Wtorek 15.07.2025

liczba odwiedzin: 126885

Kontakty

  • Szkoła Podstawowa
    Stare Drzewce 55,
    67-407 Szlichtyngowa
  • tel.(65)549 31 15
    fax (65) 549 31 15
    e-mail. sp.staredrzewce
    @szlichtyngowa.pl

Mapa

  • Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich Kobiet

    "Marzec, marzec pięknie się wystroił

    Teraz razem z dziećmi stoi

    I gromadkę uśmiechniętą pyta:

    Jakie dzisiaj święto?

    Zapamiętaj sobie

    Dzisiaj jest "Dzień Kobiet”!

    Marzec, marzec wyjął grosik srebrny

    Teraz będzie mu potrzebny.

    Do kwiaciarni marzec pobiegł kupić kwiat na "Święto Kobiet".

    Zapamiętaj sobie

    Dzisiaj jest "Dzień Kobiet" Chłopcy w naszej szkole również pamiętali jakie mamy dzisiaj święto. Wszystkie kobietki te małe i te duże zostały obdarowane kwiatkami i słodkościami ,bo dziś dzień najpiękniejszy w świecie - Święto Kobiet, wszyscy wiecie!

    Szczere przyjmijcie nasze życzenia,

    zdrowia, szczęścia i marzeń spełnienia! 

  • Swięto patronki naszej placówki- Danuty Siedzikówny,,Inki"

    Dziś w szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodoego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.To bardzo ważne dla nas święto z racji osoby patronki naszej placówki- Danuty Siedzikówny,,Inki", osiemnastoletniej sanitariuszki i bohaterki V Wilenskiej Brygady AK.Uczniowie klas V- VIIII przygotowali spektakl słowno- muzyczny, podczas którego przypomniano postaci Żołnierzy Wyklętych, smutną historię antykomunistycznego podziemia zbrojnego po 1944 roku. Harcerze złożyli uroczystą przysięgę żołnierzy Armii Krajowej, odśpiewano hymn naszej szkoły ,,Inka", recytowano poezję, całkiem niedawno, zakazaną. Talentem wokalnym zabłysnęli Martyna Wesołowska i...nasz muzyk- Łukasz Kotowski.

    W akademii wzięli udzial: Alan Jancz, Dobrawa Szuman, Maja Jaroszewicz, Aleksander Borowczak, Kalina Flieger, Kornelia Dąbrowska, Aleksandra Petryw, Oliwia Rogińska, Aleksandra Zalisz.

    Na koniec uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała występującym oraz organizatorom uroczystości: Katarzynie Ścibor, Edwardowi Hałce, Łukaszowi Kotowskiemu, Elżbiecie Prałat i Agnieszce Grzelak.Zwrocila uwagę na trudny obecny czas, kiedy przyszlo nam oglądać wojnę z bliska, za naszą wschodnią granicą.Podkreslila, że nie wszystkie dzieci mają teraz możliwość uczęszczania do szkoly i życia w bezpiecznych warunkach... Wyraziła nadzieję, że wkrótce ten zły okres się skończy i podkreśliła, jak ważna jest pomoc tym, którzy teraz jej szczególnie potrzebują.

    Opublikowała Agnieszka Grzelak.

     

  • OBCHODY DNIA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH W SZLICHTYNGOWIE

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych obchodach Narodowowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych .Ustanowione 11 lat temu święto jest poświęcone żołnierzom antykomunistycznego podziemia niepodległościowego. W trakcie trwania uroczystości zostały rozdane nagrody za udział w III Gminnym Konkursie Plastycznym pt. ŻOŁNIERZE WYKLĘCI-BOHATEROWIE NIEZŁOMNI wśród laureatów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły:

    III miejsce w kategorii klas I-III otrzymał uczeń klasy II Maksymilian Prałat,

    natomiast w kategorii klas VII- VIII, również III miejsce otrzymał uczeń klasy VIII Alan Jancz.

