Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Starych Drzewcach zaprasza uczniów na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 dnia 1 września 2022 r. według planu:
- godz. 7.15 - autobus szkolny z Małych Drzewiec,
- godz. 7.45 - spotkanie z wychowawcami w szkole,
- godz. 8.00 - msza św. w kościele,
- godz. 9.00 - apel, spotkanie z wychowawcami w wyznaczonych salach
- godz. 9.45 - autobus szkolny- powrót
4 lipca 2022 r. wybraliśmy się na kolejną wycieczkę z projektu "Kreatywne przedszkolaki przetrą wszystkie szlaki". Odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne " Chata u Kowola" w Kluczewie. Dzieci brały udział w warsztatach "Od ziarenka do bochenka", uczyły się wyrabiać masełko i chlebek. Niektóre dzieci pierwszy raz widziały zwierzęta z gospodarstwa "na żywo". Zapoznaliśmy się z wnętrzem kuźni, pracą i narzędziami kowala."Wujek Krzysiu" wykuł dla nas podkowę szczęścia; obejrzeliśmy też wnętrze starej wiejskiej chaty. Atrakcją była przejażdżka na platformie ciągniętej przez traktor na wieżę widokową.Dzieci jadły pyszne rogaliki, bułeczki i chlebek upieczone przez "ciocię Halinkę", a na zakończenie wycieczki zajadały się przepyszną kiełbaską.Wróciliśmy przeszczęśliwi.
Opublikowała Natalia Szuman
Całej społeczności szkolnej życzę udanego, spokojnego i bezpiecznego wypoczynku.
Do zobaczenia 1 września!
Dyrektor Szkoły
Czesława Świercz
Koniec lekcji, klasówek i prac domowych – rok szkolny 2021/2022 zakończony!
W 24 czerwca 2022 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I-VII oraz pożegnanie uczniów klas VIII.
Dzień zakończenia roku szkolnego to dla większości uczniów jeden z najbardziej oczekiwanych dni w całym roku. W ciągu trwających nieco ponad dwa miesiące wakacji dzieci nie będą musiały wcześnie wstawać i pamiętać i codziennym przygotowywaniu się do lekcji. Wolny czas pozwoli im na relaks i odpoczynek, rozwijanie swoich zainteresowań oraz spotkania z rówieśnikami i wakacyjne wyjazdy.
Uczniowie naszej szkoły w czasie uroczystego apelu odebrali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe za wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce. Rodzice odebrali również listy gratulacyjne za wzorowe wychowanie swoich dzieci. Absolwenci zatańczyli poloneza oraz złożyli uroczyste ślubowanie. Wszystkim życzymy udanych wakacji
22.06.2022 roku uczniowie VIII klasy rozpoczeli swój komers polskim tańcem narodowym- POLONEZEM .Uczniowie w trakcie licznych prób doskonalili sprawność kondycyjną i koordynacyjną, rozwijali płynność i estetykę ruchu, kształtowali ekspresję twórczą, wytrwałości, systematyczność, samodyscyplinę , umiejętność właściwego zachowania się . Uczniowie pięknie ubrani taniec wykonali wzorcowo. Ogromne brawa dla Was . Opublikowała Elżbieta Prałat .
Francuski pisarz Wiktor Hugo, powiedział: „Życie składa się z przywitań i pożegnań”. Te pierwsze są radosne i zapowiadają coś nowego, a te drugie uświadamiają nam, że coś się kończy. Dla uczniów klasy ósmej zakończył się pewien etap. 22 czerwca 2022 na uroczystym apelu głos oddaliśmy klasie ósmej. Krótki program artystyczny w ich w wykonaniu najlepiej pokazał, jak wyjątkowa była to grupa. Po zakończeniu występów cała klasa ponownie wyszła na środek sali by podziękować za wspólnie spędzone lata nauczycielom , pracownikom szkoły oraz rodzicom,wręczając słodkie upominki oraz kwiaty. Pod batutą Pani Agnieszki Grzelak w humorystyczny sposób naszych absolwentów pożegnała klasa VII, dodatkowo obdarowując ich drobnymi upominkami. Finalnie uczniowie najstarszej klasy otrzymali książki ufondowane przez Radę Rodziców i drobne upominki od wychowawczyni . Następnie wychowawcy klas VI-VIII wspólnie z Panią Dyrektor wręczyli listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce.Serdecznie gratulujemy i ogromne brawa należą się zarówno dla rodziców jak i uczniów . Drodzy Uczniowie Klasy Ósmej!
