W tym roku, z uwagi na okoliczności związane z pandemią, świętowanie Dni Bezpiecznego Internetu odbędzie się głównie zdalnie. Organizatorami DBI w Polsce są Państwowy Instytut Badawczy NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.Celem wydarzenia, jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Hasło akcji, „Działajmy razem!”, nabiera w tym roku szczególnego znaczenia, gdyż jedynie wspólny wysiłek zarówno dorosłych – rodziców i profesjonalistów, jak i samych dzieci i młodzieży, zapewnić może bezpieczeństwo w czasie zintensyfikowanego korzystania z sieci podczas pandemii i zdalnej edukacji. Dzień Bezpiecznego Internetu zainauguruje konferencja nadawana z warszawskiej Elektrowni Powiśle 9 lutego w godzinach 17:00-20:30. Ze względu na pandemię COVID-19, wydarzenie odbywa się wyłącznie online. Uczestniczyć w nim można dzięki transmisji na stronie http://www.dbi.pl.">www.dbi.pl. Wydarzenie jest bezpłatne i nie wymaga rejestracji. Adresowane jest do profesjonalistów pracujących z dziećmi oraz do rodziców. Wystąpienia będą dostępne również w wersji migowej. Na scenie wystąpią: popularyzator nauki dr Tomasz Rożek, kulturoznawca dr Karol Jachymek, psychoterapeutka Aleksandra Hapcar, Agnieszka Stążka-Gawrysiak (blog „DyleMatki”) oraz eksperci reprezentujący organizatorów: Martyna Różycka i Łukasz Wojtasik. Wydarzenie poprowadzi dziennikarka Justyna Suchecka, a uświetni je występ czołówki polskich muzyków jazzowych (Agnieszka Wilczyńska, Robert Majewski, Bogdan Hołownia, Wojciech Pulcyn.). Po części wykładowej widzowie będą mogli porozmawiać z ekspertami podczas live chatów. W ramach DBI 2021 przewidziano również cykl 12 webinarów dla nauczycieli, przybliżających wykorzystanie nowych technologii w ich codziennej pracy i ułatwiających prowadzenie zdalnych lekcji. Wśród nich: spotkanie z prof. UAM dr. hab. Jackiem Pyżalskim pt. „Co (nowego) wiemy o cyberprzemocy?”, webinar o dobrostanie psychicznym uczniów w czasie pandemii organizowany przez Fundację Orange oraz webinar motywujący nauczycieli do angażowania w DBI dzieci w wieku przedszkolnym organizowany przez firmę Samsung.
Dziś obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Wydarzenie to organizowane jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Tegoroczne hasło to „Razem dla lepszego internetu!”.O tym w jaki sposób włączyć się w wydarzenie - więcej w komunikacie ➡️ bit.ly/3tDuSJH
Uczniowie klasy IV w ramach lekcji zdalnych z przyrody omawiali prawidłowe odżywianie i różnego rodzaju formy aktywności fizycznej. Każdy stworzył swoją piramidę zdrowego żywienia i pokazał jakie formy aktywności uprawia.Celem zajęć było: -poznanie piramidy zdrowego żywienia-poznanie czynników wpływających na zdrowie człowieka oraz głównych składników pożywienia-wyjaśnianie znaczenie podstawowych składników odżywczych dla człowieka-zbudowanie z produktów spożywczych piramidę zdrowia-wskazanie produktów których nie należy często stosować-wykorzystanie w praktyce wiedzy na temat zdrowego odżywiania się.
Opublikowała Katarzyna Ścibo
Zabawy zimowe na śniegu dla klas 0 i III były niesamowitą frajdą. Była jazda na sankach, lepienie bałwanków, aniołki, bitwa na śnieżki czyli wszystko to, co dzieci lubią najbardziej
Opublikowała Natalia Szuman
W środę 3 lutego w naszym przedszkolu już od rana było bardzo wesoło, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje. Niezliczone księżniczki, policjanci, wróżki, biedronki, a także inne postacie z kreskówek zagościły na kilka godzin do naszego przedszkola. Dzieci z ochotą uczestniczyły w tańcach i zabawach prowadzonych przez wychowawcę. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów.