    Serdecznie gratulujemyi zachęcamy wszystkich do brania udziału w organizowanych konkursach.

    Opublikowała Elżbieta Prałat.

  • PROSIMY O POMOC DLA UKRAINY

     

    POTRZEBNE SĄ: koce, ręczniki, środki opatrunkowe, bandaże, środki czystości, żywność długoterminowa - nowe lub w bardzo dobrym stanie!!!

    Miejsce zbiórki: Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Starych Drzewcach.

    "Ile dasz dobrego z siebie tyle Ci się zwróci. Od innych osób, w innej postaci, w innym czasie, ale na pewno wróci do Ciebie..."

    Zbiórka do 4.03.2022r.!!!

    DZIĘKUJEMY!!!

  • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

    1 marca obchodzone jest święto państwowe – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzień ten poświęcono pamięci bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i reżimowi komunistycznemu. Dla uczniów naszej szkoły to szczególna data , ponieważ patronką naszej szkoły jest DANUTA SIEDZIKOWNA "INKA" . W ramach upamiętnienia postaci INKI i pozostałych żołnierzy na lekcjach historii przyponieliśmy najważniejsze informację o tych bohaterach , tworząc piękne projekty oraz ZNAK POLSKI WALCZĄCEJ w dowolnej technice, przygotowując się jednocześnie do uroczystych obchodów tego świata w naszej szkole. Efekty pracy można podziwiać na szkolnej gazetce . Opublikowała Elżbieta Prałat.

  • III Gminny Konkurs Plastyczny „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”

     

    Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa zaprasza serdecznie uczniów ze szkół podstawowych Gminy Szlichtyngowa do udziału w konkursie plastycznym „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

    Celem konkursu jest:

    upowszechnienie wiedzy na temat działalności i losów żołnierzy Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej,

    kształtowanie postaw patriotycznych,

    upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (1 marca) oraz

    kształtowanie wyobraźni uczniów oraz rozwijanie ich uzdolnień poprzez prace plastyczne.

    Uczestnicy konkursu (w trzech kategoriach wiekowych) przygotowują pracę rysunkową lub malarską o Żołnierzach

    Wyklętych w formacie A4 techniką dowolną (farby plakatowe, akwarela, rysunek kredką, ołówkiem).

    Prace w innych formatach nie będą oceniane.

    Prace należy umieścić w kopercie (z dopiskiem Konkurs Plastyczny) wraz z wypełnionym oświadczeniem uczestnika konkursu i składać w terminie do 28 lutego 2022 r. do godziny 10:00 do skrzynki podawczej umieszczonej przed Urzędem Miasta i Gminy Szlichtyngowa.

    Ogłoszenie laureatów nastąpi do dnia 4 marca 2022 r. Wyniki konkursu wraz z galerią zdjęć zostaną umieszczone na stronie internetowej Gminy Szlichtyngowa: www.szlichtyngowa.pl oraz na profilu Facebook.

    Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.

    Załączniki:

    1. Regulamin III Gminnego Konkursu Plastycznego „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

    2. Oświadczenie uczestnika konkursu.

    Załączniki można pobrać ze strony: http://szlichtyngowa.pl/.../2110-iii-gminny-konkurs...

  • WYCIECZKA EDUKACYJNA DO GŁOGOWA

    W ramach zajęć edukacyjnych - Poznaję swój kraj,swój region - klasa pierwsza i trzecia wybrały się ną wycieczkę do Głogowa, jednego z najstarszych miast w Polsce. Do historycznego Głogowa dzieci podróżowały pociągiem ( niektóre pierwszy raz w życiu). Z przewodnikiem odbyły spacer po Starym Mieście. Zdobyły bardzo ciekawe informacji na temat życia w średniowiecznym Głogowie, zwiedzając historyczne podziemia, suchą fosę, Prochownię. Poznały historię dzieci głogowskich i zobaczyły pomnik im poświęcony. Z wieży ratuszowej( wysokość 8o,35 m) oglądały panoramę miasta. Nie zapomnieliśmy również o tradycji,, tłustego czwartku'', zajadając się pysznymi pączkami. Wszyscy pełni wrażeń, bardzo zadowoleni wrócili do domu.