Dziesiątki lekcji, przerw i w końcu ten ostatni dzwonek oznajmiający koniec pewnego etapu w Waszym życiu. Mały rachunek, chwila nostalgii, zadumy i refleksji nad tym co było. Przygoda życia, enklawa przetrwania, bezpieczna przystań, a może po prostu szkoła – miejsce bliskie sercu, pozostające na zawsze w pamięci.Życzymy Wam aby zdobyta wiedza, wspólne doświadczenia pozytywnie wpływały na Wasze dalsze życie. By lata spędzone w tej placówce wyryły się głęboko w Waszych sercach i pozostały tam, szczególnie w trudnych chwilach, by dawać Wam poczucie siły jaka w was drzemie.
Nigdy nie traćcie więc nadziei, ani wiary we własne siły. Pamiętajcie, że oprócz nabytej wiedzy, o wartości człowieka decyduje to, co ma w sercu. Miejcie więc szacunek dla każdego napotkanego człowieka, bo to jest jedna z najważniejszych rzeczy, jakich trzeba się nauczyć. Nie rezygnujcie z marzeń i planów, pamiętając, że każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia. Wytrwałości i wielu sukcesów w nowej rzeczywistości szkolnej życzy Dyrekcja, Grono Pedagogiczne , pracownicy szkoły oraz Rada Rodziców.
Opublikowała Elżbieta Prałat.
21.06.2022 odbył się uroczysty apel ,na którym zostały rozdane dyplomy za udział w konkursach przedmiotowych . Drugi semestr obfitował w szereg konkursów przedmiotowych, organizowanych przez szkołę oraz Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Szlichtyngowa. Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczniom, ich opiekunom za ogromne zaangażowanie, za czas i pasję. Pamiętajcie, że nie zawsze najważniejsze są nagrody. Sukcesem jest często sam udział w jakiejś inicjatywie. Serdecznie gratulujemy zarówno zwycięzcom jak i tym ,którzy wzieli udział w konkursach przedmiotowych sprawdzając swoją wiedzę.
W dniu 08.06.2022 r w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne, prowadzone przez firmę szkoleniową z Wieliczki „Centrum Działań Profilaktycznych”. Prowadzone przez trenera – panią psycholog - dla dwóch grup wiekowych: w klasach I , II –III oraz w klasach IV – VI.
Tematem przewodnim w klasach młodszych było "Przyjazna zabawa to dobra zabawa". Zajęcia uświadomiły dzieciom, czym są konflikty, co je wywołuje, a także jakie konsekwencje mogą z nich wynikać. Podczas zabawy dzieci dowiedziały się jak radzić sobie w sytuacjach stresowych oraz niebezpiecznych, a także w jaki sposób unikać niepotrzebnych konfliktów. Na spotkaniu dzieci nazywały i starały się kontrolować swoje emocje. Potrafiły rozróżniać zachowania dobre od złych. Uczniowie wiedzą, jak zareagować, kiedy są świadkami przemocy. Warsztaty miały na celu pomoc w kształtowaniu prawidłowego systemu wartości oraz nauczyć pozytywnego nastawienia do siebie i otoczenia.
W klasach starszych odbyły się warsztaty pt. "Zaplątani w sieci. W wirtualnej (Nie) rzeczywistości", na których główną tematyką była Cyberprzemoc i wskazania jak radzić sobie z agresją w przestrzeni wirtualnej. Prowadzący zajęcia psycholog ukazał zgubny wpływ mediów elektronicznych na nasze zdrowie, samopoczucie i relacje z innymi. Angażując grupę w swobodną wymianę poglądów, uświadamiał uczniom zagrożenia płynące z niewłaściwego użytkowania komputera, telefonu komórkowego czy telewizora. Został poruszony też temat hazardu, który dzięki tym właśnie urządzeniom niepostrzeżenie zbiera coraz obfitsze plony. Uczniowie dowiedzieli się też, jak mogą stwierdzić, czy są uzależnieni od multimediów oraz jak uchronić się przed cyberprzemocą.
Warsztaty sfinansowane były przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szlichtyngowej.
Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat, bo dzieci są skrzydłami człowieka "Dzisiaj w naszej szkole po uroczystym apelu przygotowanym dla rodziców odbyły się rozgrywki sportowe z udziałem wszystkich dzieci i ich rodziców.Impreza odbyła się w formie rywalizacji indywidualnej i międzyklasowej .Dzieci i rodzice startowali w różnych konkurencjach zdobywając punkty na każdej stacji. Przy każdej stacji był nauczyciel prowadzący daną konkurencję . Uczniowie, którzy zdobyli największą ilość punktów zostali nagrodzeni.Elementem kończącym rywalizację była konkurencja międzyklasowa- turniej piłki nożnej, który wygrała klasa V. W przerwie zmagań sportowych dzieci otrzymały lody i napoje ufundowane przez Radę Rodziców. Serdecznie gratulujemy wszystkim udziału w zabawie, szczególnie gorąco gratulujemy RODZICOM ,którzy świetnie poradzili sobie na każdej stacji udowadniając,że wiek to tylko liczba.
Elementem kończący ŚWIETO RODZINY był uroczysty apel, na którym zostały wręczone nagrody dla najlepszych sportowców w szkole ufundowane przez SZKOLNY KLUB SPORTOWY ORLIK . Wielkie brawa dla wszystkich, którzy wzięli udział w zmaganiach sportowych.
Opublikowała Elżbieta Prałat i Jarosław Orliński.
Dziś, z okazji Dnia Dziecka, uczniowie klas VI-VIII wystawili dla swoich kolegów i koleżanek spektakl na podstawie baśni,,Kopciuszek ".Część postaci była karykaturalna, ale przedstawienie w humorystycznej konwencji w pełni oddawało morał ulubionej baśni:,, Dzieciaki.Nie tak ważne, kim jesteście, lecz CO Z WAS WYROSNIE!
W rolę tytułową wcieliła się Dobawa Szuman, w postaci: Księcia, jakże wytwornego, Arsen Bezborodyi, Macochy- Martyna Wesołowska, Córek- Kornelia Dąbrowska i Magdalena Kiniorska, Ojca- Filip Ratajczak, Wrozki- Oliwia Rogińska, Harolda-Kacper Franas, statystów- Agata Bąk i Kacper Raczkowski, zaś historię po mistrzowsku przedstawił bajarz- Milosz Rambolinski.Inscenizację uświetniły dekoracje i stosowne do klimatu stroje. MŁODZIEŻ potraktowała występ jako dobrą zabawę i sprawdzian scenicznych możliwości.Wyszlo doskonale.
BRAWO
Opublikowała Agnieszka Grzelak.
"Edukacja jest najpotężniejszą bronią, jakiej można użyć, by zmienić świat" Nelson Mandela. Edukacja to również najlepsza inwestycja, a nie ma bardziej opłacalnej inwestycji niż inwestowanie w siebie i poszerzanie horyzontów. To najlepsza inwestycja, jaką możesz zrobić, to prawdziwy sposób na poprawę siebie, aby być najlepszą wersją siebie i jak najlepiej służyć ludziom wokół Ciebie.
POWODZENIA NA EGZAMINACH!!!
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
24.05.2022 JĘZYK POLSKI
25.05.2022 MATEMYKA
26.05.2022 JĘZYK ANGIELSKI
Już jutro uczniowie naszej szkoły przystępują do egzaminu z języka polskiego, w środę czeka ich egzamin z matemtyki, natomiast w czwartek będę mieli egzamin z języka angielskiego. Przypominamy że dla pozostałych uczniów są to dni wolne od zajeć lekcyjnych ,a więc trzymamy kciuki za naszych ósmoklasistów i życzymy im powodzenia .
"ZACHWAJ SPOKÓJ I DAJ Z SIEBIE WSZYSTKO "
DRODZY UCZNIOWIE KLASY ÓSMEJ
OTO KILKA NAJWAŻNIEJSZYCH RAD DLA WAS W FORMIE ŚCIĄGI NA EGZAMINE, egzamin to nie tylko próba Waszych informacji szkolnych, to próba Waszego spokoju, bezpieczeństwa i odwagi, a jeśli wierzycie w siebie, nie musicie obawiać się żadnego wyzwania.
Życzymy Wam POWODZENIA.