Opublikowała Natalia Szuman
Uczniowie naszej szkoły w ramach lekcji zdalnych z plastyki przygotowali "ŻYWE OBRAZY" czyli rekonstrukcje dzieł malarstwa lub rzeźby, tworzone przy udziale ludzi, przedstawiających postawą, ubiorem lub mimiką daną scenę. Uczniowie zmienili się na chwilę w aktorów, dekoratorów i charakteryzatorów. Serdecznie gratulujemy kreatywności i dziękujemy za wkład pracy włożony w przygotowanie projektu. Na każdym przesłanym zdjęciu widać było pasję i radość tworzenia.Ogłaszamy konkurs na najciekawszy Waszym zdaniem "ŻYWY OBRAZ" - zdjęcie, które zdobędzie najwięcej polubień zostanie nagrodzone.
Opublikował Łukasz Kotowski.
Uczniowie klasy VI w ramach utrwalenia i podsumowania wiadomości z historii z działu OD ABSOLUTYZMY DO REPUBLIKI mieli przygotować projekt ,w którym mieli umieścić najważniejsze wydarzenia , daty i postacie z tego okresu. Przygotowanie zadania miało na celu rozwinąć samodzielność ,myślenie twórcze ,możliwość zaprezentowanie i zintegrowanie wiedzy oraz dawać możliwość samooceny i wyrażania własnego zdania. Ponadto uczniowe mieli możliwość doskonalić umiejętność organizacji pracy,selekcji zebranych materiałów,posługiwania się komputerem,korzystania i poszukiwania różnych źródeł informacji.Serdecznie gratuluję uczniom kreatywności i pomysłowości w wykonaniu zadania.
Opublikowała Elżbieta Prałat.
W ramach lekcji z geografii uczniowe klasy VI zrobili bardzo pomysłowe mapy myśli zawierające najważniejsze informacje dotyczące jednych z największych miast Europy- Paryża i Londynu. W trakcie wykonywanego zadania mieli możliwość utrwalić swoją wiedzę oraz zdobyć dodatkowo ciekawostki związane z tematem. Paryż – stolica i największe miasto Francji, położone w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną. Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Londyn – stolica Anglii i Wielkiej Brytanii, największe miasto królestwa, położone w jego południowo-wschodniej części nad Tamizą. Jest trzecim co do wielkości miastem Europy, po Moskwie i Stambule; jest jednym z większych miast świata zarówno w skali samego miasta, jak i całej aglomeracji.
Opublikowała Elżbieta Prałat.
Uczniowie klasy trzeciej w ramach zajęć "Pradawna Polska- początki państwa polskiego " wykonywali makiety grodu Slowian. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i pomysłowością. Przyswoiły sobie historię dawnej Polski. Opublikowała Alina Kowalska.
Z okazji Dnia Babci i Dziadka
życzymy Wam
wszystkiego o czym marzycie
i pragniemy Wam podziękować z
za Wasz trud i ciężką pracę.”
Takie i podobne życzenia znalazły się na laurkach. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas l - III oraz dzieci oddziału przedszkolnego jak co roku pamiętały o wspaniałej uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka i uczciły te najpiękniejsze dni w roku piosenkami i własnoręcznie wykonanymi upominkami.
Zapraszamy do obejrzenia relacji.
Opublikowała Danuta Kachel.
ŻYCZENIA OD UCZNIÓW:
Szanowni Państwo
Na terenie naszej szkoły pojawiają się psy.
W trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci
prosimy bardzo o właściwą opiekę nad swoimi psami.