    Opublikowała Alina Kowalska i Danuta Kachel.

  • Fotomigawka z życia klasy 2

     

    Tłusty Czwartek zaliczony

    Uczniowie dbają o polskie tradycje, bo tak trzeba.

    Smak pączka i my! Nasza słodka sympatyczna chwilka wywołała uśmiechy

    i miłe rozmowy. Dziękujemy Pani Dyrektor, że zagościła

    w naszej gromadzie Opublikowała Dorota Kostka.

    Z życia klasy drugiej

    Kolejna "Słodka chwilka" z okazji Urodzin To 8 lat skończył Alex

    Zabrzmiało "Sto lat" i popłynęły życzenia Wszystkiego najlepszego!!!

    Opublikowała Dorota Kostka.

    My, w Kosmosie - w ostatnim czasie drugoklasiści mentalnie i wirtualnie, z niemałą dozą fascynacji odkrywali jego tajemnice

    Realizowany blok tematyczny "Poznajemy Układ Słoneczny" wywołał w uczniach duże zainteresowanie, wpłynął na rozbudzenie ich wyobraźni, dziecięcej ciekawości na temat Wszechświata i miejsca Ziemi w jego nieskończonej przestrzeni, był inspiracją do kreatywnej aktywności uczniów, której świadectwem są poniższe foto migawki

    Rozmowy, prezentacje, prace plastyczno-techniczne, lektura, zabawy tematyczne wprowadzały grupę w kosmiczną przestrzeń

    Kosmos, w nim NASZA BŁĘKITNA PLANETA - ZIEMIA - NASZ WSPÓLNY DOM , w którym toczy się życie

    Dzieci dostrzegły różnorodność naturalną ziemskiego globu, lądy, oceany, warunki klimatyczne sprzyjające życiu ludzi, roślin i zwierząt. Wiedzą już, że Słońce jest gwiazdą , która daje nam światło i ciepło, wiedzą od czego zależy zjawisko dnia i nocy i zmienność czterech pór roku. Wiedzą też, kim był Mikołaj Kopernik i są dumne z osiągnięć naukowych wielkiego Polaka. Uczniowie wiedzą, że to on właśnie - "Wstrzymał Słońce , ruszył Ziemię , polskie wydało go plemię" i marzą o wycieczce do Torunia, do miasta Kopernika

    Opublikowała Dorota Kostka.

    Uczennicy klasy 2,

    Emilce Skrzypińskiej gratulujemy zdobycia I miejsca w gminnym konkursie plastycznym na kartkę walentynkową zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną UMiG w Szlichtyngowej.

    Brawo!

    Opublikowała Dorota Kostka.

  • Dzień Kota w przedszkolu

    Dzień Kota

    17 luty został uznany za Międzynarodowy Dzień Kota.

    W tym dniu wszystkie nasze przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych

    przyjaciół: dorysowując sobie wąsy oraz uszy.

    Odbyły się wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawy ruchowe przy piosenkach "Kocia Samba" ,rozwiązywanie zagadek, wykonywanie różnorodnych prac plastycznych oraz zadań konkursowych: picie mleka z miseczki jak kotki. A na koniec naszego dnia obejrzeliśmy bajkę pt. "Przygody Kota Filemona".

    Opublikowała Natalia Szuman

  • WALENTYNKI

    A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? –spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy? – Nic wielkiego. – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika - A.A. Milne

    Walentynki w Polsce zdobywały popularność w latach 90. XX wieku. Obchody walentynkowe trafiły do naszego kraju wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Jednym ze zwyczajów walentynkowych jest wysyłanie listów i kartek, w których okazywane są uczucia.Uczniowie naszej szkoły w ramach zajeć zdalnych również tworzyli takie kartki. Celem kultywowanie tradycji walentynkowej jest przede wszystkim zachęcanie dzieci do okazywania uczuć innym osobom (kolegom, koleżankom, rodzicom itp.)