Maj to miesiąc uroczystości komunijnych.
Uczniowie naszej szkoły I Komunię Świętą przeżywały 15.05.22r. Długo do tego wydarzenia się przygotowywały.
Dzieci pięknie wystrojone na spotkanie z Panem czynnie uczestniczyły w liturgii Mszy Świętej: czytały, śpiewały psalm i pieśni, niosły dary, mówiły wiersze… Na koniec klasa III podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do ich wychowania, kształtowania wiary, uświetnienia uroczystości. Na koniec dziewczynki i chłopcy otrzymali pamiątkowe obrazki i był czas na zrobienie zdjęć.
Następnego dnia klasa IV miała swoją I rocznicę Komunii Świętej w której aktywnie uczestniczyła dziękując Bogu za miniony rok.
Opublikowała Grażyna Skrzypińska.
Uczniowie klasy VI, VII i VIII zamiast spędzić kolejne popołudnie przed komputerem i z telefonami komórkowymi w dłoniach zostali na noc w szkole i to … z własnej woli i na ich życzenie, oddając telefony komórkowe !!! To dla nich p.Natalia Szuman, p.Katarzyna Ścibor , p.Elżbieta Prałat, p. Jarosław Orliński oraz p. Edward Hałka zaakceptowali ten niecodzienny pomysł spędzenia nocy w szkole ,zostając z nimi . Celem tej przygody było pokazanie szkoły z innej perspektywy, nie tylko jako budynku, do którego trzeba przyjść rano z odrobionymi lekcjami i pełną głową pojęć oraz informacji, ale także miejsca, gdzie można coś zorganizować, dobrze się bawić i miło spędzić czas, przy okazji poznając się.
Po otwarciu tego wydarzenia uroczystym apelem , przystąpiliśmy do przygotownia miejsc do spania. Materace, cieniutkie karimaty, mięciutkie poduszki i kolorowe śpiwory, wybornie prezentowały się w naszej "sypialni", którą stała się sala gimnastyczna . A zaraz potem… zabawom nie było końca . W atmosferze akceptacji i życzliwości sprawdzaliśmy naszą ogólną sprawność fizyczną, grając w ulubioną dyscyplinę sportową . Następnie rozpoczęliśmy przygotowania do ogniska i do pierwszego wspólnego posiłku , wszyscy zasiedli i spożywali upieczone kiełbaski Kolacja dostarczyła pokaźną ilość energii do dalszego „buszowania” po szkole. Miłym akcentem było przywiezienie gorącej pizzy tuż przed seansem filmowym. Nasi uczniowie wykazywali się niezmierzoną energią jeszcze przez wiele godzin. Sen był krótki, a ranne porządki intensywne … o 7:30 wszyscy, prawie wyspani, udali się do domów. Poprzez wspólne przeżywanie razem z wychowawcami tej „przygody” zrealizowane zostaly postawione cele. Młodzież uczyła się samodzielności i odpowiedzialności, a także umiejętności podejmowania ważnych dla siebie i innych decyzji. Uczniowie miali możliwość poznać inne niż na co dzień formy spędzania wolnego czasu i być współorganizatorami naprawdę dobrej zabawy, a spędzenie nocy poza domem, w warunkach częściowo, można rzec, „spartańskich”, na pewno uczyniło z uczestników tego wydarzenia osoby bardziej dorosłe i odpowiedzialne. Taka noc w szkole, to doskonała okazja do lepszego poznania naszych wychowanków, a dla nich okazja do głębszej integracji, przełamywania różnorodnych barier, umacniania więzi. Atmosfera zabawy, która towarzyszyła tej imprezie, na pewno pozwoliła uczniom polubić szkołę i odnaleźć tu swoje miejsce. A przejście wieczorem po szkolnych korytarzach w domowych kapciach , pomoże traktować szkołę jak drugi dom. Okazało się, że niewielkim nakładem środków można sprawić dzieciom przyjemność i pokazać w jaki sposób mogą spędzić czas.