Drodzy Rodzice
w trosce o bezpieczeństwo
dzieci, nauczycieli, pracowników szkoły,
jeżeli w miejscu zamieszkania ucznia przebywa
osoba przeziębiona, na kwarantannie lub w izolacji,
nie wolno przyprowadzać ucznia do szkoły.
(nie chcemy zamykać szkoły z powodu choroby pracowników szkoły-chrońmy ich).
Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych, a także uczniowie szkół specjalnych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Nadal będzie można realizować praktyczną naukę zawodu w szkołach i placówkach prowadzących kształcenie zawodowe. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego nadal będą się uczyć zdalnie, poza wyjątkami dotyczącymi kształcenia zawodowego. Przedstawiamy szczegóły dotyczące organizacji funkcjonowania szkół i placówek po feriach.
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,
W związku z zaistniałą sytuacją informujemy, że:
- 18 stycznia 2021r. klasy 0 – III powracają do szkoły na nauczanie stacjonarne,
- od 18 stycznia 2021r. do odwołania klasy IV – VIII pozostają na nauczaniu zdalnym,
- do 28 stycznia 2021r. zostaną wystawione oceny klasyfikacyjne
za I okres roku szkolnego 2020/2021,
- 2 lutego 2021r. o godz. 14.00 odbędzie się rada pedagogiczna klasyfikacyjna,
Jeżeli macie pytania, wątpliwości to bardzo prosimy kontaktować się z nauczycielami
(wytyczne MEiN, MZ, GIS, procedury, regulamin na stronie internetowej szkoły).
GODZINY LEKCYJNE
ROK SZKOLNY 2019/2020
styczeń 2021r.
1 godz. - 07.45 – 08.30
2 godz. - 08.40 – 09.25
3 godz. - 09.35 – 10.20
4 godz. - 10.30 – 11.15
przerwa 15 min.
5 godz. - 11.30 – 12.15
6 godz. - 12.25 – 13.10
7 godz. - 13.20 – 14.05
8 godz. - 14.15 – 15.00
Regulamin organizacji pracy
Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach
w okresie pracy zdalnej kl. IV-VIII
Drodzy Uczniowie, Rodzice zwracamy się do Was z prośbą o zapoznanie się
z regulaminem i zastosowanie się do ustaleń.
1. Organizacja zajęć:
- zajęcia rozpoczynają się zgodnie z planem lekcji umieszczonym na stronie szkoły,
- czas trwania lekcji wynosi 45 minut, czas trwania przerwy wynosi 10 minut
- lekcje prowadzone są przez nauczyciela za pośrednictwem sieci Internet poprzez:
a) elektroniczny dziennik Vulcan
b) Microsoft Teams – Office 365
c) w miarę możliwości przez kanał Youtube,
d) klasowe grupy na komunikatorach typu Messenger,
e) stronę internetową szkoły – zakładka – zdalne nauczanie
- uczeń przygotowuje do lekcji zeszyt ćwiczeń, zeszyt przedmiotowy i podręcznik z danego
przedmiotu oraz przybory,
- uczeń jest oceniany za aktywność, odpowiedzi ustne, pisemne, sprawdziany, testy, kartkówki,
inne aktywności ustalone w porozumieniu z nauczycielami poszczególnych zajęć.