    Opublikowała Elżbieta Prałat.

  • Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za udział w Konkursie w Aplikacji Mobilnej Pho3nix Kids, a także za wsparcie w uzbieraniu 1 000 000 zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  • Historia o Panowaniu Nad Sobą….. bajka o gwoździach

    Historia o Panowaniu Nad Sobą….. bajka o gwoździach

    Jeśli Ty też uważasz, że złe uczynki i przykre słowa nie zostawiają ran na sercu, to bajka o gwoździach może zweryfikować tą opinię. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że to, co mówimy, może komuś sprawić przykrość.

    Bajka o gwoździach

    Był sobie kiedyś chłopiec o złym charakterze. Jego ojciec dał mu woreczek gwoździ i kazał wbijać po jednym w płot otaczający ogród za każdym razem, kiedy chłopiec straci cierpliwość i pokłóci się z kimś lub ktoś przez niego zapłacze. Pierwszego dnia chłopiec wbił w płot 45 gwoździ. Kolejnego 42, potem 39 itd. W następnych tygodniach nauczył się panować nad sobą i liczba wbijanych gwoździ malała z każdym dniem. Chłopiec bowiem odkrył, że łatwiej jest panować nad sobą, niż wbijać gwoździe.

    Wreszcie nadszedł dzień, w którym chłopiec nie wbił w płot żadnego gwoździa. Poszedł więc do ojca i powiedział mu, że tego dnia nie wbił żadnego gwoździa. Wtedy ojciec kazał mu wyciągać z płotu jeden gwóźdź każdego dnia, kiedy nie straci cierpliwości i nie pokłóci się z nikim. Mijały kolejne miesiące i w końcu chłopiec mógł powiedzieć ojcu, że wyciągnął z płotu wszystkie gwoździe.

    Ojciec zaprowadził chłopca do płotu i powiedział: “Rzeczywiście, wyjąłeś wszystkie gwoździe, ale spójrz, ile w płocie jest dziur. Płot nigdy już nie będzie taki, jak dawniej. Kiedy się z kimś kłócisz i mówisz mu coś złego, zostawiasz ranę w jego sercu taką, jak te. Potem mówisz przepraszam i wyjmujesz gwóźdź, ale rana pozostaje. Serce człowieka będzie wyglądało jak ten płot, pełne ran i okaleczeń. Słowo może zostawiać rany takie same jak nóż, a często nawet głębsze i bardziej bolące. Dlatego pamiętaj, abyś nigdy nie wbijał gwoździ w płot”.

    Zawsze, gdy się z kimś kłócisz i mówisz mu coś przykrego, zostawiasz w nim ranę. Możesz wbić gwóźdź, a potem go wyciągnąć, ale ślad pozostanie. Nieważne, ile razy będziesz przepraszał…

  • Sieciaki.pl – poznaj bezpieczny Internet

    Nasza szkoła przystąpiła do projektu Sieciaki.pl. Jest to projekt edukacyjny prowadzony od  2005 r. przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę , w ramach programu „Dziecko w Sieci". Jest elementem programu „Safer Internet”  Głównym partnerem projektu jest Fundacja Orange.  

    Podstawowym elementem projektu Sieciaki.pl jest edukacyjny serwis internetowy przeznaczony dla dzieci w wieku 6-12 lat, poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci w Internecie, wyposażony w m.in. filmy, gry, piosenki oraz materiały edukacyjne.