W dniu wczorajszym dziewczęta z klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej w Starych Drzewcach uczestniczyły w warsztatach kulinarnych „Kochen ohne kochen” / gotowanie bez gotowania/. Zajęcia odbywały się częściowo w ramach lekcji wf, a także w ramach projektu „kształtowania kompetencji w zakresie wielojęzyczności”. Trzygodzinne warsztaty poprzedzone zostały roczną fazą przygotowawczą: zapoznaniem ze słownictwem z tematu Lebensmittel: Gemüse und Obst /żywność: warzywa i owoce/ w ramach projektowych zajęć z wykorzystaniem zestawu interaktywnych ćwiczeń m.in. na platformie Wordwall, które tworzyli sami uczniowie „Inki”. Kolejnym etapem były pogadanki o zdrowym stylu życia i odżywianiu w ramach lekcji wf i ustalenia dotyczące menu. Menu miało być takie, aby zapoznać z nieznanymi smakami produktów wegetariańskich. Wybrany zestaw składników obejmował m.in.: awokado, brokuły, sałaty, krewetki, pesto, nabiał (jogurt i sery) i wszędobylski czosnek. Wykonano m.in. następujące potrawy: guacamole, zupę krem z brokułów, sałatkę z brokułów, sałatkę z krewetkami, kanapeczki z pesto i mozzarellą, a wszystko to uzupełniono bułkami pita, groszkiem ptysiowym i tortillą. Z przeprowadzonych zajęć wypłynęło kilka wniosków: dziewczęta z klas VII i VIII wspaniałe pracują zespołowo, wykonują niełatwe czynności z zakresu przygotowania potraw, potrafią podejmować odpowiedzialne decyzje i z sukcesem eksperymentować w zakresie poznawania smaków. Wybór potraw wegetariańskich niesie przesłanie na całe życie: wszystko co zdrowe i smaczne może wyrosnąć w przydomowym ogrodzie.
Opublikowała Barbara Dzieweczyńska
W ramach projektu "Kreatywne przedszkolaki przetrą wszystkie szlaki", gabinet terapeutyczny wzbogacił się o nowe pomoce dydaktyczne, urządzenia biofeedback, roboty Photon i Beeboot, gry dydaktyczne, łamigłówki logiczne, zestawy ćwiczeń kształtujących, doskonalących i rozwijających m.in. percepcję wzrokową, percepcję słuchową, zabawki konstrukcyjne, podświetlaną tablicę do rysowania i wiele innych ciekawych dla dzieci gier. Zakupiony sprzęt i pomoce pozwolą na przekazywanie dzieciom w czasie zabaw, wiedzy i zdobywanie nowych umiejętności potrzebnych w dalszej edukacji.
19.05.22r.uczniowie klas IV- VIII byli w CKiR we Wschowie na spektaklu ,,Mitologia,, przygotowanym przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa.Opowiadal on o losach bogów, herosów i ludzi zaczerpniętych z mitów greckich.Dzięki nim i ich przygodom możemy wniknąć w sposób, w jaki starożytni Grecy opisywali fenomeny natury, zróżnicowanie kultur, tradycje i historię.Autorzy zgodnie z tradycją chorei mówili, tańczyli i śpiewali.Spektakl byl bardzo ciekawy
Opublikowała Agnieszka Grzelak.
13.V.2022 r. opublikowano wyniki ewaluacji badania Społecznej Diagnozy Uczniów pn. Lustro, która została przeprowadzona w ostatnim kwartale 2021 roku.
Badanie zostało zorganizowane w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł na uczniach V-VI oraz VII-VIII klasy szkoły podstawowej. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami ewaluacji badania, gdyż nasi uczniowie również brali w niej udział ( zgody rodziców).
Pierwsza edycja badania (2018) miała charter przekrojowy. Badanie ewaluacyjne zrealizowane w tych samych gminach oraz w tych samych placówkach oświatowych ukazuje zmiany, jakie dokonały się u młodzieży w obszarach objętych badaniem. Badanie ewaluacyjne pozwoliło na zbadanie trendów, dzięki czemu raport, który Państwo otrzymujecie, jest całościowym obrazem przemian polskiej młodzieży szkół podstawowych. Należy mieć na uwadze, że klasy V w badaniu z roku 2018 są obecnie klasami VIII. W przyszłości będzie można śledzić obraz polskiej młodzieży w świetle dokonujących się zmian we współczesnym świecie.
Opracowanie ewaluacji wyników badania Diagnoza Społeczna Uczniów powstało we współpracy z Wydziałem Socjologii UMCS w Lublinie na mocy podpisanego przez SPiDR oraz UMCS porozumienia.