2. Obowiązki ucznia:
– w trakcie lekcji uczeń wykonuje polecenia nauczyciela, nie spożywa posiłków, nie pije napojów,
nie żuje gumy,
– uczeń może zadawać pytania nauczycielowi zarówno podczas połączenia on-line jak i w sytuacji
natrafienia na trudności podczas pracy w domu (za pośrednictwem np. dziennika elektronicznego),
– uczeń ma obowiązek brać aktywny udział w lekcjach i przestrzegać ustalonych zasad,
– w czasie lekcji uczeń, w miarę możliwości, przebywa sam w pomieszczeniu i w skupieniu
uczestniczy zajęciach; jeśli sprzęt, którego używa wyposażony jest w kamerę, powinien ją włączyć
w celu identyfikacji,
– uczeń zgłasza usterki techniczne nauczycielowi prowadzącemu zajęcia on-line,
– podczas korzystania z aplikacji uczeń przestrzega etykiety, m.in. nie wypowiada i nie umieszcza
w konwersacji złośliwych komentarzy, nie używa wulgaryzmów, kulturalnie wyraża swoje opinie,
– uczeń zgłasza gotowość do zajęć, posługując się imieniem i nazwiskiem, nie loginem/pseudonimem
(uczniowie, których nauczyciel nie będzie mógł zidentyfikować, nie będą dopuszczani do lekcji),
– udostępnianie materiałów przygotowanych przez nauczycieli odbywa się tylko w obrębie zespołu
(oddziału), natomiast nagrywanie i rozpowszechnianie zajęć on-line bez zgody autora jest prawnie
zabronione.
3. Klasy 8
Uczniowie klas 8 wykonują zadania samodzielnie.
Nauczyciel kontroluje postępy uczniów i to on informuje rodziców o ich ewentualnym braku. W razie problemów z zadaniem lub terminowością jego wykonania uczeń powinien każdorazowo poprosić nauczyciela o pomoc.
Uczniowie klas 8 skupiają się przede wszystkim na przedmiotach egzaminacyjnych
tj. języku polskim, matematyce i języku obcym nowożytnym.
Nauka pozostałych przedmiotów jest obowiązkowa, jednak nauczyciele ustalają między sobą i z uczniami dogodny termin rozliczenia się z określonych zadań.
4. Ocenianie
W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek oświaty ocenie może podlegać zgodnie z przyjętą skalą ocen z przyjęciem maksymalnej wagi:
Z wagą 1
• aktywność
• zaangażowanie w prowadzone zajęcia
• systematyczność
• oddana karta pracy
Z wagą 2
• różne formy sprawdzania wiedzy przy zapewnieniu samodzielności wykonania zadań za
pomocą aplikacji (kartkówka, sprawdzian, test),
• odpowiedź ustna za pomocą telekonferencji,
• wypracowanie, prezentacja multimedialna,
5. Zalecenia dla Rodziców:
– zachęcanie uczniów do systematycznej pracy i motywowanie do nauki poprzez lekcje
zdalne,
– dbanie o bezpieczeństwo w sieci poprzez instalację filtrów kontroli rodzicielskiej,
– zapewnienie uczniowi, w miarę możliwości, ciszy i spokoju oraz osobnego pomieszczenie
podczas udziału w wideo lekcji.
Miło nam Państwa poinformować, że dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach po zakończeniu zdalnej nauki czeka niespodzianka. Podczas zajęć z przedmiotów przyrodniczych: geografia, biologia, fizyka i chemia będą mogły korzystać z nowego sprzętu dydaktycznego.
Uczniowie szkoły na lekcjach będą korzystać z pomocy dydaktycznych między innymi takich, jak: modele narządów wewnętrznych człowieka, globusy, jezdne modele doświadczalne, modele atomów, model silnika prądu stałego i zmiennego, monitor interaktywny Avtek, tablice pierwiastków, model układu słonecznego, waga elektroniczna, mikroskop.
Przypominamy, że pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych zakupiono ze środków pozyskanych przez Gminę Szlichtyngowa w 2020 roku z Ministerstwa Edukacji Narodowej z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej w kwocie 75000,00 zł. Dostawcą sprzętu była firma EDUKARIUM z Bydgoszczy. Zadanie zostało zrealizowane w terminie do dnia 20 grudnia 2020 r.
Z przyjemnością informujemy, że konkurs pt. „Kartka Bożonarodzeniowa” został rozstrzygnięty. Do konkursu wpłynęło bardzo pięknych, pomysłowych i ciekawych prac, wykonanych w różnorodnej technice. Prace charakteryzowały się dużą oryginalnością i starannością wykonania.
Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie prace są wyjątkowe. Dlatego też oprócz wyłonienia laureatów konkursu i przyznaniu I, II i III miejsca, komisja postanowiła przyznać także trzy wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej.
Lista laureatów uczniów naszej szkoły:
kategoria 7-9 lat:
II miejsce: Hanna Tomkowicz
kategoria 10-14 lat:
Wyróżnienie Dobrawa Szuman
Celem konkursu było propagowanie tradycji związanej ze Świętami Bożego Narodzenia, rozwijanie wrażliwości plastycznej i artystycznej i kształtowanie postaw szacunku do tradycji oraz pogłębianie wiedzy na temat symboliki Bożonarodzeniowej.
Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie .Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.
Tegoroczne Boże Narodzenie będzie różnić się od świąt znanych nam z poprzednich lat przede wszystkim ze względu na pandemię koronawirusa. W tym okresie warto jednak być blisko - jeśli nie możemy osobiście - to przynajmniej myślami z ważnymi dla nas osobami.Mijający rok pokazał, że nigdy niczego nie możemy być pewni w życiu. Nie ma stałości.Kochani Uczniowie i Rodzice całym sercem będziemy z Wami w ten magiczny czas i życzymy Wam ; WIARY, która odmieni nasze serca,
NADZIEI, że jutro będzie lepsze,
MIŁOŚCI, która przetrwa najgorsze momenty w życiu.
I ZDROWIA, którego wszyscy potrzebujemy.
Wesołych świąt Bożego Narodzenia!
NIECH ŚWIETA RADOŚCIĄ WYPEŁNIĄ DOM, A NOWY ROK DODA BLASKU DNIOM
Najserdeczniejsze życzenia składają:
DYREKTOR,GRONO PEDAGOGICZNE I PRACOWNICY SZKOŁY.
Święta tuż,tuż... świąteczne życzenia i zdjęcia pięknych choinek w tym trudnym czasie przysłali uczniowe naszej szkoły .Nie ma wątpliwości, że święta w 2020 roku będą inne niż zwykle. Nie wszyscy spotkają się przy bożonarodzeniowych stołach, dlatego życzenia mają w tym roku wyjątkową moc .
JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE
Oddział przedszkolny z naszej szkoły pod czujnym okiem Pani Grażyny Skrzypińskiej przedstawił JASEŁKA. Jednak ze względu na pandemię oraz wprowadzone ograniczenia społeczność uczniowska ani rodzice nie mogli w nich uczestniczyć. Celem przygotowania JASEŁEK przez przedszkolaków było podtrzymania tradycji Świąt Bożego Narodzenia , integrowanie środowiska lokalnego z przedszkolnym – wspólne kolędowanie,kształtowanie u dzieci poczucia przynależności społecznej , rozwijanie zdolności aktorskich i indywidualnych predyspozycji dzieci. Dzieci wprowadziły w naszej szkole świąteczną atmosferę . Serdecznie gratulujemy małym aktorom odwagi i zdolności aktorskich.
Tegoroczne Boże Narodzenie będzie różnić się od świąt znanych nam z poprzednich lat przede wszystkim ze względu na pandemię koronawirusa. W tym okresie warto jednak być blisko - jeśli nie możemy osobiście - to przynajmniej myślami z ważnymi dla nas osobami.Mijający rok pokazał, że nigdy niczego nie możemy być pewni w życiu. Nie ma stałości.Kochani Uczniowie i Rodzice całym sercem będziemy z Wami w ten magiczny czas i życzymy Wam ; WIARY, która odmieni nasze serca,
NADZIEI, że jutro będzie lepsze,
MIŁOŚCI, która przetrwa najgorsze momenty w życiu.
I ZDROWIA, którego wszyscy potrzebujemy.
Wesołych świąt Bożego Narodzenia!
NIECH ŚWIETA RADOŚCIĄ WYPEŁNIĄ DOM, A NOWY ROK DODA BLASKU DNIOM
Najserdeczniejsze życzenia składa
DYREKTOR,GRONO PEDAGOGICZNE I PRACOWNICY SZKOŁY.
"Aktywna forma wypoczynku ,to najzdrowszy wypoczynek."
Oto prezentacja aktywności fizycznej uczniów naszej szkoły w ramach zdalnego nauczania z zajęć wychowania fizycznego zdalne lekcje w-f Oni doskonale wiedzą, że światło słoneczne i świeże powietrze poprawia krążenie, redukuje zły cholesterol, dotlenia mózg, wzmacnia mięśnie i zwiększa wydolność oddechową. Trening na świeżym powietrzu wzmocnia odporność organizmu, a dzięki temu zwalcza się infekcje, zwłaszcza w sezonie wiosennym i jesiennym.
Opublikowała Elżbieta Prałat i Jarosław Orliński.
Podaję Wam kolejne linki do ciekawych filmików dotyczących technik nauki. Tym razem skupiamy się nad tematami dla uczniów klas starszych.
Programy prowadzą eksperci, trenerzy i wykładowcy, którzy w przystępny sposób podpowiadają, jak rozwijać i doskonalić jedną z najważniejszych kompetencji XXI wieku – umiejętność uczenia się. Projekt to efekt współpracy koncepcyjnej MEN i TVP.
W tym tygodniu uczniowie klasy òsmej przystąpili do próbnych egzaminów z języka polskiego, matematyki i nowożytnego języka obcego-angielskiego. W tym trudnym dla wszystkich czasie staraliśmy się wspierać ich przede wszystkim, organizując w szkole konsultacje przedmiotowe.Òsmoklasisci potrzebowali próby sprawdzianu, aby umieć właściwie gospodarować czasem, przećwiczyć kodowanie, oswoić się z formułami zadań oraz sprawdzić własną wiedzę i umiejętności przed egzaminem właściwym.Ponadto wnioski opracowane na podstawie wyników dadzą możliwość uzupełnienia ewentualnych braków.
Opublikowała Agnieszka Grzelak.
Dzieci powinny rosnąć w przekonaniu, że są wspaniale i wyjątkowe, takie jakie są!Postawa rodziców i innych doroslych w otoczeniu z pewnością wplywa na ich samoocenę.Dlatego w ramach zdalnej godziny wychowawczej uczniowie kl.6 mieli wykonać projekt dotyczący własnych zalet.Okazalo się, że wielu z nich łatwiej było znaleźć wady niż swoje mocne strony.Musieli zatem pomóc domownicy.Kolejnym wyzwaniem było zaprezentowanie swoich atutów na forum klasy. Niektorym przychodziło to z wielką trudnością.Pomagali koledzy, podając przykłady pozytywnych zachowań, chwaląc nawzajem.PAMIĘTAJMY O DOBRYCH WZORCACH I LICZNYCH POCHWAŁACH.
Opublikowała Agnieszka Grzelak.
Uczniowie klasy V, w ramach zajęć zdalnych z biologii, wykonali modele komórki roślinnej ,grzybowej,bakteryjnej i zwierzęcej. Wszyscy wykazali się wielką kreatywnością. Do wykonania modeli wykorzystali różne materiały.Wykonane prace przyciągają wzrok kolorami i kształtami oraz zadziwiają precyzją wykonania. Trójwymiarowa powierzchnia przekroju komórek, wyraźnie przedstawiająca organelle, pozwoliła uczniom w sposób ciekawszy zapoznać się z ich budową i funkcjami.
Opublikowała Katarzyna Ścibor.
Klasa VI wykazała się nie lada kreatywnością podczas wykonywania pracy zdalnej z biologii. Tematem pracy było zrobienie przedstawiciela z grupy parzydełkowców, płazińców, nicieni lub pierścienic techniką dowolna. Serdecznie gratuluję pomysłów . Brawo dla Was
Opublikowała Katarzyna Ścibor.