Niedziela 24.11.2024

liczba odwiedzin: 107931

Kontakty

  • Szkoła Podstawowa
    Stare Drzewce 55,
    67-407 Szlichtyngowa
  • tel.(65)549 31 15
    fax (65) 549 31 15
    e-mail. sp.staredrzewce@wp.pl

Mapa

  • Praca dzieci w ramach projektu "Odkrywcy swoich możliwości"

     

    Dzieci w ramach projektu" Odkrywcy swoich możliwości "kształtują kompetencje matematyczne, rozwijają logiczne myślenie. Wykorzystują do tego celu pomoce naukowe, które szkoła pozyskała w ramach projektu.

    Opublikowała Alina Kowalska.

    W ramach realizacji projektu ,,Odkrywcy swoich możliwości'' uczniowie klas młodszych rozwijają swoje kompetencje matematyczne. Na zajęciach wykorzystywane są różnorodne pomoce dydaktyczne, pozyskane w ramach projektu. Pomoce te uatrakcyjniają zajęcia wzbudzając zainteresowanie uczniów i przyczyniają się do efektywniejszej i ciekawej nauki w formie zabawy.

    ​​​​​​​ Opublikowała Danuta Kachel.

    Globus - modelem Ziemi

    Nasze dzieci z klas młodszych są w toku realizacji projektu "Odkrywcy swoich możliwości" kształtującego kompetencje przedmiotowe. Wykorzystując pomoce naukowe pozyskane przez szkołę uczniowie odbywają edukacyjne podróże, by to co dotąd nieznane stawało się dla nich oczywiste. Odkrywcze, poszukujące działania młodych tropicieli otaczającego świata przynoszą im nowe doświadczenia, przeżycia i efekty poznawcze.


    Dzieci spontanicznie, w sposób ciekawski, a i z pasją, pod kierunkiem nauczycielki zanurzały się w treściach zapisanych na globusowej czaszy. Globusy w zasięgu uczniowskich rąk, oczu i umysłów wywoływały w nich fascynację. Mogły ich dotykać, poczuć ich kulisty kształt, mogły zawirować nimi wokół ziemskiej osi. ... Obraz Ziemi trzymany w dłoniach pozwolił im czytać, dał okazję by stawiać pytania i szukać na nie odpowiedzi.

    Uczniowie wiedzą już czym jest globus i do czego służy. Potrafią wskazać na nim kierunki świata i bieguny, odszukać i nazwać wydzielone kontynenty i oceany. Dzieci zauważyły, że wód na naszym globie jest dużo więcej niż lądów i dowiedziały się, dlaczego ta woda nie wylewa się skoro jest rozlana na kuli (???) Uczniowie znają już miejsce Ziemi w Układzie Słonecznym, zdają sobie sprawę z jej ogromu w naturze i cieszą się, że są mieszkańcami tej cudnej, błękitnej planety.

    Opublikowała Dorota Kostka. ​​​​​​​

    Na zajęciach z matematyki uczniowie naszej szkoły korzystają z pomocy pozyskanych w realizacji projektu "Odkrywcy swoich możliwości".

    Opublikowała Agnieszka Bartkowiak- Winiarska.

    Uczniowie w ramach projektu "Odkrywcy swoich możliwości " tworzyli modele atomów. Wykorzystali pomoce naukowe, które szkoła otrzymała w ramach tego projektu.

    Opublikowała Katarzyna Ścibor.

    Uczniowie kl. VII wykonali modele atomu różnych pierwiastków. Każdy mógł skorzystać z podanego schematu lub rozwinąć swoje zdolności i wykonać model na swój wyjatkowy sposób. Brawo dla wszystkich.

    Opublikowała Katarzyna Ścibor.

    Bliższy stanie ci się świat, gdyś z geografią za pan brat! Uczniowie klasy VIII w ramach realizacji projektu "ODKRYWCY SWOICH MOŻLIWOŚCI " w trakcie trwania zajeć wykonywali mapy myśli AFRYKI i KENI oraz uzupełniali karty pracy korzystając z pomocy naukowych dostępnych w naszej szkole. Serdecznie gratuluję genialnych pomysłów przy tworzeniu map myśli i wiedzy przy rozwiazywaniu zadań na kartach pracy. Opublikowała Elżbieta Prałat.

    Przygotowanie do Komunii Świętej

    Podczas lekcji religii uczniowie klasy III korzystali z katechizmów, kart pracy, szablonów, pomocy dostępnych w szkole, czy materiałów wykorzystywanych w liturgii Mszy św.

    Zajęcia uatrakcyjniły również pomoce, które szkoła pozyskała w ramach projektu „Kreatywne przedszkolaki przetrą wszystkie szlaki” oraz „Odkrywcy swoich możliwości.”

    Pomocą w utrwaleniu materiału są również prace wykonane przez uczniów starszych klas.

    Wszystkie przygotowane pomoce pomogły dzieciom utrwalić Dekalog oraz poznać część Mszy Świętej – Liturgię Słowa. Żetony, pieczątki z projektu były wstępną oceną i pochwałą uczniów za ich pracę i aktywność na lekcji.

    Opublikowała Grażyna Skrzypińska.

  • Gabinet terapeutyczny - nowa odsłona

    Gabinet do zajęć terapeutycznych, w ramach projektu "Kreatywne przedszkolaki przetrą wszystkie szlaki", wyposażony został w nowe meble, sprzęt komputerowy, tablice dla uczniów i terapeuty.

  • POMOC DLA UKRAINY

    12.03.2022

    Jutro po Mszy św. o 9.30 w kościele w Starych Drzewcach odbędzie się kiermasz wypieków przygotowanych przez dzieci i rodziców z naszej szkoły. Będzie można kupić pyszne ciasta na niedzielny podwieczorek i jednocześnie wspomóc naszych sąsiadów Ukraińców walczących z rosyjskim najeźdźcą. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc dla Ukrainy.

    Kiermasz zaczynamy ok.10.30

  • "Kreatywne przedszkolaki przetrą wszystkie szlaki".

     

    W ramach realizacji projektu, uczniowie naszej najmłodszej klasy rozwijają swoje różnorodne kompetencje. Na zajęciach wykorzystywane są pomoce dydaktyczne, które szkoła pozyskała w ramach projektu. Uatrakcyjniają nam one zajęcia wzbudzając przy tym zainteresowanie naszych pociech i przyczyniają się do efektywniejszej i ciekawej nauki w formie zabawy.

    Opublikowała Natalia Szuman

    Wycieczka do Hydropolis we Wrocławiu.

    Realizacja projektu "Kreatywne przedszkolaki przetrą wszystkie szlaki".

     

    Dzieci z oddziału przedszkolnego w ramach projektu, tym razem wybrały się do wrocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis, największego w Polsce centrum wiedzy o wodzie A tam miały okazję uczestniczyć w warsztatach. Kolejnym etapem naszej niezwykłej podróży było zwiedzanie Hydropolis, które podzielone jest na osiem stref tematycznych związanych

    z gospodarką wodną. Hydropolis – to niezwykła podróż dla spragnionych wiedzy i kolejne miejsce warte odwiedzenia ze względu na interesujące historie dotyczące wody, eksponaty i nowoczesne metody przekazywania wiedzy.

    Nasi mali odkrywcy wrócą tam na pewno niejeden raz…

    Opublikowała Natalia Szuman

    Przy wykorzystaniu pomocy naukowych w ramach projektów "Kreatywne przedszkolaki przetrą wszystkie szlaki" oraz "Odkrywcy swoich możliwości" uczniowie poznawali nowe słownictwo oraz uczyli się składać wypowiedzi korzystając z tablic interaktywnych, obrazkowych fiszek czy chociażby z plansz do gier w języku angielskim.

    Opublikował Edward Hałka.

    "Kreatywne przedszkolaki przetrą wszystkie szlaki”

    Przedszkolaki w ramach projektu rozwijają kompetencje w zakresie uczenia się oraz kompetencje w zakresie przedsiębiorczości.

    Na zajęciach korzystamy z pomocy dydaktycznych pozyskanych w ramach projektu. Dzieci uczą się bawiąc przynosząc widoczne efekty.