Pełny Raport z badania można pobrać i zapoznać się z nim na stronie https://trzezwyumysl.pl/2022/05/spoleczna-diagnoza-uczniow-2021-raport-ogolnopolski/
W piątek 20.05.22 uczniowie klasy IV uczestniczyli w lekcji bibliotecznej przeprowadzonej przez p.Alicję Markiewicz, pracownika Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Szlichtyngowa.Poznali typologię słowników, ich zawartość oraz ćwiczyli umiejętność posługiwania się nimi, rozwiązując przygotowane przez naszego gościa zadania.Bardzo dziękujemy za odwiedziny i owocnie spędzony czas
Opublikowała Agnieszka Grzelak.
Jak co roku nasza szkoła bierze udział w kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy umysł”. W tym roku szkolnym hasło kampanii brzmi „Nie czas na nudę”. Działania mają wspierać młode pokolenie w ponownym odnajdowaniu się w realnym świecie i powrocie do równowagi. Pomagamy budować kompetencje i umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami. Celami dodatkowymi działań są: Integracja zespołów klasowych. Poznawanie swoich uczniów przez nauczycieli. Wspieranie pozytywnych wyborów życiowych. Kształtowanie zdrowych nawyków życiowych.
W szkole umieszczono piękne plakaty:
Każda klasa otrzymała karty pracy – stosownie do grupy wiekowej – dotyczące omawianych zagadnień. Uczniowie biorą udział w zaproponowanych konkursach.
Program możemy realizować na materiałach zakupionych i przekazanych przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szlichtyngowej.
pedagog
NAJLEPSZA SZKOŁA W POWIECIE Szkola Podstawowa im.Danuty Siedzikowny,,Inki" pod koniec roku 2021 brała udział w plebiscycie edukacyjnym ,,SZKOŁA NA MEDAL,, organizowanym przez ,,GAZETĘ LUBUSKĄ".
Miło nam poinformować, że dzięki zaufaniu Uczniów i Rodziców zajęliśmy I miejsce w powiecie wschowskim i VI miejsce w województwie Lubuskim.To dla nas ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej owocnej pracy dydaktyczno- wychowawczej, by uczniowie naszej niewielkiej szkoly osiągali wysokie wyniki w nauce, a w przyszlosci byli mądrymi i dobrymi ludźmi.Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy oddali na nas głosy.
Dziś uczniowie klas VI i VII byli w głogowskim Muzeum Archeologiczno- Historycznym.Wyjazd byl nagrodą za zwycięstwo dziewcząt z klasy VI w konkursie ,,Mitologia w bibliotece" organizowanym 29.04.22r. przez Bibliotekę Publiczną Miasta I Gminy Szlichtyngowa.Pani historyk pokazała nam wystawę malarstwa średniowiecznego, omówiła techniki, tematykę, symbolikę tworzonych w tym okresie obrazów, głównie sakralnych. Potem zobaczyliśmy podziemia, dowiedzieliśmy się trochę o historii Głogowa, jego patronach.Następnie zaproszono nas do sali konferencyjnej, Gdzie obejrzeliśmy prezentację dotyczącą sztuki portretowania królów, arystokratow na przestrzeni kolejnych wieków.Na koniec usłyszeliśmy opis z kroniki Jana Długosza wyglądu Władysława Jagiełły i musieliśmy na jego podstawie wykonać portret monarchy.Bylo przy tym dużo śmiechu, bo władca nie był urodziwy i wiele portretów okazało się karykaturami.
Opublikowała Agnieszka Grzelak.
Dziś w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA Podczas akademii dzięki odegranej historycznej scence mogliśmy przenieść się na chwilę do czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz sejmu czteroletniego. Uczniowie przybliżyli wszystkim znaczenie słów: Ojczyzna, Wolność, Patriotyzm. Recytowane wiersze oraz śpiewane pieśni wprowadziły w nastrój radosnego świętowania i niejednego wzruszyły. Galowe stroje uczniów oraz dominujące dziś w szkole narodowe barwy: biały i czerwony nadały patriotycznego charakteru naszym obchodom. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.
Opublikowała Agnieszka Bartkowiak- Winiarska .
Występ uczniów klasy II w trakcie apelu z okazji 231 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA