezwiesz pomoc.

    Działaj jak cię nauczono,

    bezradności powiedz: "nie!",

    gdy ratujesz życie komuś

    bądź spokojny.

    Nie bój się, wiedzę masz,

    Nie bój się, wiedzę masz,

    odrzuć strach, wiedzę chwyć,

    przecież człowiek dzięki tobie może żyć!"

    Jachne Orda 

    Opublikowała Elżbieta Prałat.

  • KIERMASZ SŁODKOŚCI

     

    "TYLKO SIŁA MOŻE WSPÓŁPRACOWAĆ " Dwight D. Eisenhower. 24 listopada w naszej szkole odbył się KIERMASZ SŁODKOŚCI zorganizowany przez rodziców i uczniów klasy III. Do przygotowania wszystkich słodkości wykorzystane zostały naczynia i sprzęt pozysakne w ramach projektu LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI. Ogromne brawa dla wszystkich za zaangażowanie i za przygotowanie kiermaszubo praca zespołowa dzieli zadanie i zwielokrotnia sukces.

    Opublikowała Elżbieta Prałat.

  • WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA Z PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ"

    Dziś zderzyliśmy się z historią zamku w Malborku, najpotężniejszej twierdzy średniowiecznej Europy.Przez wiele stuleci był on siedzibą zakonu krzyżackiego.W roku 1997 roku wpisano go na listę UNESCO.Trzyczęściowa warownia składa się z Zamku Niskiego, Zamku Średniego i Wysokiego.Byliśmy pełni podziwu dla pomysłowości i mądrości ludzi epoki paradoksalnie nazwanej ,,ciemnoty i zacofania".Okazuje się, że Krzyżacy doskonale radzili sobie z systemem ogrzewania potężnych zamków, systemami obronnymi i podnoszeniem warunków mieszkaniowych. Wycieczka była edukacyjną przygodą , ale też wspaniałym czasem integracji społeczności szkolnej.

    Opublikowała Agnieszka Grzelak.

    Drugi dzień wycieczki szkolnej klas 4-8 zorganizowanej w ramach ministerialnego projektu ,,Poznaj Polskę", tym razem w Gdyni. Obejrzeliśmy atrakcje i historyczny uklad urbanistyczny tego miasta, między innymi charakterystyczne dla tego miasta długie łamane wieżowce, zwane falowcami, Skwer Kościuszki.Potem pogłębiliśmy wiedzę na temat świata istot podwodnych w Akwarium Gdańskim. W porcie widzieliśmy,,Dar Pomorza",,Dar Młodzieży" i weszliśmy na pokład okrętu wojennego ORP BŁYSKAWICA.Następnie udaliśmy się do Sopotu, przeszliśmy obok najekskluzywniejszych kurortów i podążyliśmy na molo.Aura nam wyjątkowo sprzyjała, dlatego korzystaliśmy z jesiennych promieni słońca.Później był Krzywy Domek na sopockim deptaku i Westerplatte, którego historię poznaliśmy pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża dzięki wspaniałej przewodniczce, pani Danucie.Wieczorem zaliczyliśmy jeszcze spacer pod zamek w Malborku, szukając duchów poległych tu rycerzy.

    Opublikowała Agnieszka Grzelak

    Dziś pierwszy dzień naszej trzydniowej wycieczki do Trójmiasta.Choć pogoda nas nie rozpieszczała, udało się zobaczyć najpiękniejsze punkty Gdańska.Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wejścia do Europejskiego Centrum Kultury, które na przestrzeni sześciu sal przedstawia historię powstania polskiego ruchu solidarnościowego oraz jego dziedzictwo.Następnie obejrzeliśmy Stocznię Gdańską, byliśmy w sali BHP - miejscu podpisania porozumień sierpniowych w 1980 roku i podziwialiśmy Pomnik Trzech Krzyży.Potem spacerowaliśmy po zjawiskowym Starym Mieście traktem królewskim, Długim Targiem, ulicą Dominikańską,poznaliśmy symbole miasta portowego: Neptuna i Żurawia Gdańskiego, widzieliśmy Wieżę Więzienną i Katownię, Statek Muzeum ,,Sołdek", oraz Zieloną Bramę.Ciekawość młodzieży wzbudził także ponad pięćsetletni zegar astrologiczny znajdujący się w Konkatedralnej Bazylice Mariackiej oraz wymowny obraz ,,Sąd ostateczny" w interpretacji pani przewodnik.Na koniec usłyszeliśmy historię bohaterskiej 14- dniowej obrony Poczty Gdańskiej i złożyliśmy hołd poległym pod pomnikiem postawionym na ich cześć.To był dzień pelen pozytywnych wrażeń i dużej dawki historii bliższej i dalszej.

    Opublikowała Agnieszka Grzelak.

  • Wyprawa do starożytnego Egiptu- spotkanie z podróżnikami.

    Uczniowie naszej szkoły dnia 16 listopada uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez podróżników państwa Olę i Bartka Drożdżal. Zostali zabrani na wyprawę do starożytnego Egiptu, do Gizy i Sakkary aby poznać ich tajemnice. Dowiedzieli się między innymi: kto rządził Egiptem 2500 lat pne, ilu władców było kobietami, który z faraonów posiada paszport, ile jest piramid na świecie oraz jak zasłużył się dla Egiptu Polak- Kazimierz Michałowski. Uczniowie w grupach wykonywali urny oraz opisywali je używając pisma egipskiego, tworzyli piramidy egipskie. Wiele radości sprawiło dzieciom i młodzieży odszyfrowanie tekstu zakodowanego za pomocą hieroglifów. Na warsztatach świetnie połączone zostało przyjemne z pożytecznym czyli nauka przez zabawę.

    Opublikowała Agnieszka Bartkowiak-Winiarska

  • Nagrody za udział w konkursach.

    Zwycięstwo jest rzeczą ważną, lecz najważniejszy jest udział w walce" Dave Weinbaum

    Apel dotyczący rozdania nagród za konkursy zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci, oczekiwanie na wyczytanie swojego nazwiska z listy nagrodzonych jest bardzo radosną chwilą. W listopadzie rozdaliśmy nagrody za konkursy: NAJPIĘKNIEJ PRZYSTROJONĄ KLASĘ, NAJŁADNIEJ WYCIĘTĄ DYNIĘ oraz za BIEGI PRZEŁAJOWE .Zwycięzcom gratulujemy, dziękujemy wszystkim za tak chętne branie udziału w naszych konkursach i życzymy wielu dalszych sukcesów!

    Opublikowała Elżbieta Prałat.

  • BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

     

    10 listopada uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć z wychowania fizycznego ubrani w barwy biało - czerwone uczczcili Narodowe Święto Biegiem Niepodległości Celem dzisiejszej imprezy było uczczenie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez bieg. Rywalizacja sportowa rozpoczęła się wspólną rozgrzewką i następnie każda klasa razem z wychowacą biegała na wyznaczonych odcinkach.I w ten również sportowy sposób upamiętnilśmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Imprezie towarzyszyła świetna atmosfera, mnóstwo pozytywnych emocji i zdrowa rywalizacja.

    Opublikowała Elżbieta Prałat i Jarosław Orliński.

  • UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

    "NARÓD, KTÓRY TRACI PAMIĘĆ,TRACI SUMIENIE"

    Zbigniew Herbert

    Dnia 9 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 104 ROCZNICY ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Uczniowie wszystkich klasy recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy tych , którzy walczyli o naszą wolność. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, którzy przyszli na dzisiejszą akademię . Szczególnie podziękowania należą się młodym aktorom, którzy wzorcowo odegrali swoje role.

    Opublikowała Elżbieta Prałat i Natalia Szuman.

     ZAPRASZAMY NAUROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

    "PAMIĘĆ JEST SKARBNICĄ I STRAŻNIKIEM WSZYSTKICH RZECZY" Cyceron. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Starych ,Nowych i Małych Drzewiec oraz wszystkim chętnych na spektakl słowno- muzyczny pt" "TYM , CO BOREM , LASEM SZLI DO OJCZYZNY..." z okazji 104 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI, który odbędzie się 9 listopada o godzinie 11:30 w Szkole Podstawowej im.Danuty Siedzikówny "INKI" w Starych Drzewcach. 