    Spontaniczność maluchów , pomysłowość wymaga od nas zapewnienie im szans na lepszą edukację poprzez wspieranie ich ciekawości, aktywności i samodzielności, a także uczenie tych wiadomości i umiejętności, które są ważne w edukacji szkolnej.

    Opublikowała Grażyna Skrzypińska.

  • Kształcimy kompetencje cyfrowe

     Dzieci z oddziału przedszkolnego, w ramach projeku "Kreaywne przedszkolaki przetrą wszystkie szlaki" korzystając z zakupionych proramów multimedialnych, Magicznej Tablicy, Magicznego dywanu, robotów Photona i Beeboota podczas zabaw i programowania na dywanie, kształtują kompetencje cyrowe, tak ważne w dzisiejszych czasach. Z ogromną ciekawością sprawdzają zachowanie robotów, które przez nich samych zostają zakodowane jak również sami szyfrują/kodują drogi dojściado celu. Rozwijają przy okazji inne kompetencje, które będą w przyszłości przez nich wykorzystane. 

  • KONKURS RECYTATORSKI W KLASIE III

    11 marca w klasie III odbył się Klasowy Konkurs Recytatorski. W konkursie wzięło udział 11 uczniów. Uczestnicy recytowali wiersze z zakresu literatury dla dzieci, które sami wybrali. Wszyscy wspaniale przygotowali się do recytacji. Podeszli do konkursu ,,bardzo dojrzale’’ jak stwierdziła p. Alina Kowalska, członek komisji konkursowej. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne słodkie upominki.

    Zwycięscy tegorocznego konkursu to:

    I miejsce Szymon Krawczyk

    II miejsce Grzegorz Ratoń

    III miejsce Jan Matusiak

    Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

    Opublikowała Danuta Kachel.

  • KONKURS RECYTATORSKI- SŁAWA 2022

    We wtorek 01.03 br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Lubuskim Konkursie Recytatoeskim, który odbywał się, jak co roku, w Sławskim Centrum Kultury.Ośmioro reprezentantów z klas I- VIII:

    Hanna Graca,

    Michał Żmuda,

    Szymon Krawczyk,

    Natalia Bielewicz,

    Maja Jaroszewicz,

    Martyna Wesołowska,

    Dobrawa Szuman,

    Aleksandra Petryw

    walczyło o nominacje do etapu wojewódzkiego w trzech kategoriach wiekowych( klasy I- III, IV- VI i VII- VIII). Choć nie zanotowaliśmy żadnej nominacji, bo rywalizacja byla na bardzo wysokim poziomie, każdy z uczestników jest zwycięzcą.Występ na forum, w obcym miejscu, przed jury, które patrzy nam w oczy, rówieśnikami i nauczycielami z innych szkół, zmaganie się z tremą i chęć zwycięstwa bywają wręcz paraliżujące. Zarówno mlodsze dzieci, jak i starsze zaprezentowały swoje teksty bez potnięcia, z przekazem pięknych, prawdziwych emocji.BRAWO

    ,,To żadna sztuka pokonać Goliata, sztuka- pokonać lęk przed nim"

    Opublikowała Agnieszka Grzelak.

  • ARCHIPELAG SKARBÓW – program profilaktyczny

    ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE Z RODZICAMI

    Drodzy rodzice i opiekunowie.

    Państwa dzieci mają szansę uczestniczyć w projekcie profilaktycznym pt.: ARCHIPELAG SKARBÓW, który ma na celu wzmocnienie i uzupełnienie pracy wychowawczej rodziców i nauczycieli. Projekt doskonale wspiera nastolatków w kształtowaniu dojrzałych i mądrych postaw oraz uczy ich zdrowego stylu życia. Dotyczy to zwłaszcza tych obszarów, z którymi wiążą się obecnie największe zagrożenia dla ich prawidłowego rozwoju na etapie dojrzewania.

    Program posiada potwierdzone naukowo efekty pozytywnego oddziaływania na młodzież. Jednak jego skuteczność zależy nie tylko od prowadzących go trenerów, lecz także od dobrej współpracy rodziców, wychowawców i Dyrekcji szkoły.