    W ramach projektu dostępne są min. Książki „Sieciaki” Książki w barwny sposób opisują przygody czwórki dzieciaków, czyli Sieciaków, które walczą z odpowiedzialnymi za internetowe zło Sieciuchami. Poruszają istotne z perspektywy obecnych czasów problemy i zagrożenia związane z korzystaniem przez dzieci z Internetu, m.in. jego nadużywaniem, hejtem, czy pogonią za popularnością. Prezentują także warte naśladowania zachowania, dobre praktyki i sposoby radzenia sobie z internetowymi zagrożeniami. Na podstawie wyżej opisanych książek, powstały dwa słuchowiska. Każde z nich jest osobną dźwiękową adaptacją książek: "Sieciaki. Misja bezpieczny internet" i "Sieciaki. Twarzozmieniacz i Wielka Gala Fejmu".

    Nauczyciele wykorzystają scenariusze zajęć, które dotyczą różnych zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci w Internecie.

    Polecamy stronę Sieciaki.pl, gdzie każdy – uczeń, nauczyciel oraz rodzic znajdzie coś ciekawego dla siebie.

  • Dzień Bezpiecznego Internetu

    Tegorocznej edycja organizowana jest pod hasłem „Razem dla lepszego internetu!”.

    Dzień Bezpiecznego Internetu, od lat obchodzony właśnie 8 lutego, to świetna okazja, by zastanowić się, w jaki sposób dbamy o siebie w cyberprzestrzeni. Choć może się to wydawać trudne, wystarczy świadomość najważniejszych zagrożeń i rozsądek, by uniknąć typowych problemów. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego oraz świadomego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Jego zadaniem jest również zapoznanie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego korzystania z sieci. Nasi uczniowie udowodnili , że wiedzą czym jest niebezpieczeństwo w sieci. W klasach młodszych przeprowadzane były pogodanki na temat bezpiecznego korzystania z internetu, dzieci kolorowały tematyczne rysunki oraz korzystały z magicznej ściany jako formy pozytywnego korzystania z internetu. Natomiast uczniowie starsi w ramach zajeć zdalnych tworzyli plakaty , prezentacje i regulaminy bezpiecznego korzystania z internetu. Serdecznie dziękujemy za wszystkie nadesłane prace i gratulujemy inwencji twórczej przy ich tworzeniu.

    Opublikowała Elżbieta Prałat i Jarosław Orliński

  • Kartka walentynkowa- konkurs

    Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowej ogłasza konkurs plastyczny na kartkę walentynkową z okazji zbliżającego się święta zakochanych. Do udziału zapraszamy uczniów klas I-III oraz IV-VIII ze Szkół Podstawowych z terenu naszej gminy.

    Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie na naszej stronie internetowej: www.biblioteka.szlichtyngowa.pl

    Serdecznie zapraszamy!

  • WAŻNE KOMUNIKATY!!!

    Nauka zdalna do końca ferii zimowych 

    Od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII przechodzą na naukę zdalną.

    Uczniowie z klas I-IV szkół podstawowych i przedszkolaki kontynuują naukę w trybie stacjonarnym.

    Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w tej sprawie.

    UWAGA -28.01.2022 (piątek) od godz.8.00 do godz.10.00 oraz 31.01.2022 (poniedziałek)

    od godz.9.00 do godz.13.00 będzie możliwość wypożyczenia laptopów dla uczniów w związku z wprowadzeniem nauczania zdalnego dla klas V-VIII.

    UWAGA -28.01.2022( piątek )od godz.8.00 do godz. 10.00 oraz 31.01.2022 ( poniedziałek) od godz.9.00 do godz.13.00 będzie możliwość wypożyczenia laptopów dla uczniów w związku z wprowadzeniem nauczania zdalnego dla klas VIII.

  • WSPIERAM, WIĘC BIEGAM!!!

    Uczniowie ,którzy chcą wziąć udział w biegu mogą podejść w piątek do szkoły po zgody i niezbędne dokumenty w godzinach od 9:00 do 11:00.

    SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W III MARSZOBIEGU Z OKAZJI 30 FINAŁU WOŚP.