     Opublikowała Elżbieta Prałat i Natalia Szuman 

    Z okazji obchodów 104 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI odbył się w naszej szkole konkurs pt. "BIAŁO-CZERWONE INSPIRACJE Z OKAZJI 11 LISTOPADA "Celem konkursu było:

    -rozwijanie poczucia tożsamości narodowej, dumy z bycia Polakiem.

    -uwrażliwienie na trudną historię Polski i narodu polskiego, na bohaterstwo Polaków w walce o wolną Ojczyznę

    -rozwijanie i promowanie uzdolnień artystycznych uczniów

    -motywowanie uczniów do rozwijania pasji historycznych i artystycznych

    -kształtowanie wrażliwości estetycznej. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom pomysłów i wykonania tych pięknych prac , które są ozdobą korytarza szkolnego . Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców: I miejsce- Julia Petryw- klasa IV II miejsce - Róża Krawczak - klasa VIII III miejsce- Iga Cyt- klasa II

    Opublikowała Elżbieta Prałat.​​​​​​​

    SZKOŁA DO HYMNU 2022

    Już po raz piąty nasza szkoła przyłączyła się do akcji #SzkołaDoHymnu i w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie naszej szkoły wspólnie z nauczycielami i rodzicami zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób chcemy włączyć naszą społeczność szkolną do wspólnego świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.#SzkołaDoHymnu#SzkołaDoHymnu

    Opublikowała Elżbieta Prałat

    "Dzisiaj wielka jest rocznica – jedenasty listopada!... Tym, co zmarli za Ojczyznę hołd dziś cała Polska składa…”

    Uczniowie naszej szkoły reprezentowali naszą placówkę na powiatowych obchodach NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI.

  • SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI WODNYMI

    Ratownictwo Wodne Sław

    Dnia 9 listopada w naszej szkole odbyły się niezwykłe zajęcia edukacyjne na temat ratownictwa wodnego dla klas 0-III.

    Zaproszeni goście - ratownicy, w bardzo ciekawy sposób przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa nad wodą.

    Dzieci dowiedziały się po co są na kąpielisku flagi, boje i co one oznaczają oraz gdzie wolno się kąpać, kiedy się kąpać i jak się zachować.

    Poznały jak trudna jest praca ratowników wodnych oraz dowiedziały się jak należy dbać o psa, by był on naszym najlepszym przyjacielem.

    W czasie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki „Bezpieczna woda” dotyczące zachowywania na kąpieliskach.

    Uczniowie byli zachwyceni pogadanką połączoną z praktycznymi zajęciami.

    Największą radość sprawił im zdecydowanie kontakt z psem o imieniu Grant.

    Bardzo dziękujemy p. Joannie Monkiewicz za pomysł i zoorganizowanie spotkania 

    Opublikowała Natalia Szuman

  • WYCIECZKA W RAMACH PROGRAMU MEN "Poznaj Polskę"

    W dniach 20-21października br. nasi uczniowie uczestniczyli w krajoznawczej wycieczce w ramach przedsięwzięcia MEiN pn.

    "Poznaj Polskę"

    Królewskie miasto Kraków i Kopalnia Soli w Wieliczce to główne cele naszego wędrowania

    DZIEŃ 1: WIELICZKA

    Tężnia Solankowa i Kopalnia Soli - Szyb Daniłowicza

    Żupa Krakowska, to jeden z siedmiu cudów Polski o wyjątkowej wartości wpisany przez UNESCO na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. To jedyny na świecie czynny bez przerwy od średniowiecza do dziś geologiczny fenomen, unikatowe świadectwo zmagań człowieka z naturą. To wykute w skale bogactwo historii, dziedzictwa pokoleń

    Kopalnia Soli w Wieliczce to ok. 245 km wydrążonych pod ziemią korytarzy sięgających na głębokość 327 m. Dla turystów udostępniona jest trasa 3,5 km, zejście do III poziomu na głębokość 135 m. Do pokonania ponad 800 stopni w dół. Czas kopalnianych penetracji to prawie 3 godziny. Nasza grupa dzielnie pokonała tę trasę, by na końcu wydobyć się z głębin ziemskich na powierzchnię windą górniczą Zeszliśmy do magicznego świata podziemi, by dotknąć stopą, okiem i duszą sekretów dzieł natury i dzieł człowieka, olśniewającego oblicza kopalni