    A zatem Państwa zaangażowanie jest niezbędne, aby efekty profilaktyczne całego projektu były jak największe. Wasz autorytet, relacje i znajomość własnych dzieci mają w tym wszystkim kluczowe znaczenie.

    Dlatego zapraszamy na spotkanie z trenerami programu, które odbędzie się w Szkole Podstawowej w Szlichtyngowej w dniu 24.03.2022r. /czwartek/ o godz. 17.30.

     Tematyka spotkania:

    • Nieznane prawdy o nastolatkach – najciekawsze wyniki badań Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej nad współczesną młodzieżą.
    • Informacje o programie ARCHIPELAG SKARBÓW, które przydadzą się w rodzinnych rozmowach nad mądrymi wyborami życiowymi.
    • Jak rozmawiać ze swoim nastoletnim dzieckiem na tematy trudne.

    Serdecznie zapraszamy!

    Kadra pedagogiczna   wraz z trenerami programu ARCHIPELAG SKARBÓW

    P.S.

    Gorąco zachęcamy, aby jeśli to tylko możliwe, dołączyć do spotkania we dwoje, ponieważ po podobnych spotkaniach w innych szkołach wielokrotnie słyszeliśmy od „oddelegowanego” rodzica, że bardzo żałuje, iż nie uczestniczyli w nim razem z mężem/żoną.

    Zapraszamy również do obejrzenia serii 3 krótkich filmów dla rodziców pt.: "Nawigacja w kryzysie czyli jak wychowywać nastolatka". Poniżej linki:

    Część 1:

    https://www.youtube.com/watch?v=COKPpPUwDDk&list=PL0QgXtiJUW_t1k3NB5zoyBM5In7KEhI8s&index=1

    Część 2:

    https://www.youtube.com/watch?v=YsvuHiFgexg&list=PL0QgXtiJUW_t1k3NB5zoyBM5In7KEhI8s&index=2

    Część 3:

    https://www.youtube.com/watch?v=NMmp2AbyaFA&list=PL0QgXtiJUW_t1k3NB5zoyBM5In7KEhI8s&index=3

  • Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich Kobiet

    "Marzec, marzec pięknie się wystroił

    Teraz razem z dziećmi stoi

    I gromadkę uśmiechniętą pyta:

    Jakie dzisiaj święto?

    Zapamiętaj sobie

    Dzisiaj jest "Dzień Kobiet”!

    Marzec, marzec wyjął grosik srebrny

    Teraz będzie mu potrzebny.

    Do kwiaciarni marzec pobiegł kupić kwiat na "Święto Kobiet".

    Zapamiętaj sobie

    Dzisiaj jest "Dzień Kobiet" Chłopcy w naszej szkole również pamiętali jakie mamy dzisiaj święto. Wszystkie kobietki te małe i te duże zostały obdarowane kwiatkami i słodkościami ,bo dziś dzień najpiękniejszy w świecie - Święto Kobiet, wszyscy wiecie!

    Szczere przyjmijcie nasze życzenia,

    zdrowia, szczęścia i marzeń spełnienia! 

  • Swięto patronki naszej placówki- Danuty Siedzikówny,,Inki"

    Dziś w szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodoego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.To bardzo ważne dla nas święto z racji osoby patronki naszej placówki- Danuty Siedzikówny,,Inki", osiemnastoletniej sanitariuszki i bohaterki V Wilenskiej Brygady AK.Uczniowie klas V- VIIII przygotowali spektakl słowno- muzyczny, podczas którego przypomniano postaci Żołnierzy Wyklętych, smutną historię antykomunistycznego podziemia zbrojnego po 1944 roku. Harcerze złożyli uroczystą przysięgę żołnierzy Armii Krajowej, odśpiewano hymn naszej szkoły ,,Inka", recytowano poezję, całkiem niedawno, zakazaną. Talentem wokalnym zabłysnęli Martyna Wesołowska i...nasz muzyk- Łukasz Kotowski.

    W akademii wzięli udzial: Alan Jancz, Dobrawa Szuman, Maja Jaroszewicz, Aleksander Borowczak, Kalina Flieger, Kornelia Dąbrowska, Aleksandra Petryw, Oliwia Rogińska, Aleksandra Zalisz.