    "Pomagając innym pomagasz i sobie”

    Wyjazd 29.01.2022r.(sobota)

    Zbiórka na parkingu przy szkole o godzinie 9:00

    Sztab WOŚP Szlichtyngowa zaprasza wszystkich chętnych do wsparcia 30. Finału WOŚP wrzutką do puszki i spędzenia czasu na sportowo.

    Zgłoszenia i wypełnione deklaracje należy wysłać messengerem do Witolda Jasika, do dnia 27.01.2022r.

    Komplet dokumentów (PDF):

    WSPIERAM,WIĘC BIEGAM Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w III MARSZOBIEGU Z OKAZJI 30 FINAŁU WOŚP. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych chętnych nie zabrakło. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w akcji. My również dorzuciliśmy naszą cegiełkę bo pomagając innym pomagasz i sobie. Opublikowała Elżbieta Prałat.

  • DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

    Dzisiaj w naszej szkole najmłodsze dzieci z klas 0-3 wyśpiewały laurki życzeń dla swoich kochanych SENIORÓW rodzin , by wirtualnie popłynęła piosenka z przesłaniem właśnie do nich. Ze względu na utrudnienia pandemiczne i minione ferie zimowe przypadło tak, że nasza scenka "Dla Babci i Dziadka" prezentuje się z opóźnieniem - właśnie dziś Babcie i dziadkowie niech wiedzą, że wnuczęta kochają ich nie tylko od święta lecz przez wszystkie dni kalendarza. Bukiet serc dzieci ułożyły dla nich. Niech wywoła w ich oczach uśmiech! Opublikowała Dorota Kostka ​​​​​​​

    Kochani, dziś okazja rzadka.

    Mamy Dzień Babci oraz Dziadka.

    Jak wiecie jest ich razem czworo,

    co można sprawdzić, gdy się zbiorą.

    Wciąż mówią wtedy o tych latach,

    gdy jeszcze dzieckiem był mój tata.

    A nasza mama bez swych lalek

    do łóżka iść nie chciała wcale.

    A teraz, jak ten czas wciąż leci!

    Cieszą się z dzieci swoich dzieci.

    I myślą, widząc ich gromadkę,

    że miło babcią być i dziadkiem.

    Więc dziś spróbujcie zapamiętać.

    Czym są dla dziadków ich wnuczęta? I pięknej szansy nie przegapcie:

    kochajcie dziadków swych i babcie!

    BUKIET NAJPIĘKNIEJSZYCH ŻYCZEŃ:

    DUŻO ZDROWIA,

    POGODY DUCHA ,RADOŚCI ,

    OPTYMIZMU I TYLKO PIĘKNYCH CHWIL DLA KAŻDEJ BABCI I KAŻDEGO DZIADKA SKŁADA

    PANI DYREKTOR CZESŁAWA ŚWIERCZ,

    GRONO PEDAGOGICZNE

    ORAZ PRACOWNICY SZKOŁY.

  • KARNAWAŁ

    "Taniec nie tylko bawi, ale daje pożytek, kształci i uczy.Oswaja nas z widokiem pięknych form

    i roztacza przed nami świat czarujących dźwięków.Łączy harmonijne piękno duchowe i piękno cielesne. W ten sposób rozwija i kształci smak” Lukian Samosat Dzisiaj nasza szkoła na krótką chwilę zamieniła się w prawdziwą kolorową krainę czarów. Wszyscy uczniowie przyszli przebrani w kostiumy , które odzwierciedlały ich ulubionych bohaterów z bajek i filmów. Uczniowie projektowali maski karnawałowe oraz swoje wymarzone stroje. W trakcie przerw puszczana była muzyka i prowadzone były zabawy - radości i śmiechu nie było końca. Celem organizacji zabaw karnawałowych była integracja oraz;

    – kształtowanie umiejętności wspólnej zabawy

    – przełamanie barier społecznych

    – przełamanie onieśmielenia

    – kształtowanie umiejętności współpracy w grupie

    – budowanie bezpieczeństwa i zaufania do innych. Opublikowała Elżbieta Prałat.