    W kopalni podziwialiśmy niespotykane na powierzchni widoki: kręte korytarze, kryształowe groty, komory, pomniki, kaplice, solankowe jeziorka... W grze świateł wszystko tajemnicze, piękne... Najpiękniejszym skarbem w tym podziemnym bogactwie okazała się lśniąca solą, wykuta, wyrzeźbiona w słonym kamieniu, na biało-szarej skaleKaplica św. Kingi, w niej liczne solne rzeźby, płaskorzeźby, żyrandole, dzieła rodzimych artystów, miłośników tego podziemnego królestwa.

    Wędrując labiryntem korytarzy mieliśmy okazję też poznać bardzo dawne, prymitywne sposoby wydobywania "białego złota" oraz stosowane przed wiekami metody pozyskiwania i transportu soli Trasę ubogacały muzealne makiety, scenki historyczne, konie ciągnące wózki z urobkiem, utrudzeni znojną pracą ponad siły dawni górnicy w swych siermiężnych strojach jawiący się niczym duchy w mrocznych, kopalnianych zakamarach

    Wycieczka do kopalni dla wszystkich stanowiła świetną, niepowtarzalną, cenną, interdyscyplinarną lekcję. Pozostanie w naszej pamięci. Warto było tu być!

    Opublikowała Dorota Kostka.

  • Dzień Postaci z Bajek

    4 listopada nasi uczniowie obchodzili jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają, bawią, przekazują ważne prawdy życiowe, a także wywołują miłe wspomnienia. Ten dzień był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa.

    Opublikował Edward Hałka.

  • ŻYWA LEKCJA HISTORII

    AK TO SOBIESKI POD WIEDNIEM WOJOWAŁ " W ramach lekcji historii w naszej szkole została przeprowadzona ŻYWA LEKCJA HISTORII-to idealne połączenie zabawy i nauki dla każdego.To również zaznajomienie uczniów z historią poprzez kontakt z dawnymi obyczajami, bronią oraz uzbrojeniem ochronnym.W trakcie lekcji żywej historii dzieci i młodzież miały okazję dobrze się bawiąc zdobyć wiedzę historyczną.Było to 60 minut barwnego opowiadania wraz z prezentacją strojów, sztuki walki oraz dużą dawką wiedzy podanej w formie dostosowanej do wieku słuchaczy.Uwieńczeniem zajeć był wystrzał z brani palnej wykonany na placu apelowym. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowanie .

    Opublikowała Elżbieta Prałat.

  • Pasowanie na Ucznia

    Bardzo ważnym momentem w życiu każdego młodego człowieka jest ślubowanie i pasowanie na ucznia. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole 25 października 2022r. W tym roku szkolnym ślubowanie składało 5 uczniów. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście. Dyrektor naszej szkoły pani Czesława Świercz, burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa pani Jolanta Wielgus, radne gminy panie ; Anna Dombek i Wioletta Orłowska, sołtys Starych Drzewiec pani Agnieszka Marciniak. Na uroczystości byli również nauczyciele i cała społeczność uczniowska oraz najważniejsi dla pierwszoklasistów goście – ich rodzice. Pierwszaki pod opieką wychowawczyni przygotowały część artystyczną. Uczniowie pokazali jak pięknie potrafią recytować wiersze i śpiewać piosenki. Swoją postawą udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Pierwszaki ślubowały kochać Ojczyznę, być dobrym uczniem, swym zachowanie i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu nastąpiło pasowanie na ucznia, którego dokonała Pani dyrektor, symbolicznie dotykając ołówkiem ramienia każdego pierwszaka i wypowiadając słowa ,,Pasuję cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny ,,Inki’’. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz legitymacji szkolnych. Miłą chwilą dla dzieci były upominki wręczane przez zaproszonych gości i rodziców. Uroczystość, która dostarczyła dzieciom, rodzicom i zaproszonym gościom miłych przeżyć i wrażeń została zakończona poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

    Życzymy wszystkim pierwszoklasistom wielu sukcesów w nauce. Niech nasza szkoła będzie dla Was miejscem gdzie będziecie chętnie przebywać, rozwijać swoje zdolności i zawierać przyjaźnie.

    Opublikowała Danuta Kachel

  • Lekcja Techniki- Pan Stop

    Uczniowie klasy czwartej przygotowują się do egzaminu na kartę rowerową i promują bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W związku z tym na lekcjach z techniki wykonali Panią lub Pana Stop. Wcześniej odbyły się zajęcia lekcyjne, na których uczniowie poznali znaki drogowe dotyczące pieszego i rowerzysty. Tę wiedzę wykorzystali, tworząc pracę techniczną. Pan Stop ma pomóc uczniom w przestrzeganiu zasad właściwego zachowania się na drodze. Ustawiony na biurku ma pomagać dzieciom w utrwalaniu poszczególnych znaków drogowych, które uczniowie mijają na co dzień po drodze do i ze szkoły.

    Opublikował Jarosław Orliński

  • Zajęcia z projektu: "BIEG NIC NIE KOSZTUJE, A KTO MĄDRY ZDROWIE I PRZYJACIÓŁ ZYSKUJE"

    W ramach realizacji projektu "BIEG NIC NIE KOSZTUJE, A KTO MĄDRY ZDROWIE I PRZYJACIÓŁ ZYSKUJE" odbyły się w naszej szkole miedzyklasowe biegi przełajowe. Uczniowie pokonywali wyznaczoną trasę w swoich kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczynki. Zwycięzcy otrzymają nagrody na uroczystym apelu szkolnym. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom hartu ducha, zaangażowania i ukończenia wyznaczonej trasy. Po wysiłku fizycznym uczniowie z zapałem przystąpili do pieczenia kiełbasek przy ognisku. Po chwili relaksu poszliśmy do lasu na grzyby. Po udanym grzybobraniu wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwymi udaliśmy się w kierunku szkoły . Serdecznie dziękujemy Panu Łukaszowi Leśnik za udostępnienie nam miejsca na ognisko i możliwości przeprowadzenia biegu przełajowego na jego terenie.

    Opublikowała Elżbieta Prałat i Jarosław Orliński.

    W ramach projektu "BIEG NIC NIE KOSZTUJE ,A KTO MĄDRY ZDROWIE I PRZYJACIÓŁ ZYSKUJE" odbyły się w naszej szkole warsztaty na temat zdrowego odżywiania: co warto jeść, aby być zdrowym, kalorie liczymy i spalamy, wszystko wiem- zdrowo jem. Każdy uczestnik warsztatów miał możliwość przygotować swój zdrowy posiłek z wykorzystaniem sprzętu pozyskanego w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Na stołach pojawiły się sałatki owocowe, koktajle, lemoniana, gofry oraz tosty z chleba razowego.

    Opublikowała Elżbieta Prałat.

  • LEKCJA HISTORII

    CZAS CIERPIENIA, CZAS WALKI. LOSY SPOŁECZEŃSTWA POLSKIEGO POD OKUPACJĄ SOWIECKĄ I NIEMIECKĄ . Uczniowie klasy VIII w ramach lekcji z historii tworzyli plakaty informujące mieszkańców Europy Zachodniej o losie Polaków pod okupacją sowiecką i niemiecką. Serdecznie gratuluję pomysłów na stworzenie pięknych prac.Celem zajeć było aby każdy uczeń; -wskazał na mapie terytorium znajdujące się pod okupacją niemiecką i sowiecką w latach 1939-1941

    - znał postawy okupantów wobec społeczeństwa polskiego

    - scharakteryzował losy Polaków pod okupacją niemiecką i sowiecką

    - padał przykłady zbrodni niemieckich i sowieckich okupantów wobec społeczeństwa polskiego.

    - znał założenia niemieckiej polityki wojennej

    - potrafił prównać politykę niemieckich i sowieckich okupantów wobec Polaków

    - scharakteryzował postawy Polaków w okresie okupacji (sposoby walki Polaków z okupantem)

    Opublikowała Elżbieta Prałat.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa
    Stare Drzewce 55,
    67-407 Szlichtyngowa
  • tel.(65)549 31 15
    fax (65) 549 31 15
    e-mail. sp.staredrzewce
    @szlichtyngowa.pl

Galeria zdjęć