    Na koniec uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała występującym oraz organizatorom uroczystości: Katarzynie Ścibor, Edwardowi Hałce, Łukaszowi Kotowskiemu, Elżbiecie Prałat i Agnieszce Grzelak.Zwrocila uwagę na trudny obecny czas, kiedy przyszlo nam oglądać wojnę z bliska, za naszą wschodnią granicą.Podkreslila, że nie wszystkie dzieci mają teraz możliwość uczęszczania do szkoly i życia w bezpiecznych warunkach... Wyraziła nadzieję, że wkrótce ten zły okres się skończy i podkreśliła, jak ważna jest pomoc tym, którzy teraz jej szczególnie potrzebują.

    Opublikowała Agnieszka Grzelak.

     

  • OBCHODY DNIA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH W SZLICHTYNGOWIE

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych obchodach Narodowowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych .Ustanowione 11 lat temu święto jest poświęcone żołnierzom antykomunistycznego podziemia niepodległościowego. W trakcie trwania uroczystości zostały rozdane nagrody za udział w III Gminnym Konkursie Plastycznym pt. ŻOŁNIERZE WYKLĘCI-BOHATEROWIE NIEZŁOMNI wśród laureatów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły:

    III miejsce w kategorii klas I-III otrzymał uczeń klasy II Maksymilian Prałat,

    natomiast w kategorii klas VII- VIII, również III miejsce otrzymał uczeń klasy VIII Alan Jancz.

    Serdecznie gratulujemyi zachęcamy wszystkich do brania udziału w organizowanych konkursach.

    Opublikowała Elżbieta Prałat.

  • PROSIMY O POMOC DLA UKRAINY

     

    POTRZEBNE SĄ: koce, ręczniki, środki opatrunkowe, bandaże, środki czystości, żywność długoterminowa - nowe lub w bardzo dobrym stanie!!!

    Miejsce zbiórki: Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Starych Drzewcach.

    "Ile dasz dobrego z siebie tyle Ci się zwróci. Od innych osób, w innej postaci, w innym czasie, ale na pewno wróci do Ciebie..."

    Zbiórka do 4.03.2022r.!!!

    DZIĘKUJEMY!!!

  • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

    1 marca obchodzone jest święto państwowe – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzień ten poświęcono pamięci bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i reżimowi komunistycznemu. Dla uczniów naszej szkoły to szczególna data , ponieważ patronką naszej szkoły jest DANUTA SIEDZIKOWNA "INKA" . W ramach upamiętnienia postaci INKI i pozostałych żołnierzy na lekcjach historii przyponieliśmy najważniejsze informację o tych bohaterach , tworząc piękne projekty oraz ZNAK POLSKI WALCZĄCEJ w dowolnej technice, przygotowując się jednocześnie do uroczystych obchodów tego świata w naszej szkole. Efekty pracy można podziwiać na szkolnej gazetce . Opublikowała Elżbieta Prałat.

  • III Gminny Konkurs Plastyczny „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”

     

    Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa zaprasza serdecznie uczniów ze szkół podstawowych Gminy Szlichtyngowa do udziału w konkursie plastycznym „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

    Celem konkursu jest:

    upowszechnienie wiedzy na temat działalności i losów żołnierzy Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej,

    kształtowanie postaw patriotycznych,

    upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (1 marca) oraz

    kształtowanie wyobraźni uczniów oraz rozwijanie ich uzdolnień poprzez prace plastyczne.

    Uczestnicy konkursu (w trzech kategoriach wiekowych) przygotowują pracę rysunkową lub malarską o Żołnierzach

    Wyklętych w formacie A4 techniką dowolną (farby plakatowe, akwarela, rysunek kredką, ołówkiem).

    Prace w innych formatach nie będą oceniane.

    Prace należy umieścić w kopercie (z dopiskiem Konkurs Plastyczny) wraz z wypełnionym oświadczeniem uczestnika konkursu i składać w terminie do 28 lutego 2022 r. do godziny 10:00 do skrzynki podawczej umieszczonej przed Urzędem Miasta i Gminy Szlichtyngowa.