  • UWAGA UCZNIOWIE, NASZA SZKOŁA PRZYSTĘPUJE DO AKCJI MOBILNEJ .

     

    Czas rozpędzić wielką machinę rejestracji uczniów do aplikacji mobilnej Pho3nix Kids, w której liczone będą konkursowe kroki. Konkurs startuje już 24 stycznia! Im większa frekwencja, tym większa szansa na zdobycie nagród indywidualnych oraz zebranie 1 000 000 od Fundacji Pho3nix na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy aktywny w aplikacji uczeń to 5 PLN na konto WOŚP.

    APLIKACJA MOBILNA PHO3NIX KIDS

    Konkurs przeprowadzony będzie w całości w darmowej aplikacji mobilnej Pho3nix Kids. Aplikację należy pobrać ze sklepów Google Play (dla telefonów z systemem Android) oraz AppStore (dla telefonów z systemem iOS). Można ją znaleźć wpisując w Google Play lub AppStorze frazę "Pho3nix Kids".

    REJESTRACJA UCZNIÓW

    Każdy użytkownik podczas pierwszego logowania wybiera z listy placówkę, której jest uczniem. Wybór szkoły jest warunkiem niezbędnym do wzięcia udziału w rywalizacji na kroki w terminie 24.01 - 6.02.2022 r. Aby upewnić się, że uczeń ma poprawnie przypisaną szkołę, należy zajrzeć w „PROFIL” użytkownika. Jeśli uczeń ma przypisaną błędną szkołę lub nie przypisał szkoły w ogóle, powinien się skontaktować z pomocą techniczną pod adresem pomoc@pho3nix-kids.com w celu przypisania go do właściwej szkoły.

    DOKŁADNA INSTRUKCJA REJESTRACJI [LINK] -> zapoznaj się z nią i podziel z uczniami

    ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA [LINK]

    Szkoła jest widoczna i możliwa do wyboru w aplikacji mobilnej w ciągu 48h od zarejestrowania placówki do konkursu. Jeśli zauważysz, że Twojej szkoły nie ma na liście do wyboru w aplikacji, koniecznie daj nam znać na adres pomoc@pho3nix-kids.com

    Do momentu startu konkursu w aplikacji widoczne są indywidualne wyzwania, które wprowadzą uczniów w mechanikę działania aplikacji i mogą stanowić idealną rozgrzewkę przed konkursem międzyszkolnym i rywalizacją o nagrody dla uczniów.

    ZASADY KONKURSU I AKCJI CHARYTATYWNEJ

    Konkurs stanowi rywalizację międzyszkolną, polegającą na zebraniu jak największej liczby kroków przez uczniów każdej szkoły, a odbywa się w terminie: 24 stycznia – 6 lutego 2022. Dzieci wykonują kroki w aplikacji mobilnej Pho3nix Kids.

    Wynik Szkoły w rankingu międzyszkolnym to suma kroków 50 najaktywniejszych uczniów z każdej placówki, co daje równe szanse szkołom o różnej ilości uczniów.

    Szkoły rywalizują o miano najaktywniejszej. Fundacja Pho3nix nagrodzi uczniów 20 szkół z największą liczbą kroków wykonanych od 24.01 do 6.02. Do wygrania setki opasek sportowych Huawei Band 4!

    Dodatkowo, za każdego ucznia szkoły, który wykona w aplikacji minimum 1000 kroków w okresie trwania konkursu, Fundacja Pho3nix przekaże na konto WOŚP 5 PLN. Naszym celem jest przekazanie 1 000 000 PLN na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa
    Stare Drzewce 55,
    67-407 Szlichtyngowa
  • tel.(65)549 31 15
    fax (65) 549 31 15
    e-mail. sp.staredrzewce
    @szlichtyngowa.pl

Galeria zdjęć