    Ogłoszenie laureatów nastąpi do dnia 4 marca 2022 r. Wyniki konkursu wraz z galerią zdjęć zostaną umieszczone na stronie internetowej Gminy Szlichtyngowa: www.szlichtyngowa.pl oraz na profilu Facebook.

    Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.

    Załączniki:

    1. Regulamin III Gminnego Konkursu Plastycznego „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

    2. Oświadczenie uczestnika konkursu.

    Załączniki można pobrać ze strony: http://szlichtyngowa.pl/.../2110-iii-gminny-konkurs...

  • WYCIECZKA EDUKACYJNA DO GŁOGOWA

    W ramach zajęć edukacyjnych - Poznaję swój kraj,swój region - klasa pierwsza i trzecia wybrały się ną wycieczkę do Głogowa, jednego z najstarszych miast w Polsce. Do historycznego Głogowa dzieci podróżowały pociągiem ( niektóre pierwszy raz w życiu). Z przewodnikiem odbyły spacer po Starym Mieście. Zdobyły bardzo ciekawe informacji na temat życia w średniowiecznym Głogowie, zwiedzając historyczne podziemia, suchą fosę, Prochownię. Poznały historię dzieci głogowskich i zobaczyły pomnik im poświęcony. Z wieży ratuszowej( wysokość 8o,35 m) oglądały panoramę miasta. Nie zapomnieliśmy również o tradycji,, tłustego czwartku'', zajadając się pysznymi pączkami. Wszyscy pełni wrażeń, bardzo zadowoleni wrócili do domu.

    Opublikowała Alina Kowalska i Danuta Kachel.

  • Fotomigawka z życia klasy 2

     

    Tłusty Czwartek zaliczony

    Uczniowie dbają o polskie tradycje, bo tak trzeba.

    Smak pączka i my! Nasza słodka sympatyczna chwilka wywołała uśmiechy

    i miłe rozmowy. Dziękujemy Pani Dyrektor, że zagościła

    w naszej gromadzie Opublikowała Dorota Kostka.

    Z życia klasy drugiej

    Kolejna "Słodka chwilka" z okazji Urodzin To 8 lat skończył Alex

    Zabrzmiało "Sto lat" i popłynęły życzenia Wszystkiego najlepszego!!!

    Opublikowała Dorota Kostka.

    My, w Kosmosie - w ostatnim czasie drugoklasiści mentalnie i wirtualnie, z niemałą dozą fascynacji odkrywali jego tajemnice

    Realizowany blok tematyczny "Poznajemy Układ Słoneczny" wywołał w uczniach duże zainteresowanie, wpłynął na rozbudzenie ich wyobraźni, dziecięcej ciekawości na temat Wszechświata i miejsca Ziemi w jego nieskończonej przestrzeni, był inspiracją do kreatywnej aktywności uczniów, której świadectwem są poniższe foto migawki

    Rozmowy, prezentacje, prace plastyczno-techniczne, lektura, zabawy tematyczne wprowadzały grupę w kosmiczną przestrzeń

    Kosmos, w nim NASZA BŁĘKITNA PLANETA - ZIEMIA - NASZ WSPÓLNY DOM , w którym toczy się życie

    Dzieci dostrzegły różnorodność naturalną ziemskiego globu, lądy, oceany, warunki klimatyczne sprzyjające życiu ludzi, roślin i zwierząt. Wiedzą już, że Słońce jest gwiazdą , która daje nam światło i ciepło, wiedzą od czego zależy zjawisko dnia i nocy i zmienność czterech pór roku. Wiedzą też, kim był Mikołaj Kopernik i są dumne z osiągnięć naukowych wielkiego Polaka. Uczniowie wiedzą, że to on właśnie - "Wstrzymał Słońce , ruszył Ziemię , polskie wydało go plemię" i marzą o wycieczce do Torunia, do miasta Kopernika

    Opublikowała Dorota Kostka.

    Uczennicy klasy 2,

    Emilce Skrzypińskiej gratulujemy zdobycia I miejsca w gminnym konkursie plastycznym na kartkę walentynkową zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną UMiG w Szlichtyngowej.

    Brawo!

    Opublikowała Dorota Kostka.

  • Dzień Kota w przedszkolu

    Dzień Kota

    17 luty został uznany za Międzynarodowy Dzień Kota.

    W tym dniu wszystkie nasze przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych

    przyjaciół: dorysowując sobie wąsy oraz uszy.

    Odbyły się wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawy ruchowe przy piosenkach "Kocia Samba" ,rozwiązywanie zagadek, wykonywanie różnorodnych prac plastycznych oraz zadań konkursowych: picie mleka z miseczki jak kotki. A na koniec naszego dnia obejrzeliśmy bajkę pt. "Przygody Kota Filemona".

    Opublikowała Natalia Szuman

  • WALENTYNKI

    A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? –spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy? – Nic wielkiego. – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika - A.A. Milne

    Walentynki w Polsce zdobywały popularność w latach 90. XX wieku. Obchody walentynkowe trafiły do naszego kraju wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Jednym ze zwyczajów walentynkowych jest wysyłanie listów i kartek, w których okazywane są uczucia.Uczniowie naszej szkoły w ramach zajeć zdalnych również tworzyli takie kartki. Celem kultywowanie tradycji walentynkowej jest przede wszystkim zachęcanie dzieci do okazywania uczuć innym osobom (kolegom, koleżankom, rodzicom itp.)

    Opublikowała Elżbieta Prałat.

  • Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za udział w Konkursie w Aplikacji Mobilnej Pho3nix Kids, a także za wsparcie w uzbieraniu 1 000 000 zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  • Historia o Panowaniu Nad Sobą….. bajka o gwoździach

    Historia o Panowaniu Nad Sobą….. bajka o gwoździach

    Jeśli Ty też uważasz, że złe uczynki i przykre słowa nie zostawiają ran na sercu, to bajka o gwoździach może zweryfikować tą opinię. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że to, co mówimy, może komuś sprawić przykrość.

    Bajka o gwoździach

    Był sobie kiedyś chłopiec o złym charakterze. Jego ojciec dał mu woreczek gwoździ i kazał wbijać po jednym w płot otaczający ogród za każdym razem, kiedy chłopiec straci cierpliwość i pokłóci się z kimś lub ktoś przez niego zapłacze. Pierwszego dnia chłopiec wbił w płot 45 gwoździ. Kolejnego 42, potem 39 itd. W następnych tygodniach nauczył się panować nad sobą i liczba wbijanych gwoździ malała z każdym dniem. Chłopiec bowiem odkrył, że łatwiej jest panować nad sobą, niż wbijać gwoździe.

    Wreszcie nadszedł dzień, w którym chłopiec nie wbił w płot żadnego gwoździa. Poszedł więc do ojca i powiedział mu, że tego dnia nie wbił żadnego gwoździa. Wtedy ojciec kazał mu wyciągać z płotu jeden gwóźdź każdego dnia, kiedy nie straci cierpliwości i nie pokłóci się z nikim. Mijały kolejne miesiące i w końcu chłopiec mógł powiedzieć ojcu, że wyciągnął z płotu wszystkie gwoździe.

    Ojciec zaprowadził chłopca do płotu i powiedział: “Rzeczywiście, wyjąłeś wszystkie gwoździe, ale spójrz, ile w płocie jest dziur. Płot nigdy już nie będzie taki, jak dawniej. Kiedy się z kimś kłócisz i mówisz mu coś złego, zostawiasz ranę w jego sercu taką, jak te. Potem mówisz przepraszam i wyjmujesz gwóźdź, ale rana pozostaje. Serce człowieka będzie wyglądało jak ten płot, pełne ran i okaleczeń. Słowo może zostawiać rany takie same jak nóż, a często nawet głębsze i bardziej bolące. Dlatego pamiętaj, abyś nigdy nie wbijał gwoździ w płot”.

    Zawsze, gdy się z kimś kłócisz i mówisz mu coś przykrego, zostawiasz w nim ranę. Możesz wbić gwóźdź, a potem go wyciągnąć, ale ślad pozostanie. Nieważne, ile razy będziesz przepraszał…

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa
    Stare Drzewce 55,
    67-407 Szlichtyngowa
  • tel.(65)549 31 15
    fax (65) 549 31 15
    e-mail. sp.staredrzewce@wp.pl

Galeria zdjęć