Prawie 7 mln widzów obejrzało 17 Mikołajkowy Blok Reklamowy. Niemal 1,6 mln zł trafilo dla chorych dzieci. Nasi uczniowie równie przyłączyli się do tej akcji, czego dowodem były zdjęcia zrobione w czasie oglądania BLOKU MIKOŁAJKOWEGO. Nagroda za najładniejsze zdjęcie trafiła do rodzeństwa- Miłosza i Julii Kromolińskich. Serdecznie gratulujemy.
Brawa dla wszystkich, którzy przyłączyli się do akcji
Żyj jak w noc świętego Mikołaja, wierząc, że nowy dzień jest prezentem. Wiara w siebie jest jak wiara w świętego Mikołaja. Pewnego dnia przynosi nam piękne prezenty." W tym wyjątkowym czasie Święty Mikołaj również odwiedził uczniów naszej szkoły, sprawiając radość zarówno domownikom i obdarowanym. Celem zorganizowania Mikołajek było utrwalenie tradycji i zwyczajów związanych z mikołajkowym świętem i dostarczenie radości z wręczania podarunków drugiej osobie. Mikołajki to także sposobność do uczenia dzieci hojności, troski o dobro innych, sprawiania i przyjmowania miłych niespodzianek.Możliwość wręczenia sobie nawzajem prezentów w klasie, to świetna okazja do lepszego poznania siebie nawzajem i do zacieśnienia więzi w grupie.
Opublikowała Elżbieta Prałat i Jarosław Orliński.
7 grudnia naszą zeróweczkę odwiedził św. Czekając cierpliwie na jego przybycie dzieci wspólnie bawiły się poprzez rozgrywanie różnych konkurencji sportowych. Kiedy nieoczekiwanie przed budynkiem rozległ się dźwięk dzwonków, Przedszkolaki od razu zaczęły podskakiwać z radości. został gorąco przywitany i zaproszony przez dzieci do sali. Miło spędzony czas uświetniły prezenty wręczane każdemu dziecku przez .Ogromne podziękowania składamy na ręce Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa pani Jolancie Wielgus ,która to odwiedziła naszych najmłodszych z słodkim upominkiem . Jeszcze raz bardzo dziękujemy.
Opublikowała Natalia Szuman
Inspiracje mikołajkowe pierwszoklasistów. Dzieci mają marzenia, mają fantazję, radośnie przeżywają grudniowe dni. Oto ich wizualzacja mikołajkowa i ich dzieła - MIKOŁAJE Zapachniało w domu pierniczkiem i domowe zakątki nabierają świątecznego nastroju. Dzieci chcą być radosne, starają się i potrafią czynić nasze życie piękniejszym.Brawo Wy
Opublikowała Dorota Kostka.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym MAMA ,TATA ,JA I SPORT-aktywne spędzanie wolnego czasu na placu zabaw przez rodziców i dzieci. Organizatorem konkursu jest STOWARZYSZENIE JESTEŚMY RAZEM PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W STARYCH DRZEWCACH . Serdecznie gratulujemy pomysłowych prac i dziękujemy za trud pracy włożony w ich wykonanie. Ogłoszenie wyników już wkrótce. Ze względu na ciekawe i różnorodne prace postanowiliśmy przyznać nagrodę publiczności dla osoby której praca zdobędzie najwięcej polubień.
Opublikowała Elżbieta Prałat.
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice
W związku z zaistniałą sytuacją (nauczanie zdalne do 18 stycznia 2020r.)
informujemy że:
1. Do 14 grudnia 2020r.
- wystawiamy oceny przewidywane za I okres roku szkolnego 2020/2021,
2. Do 22 grudnia 2020r.
- uczniowie uczestniczą aktywnie w zajęciach zdalnych, poprawiając oceny,
3. Od 23 grudnia 2020r. do 3 stycznia 2021r.
- uczniowie mają ferie świąteczne,
4. Od 4 stycznia 2021r. do 17 stycznia 2021r.
- uczniowie mają ferie zimowe,
5. 18 stycznia 2021r.
- uczniowie powracają do szkół na nauczanie stacjonarne,
- uczestniczą aktywnie w zajęciach stacjonarnych i poprawiają oceny,
6. Do 27 stycznia 2021r.
- wystawiamy oceny klasyfikacyjne za I okres roku szkolnego 2020/2021
7. 3 lutego 2021r.
- o godz. 14.30 odbędzie się rada pedagogiczna,
8. 3 lutego 2021r.
- o godz. 16.30 obędzie się zebranie rodziców.
9. Jeżeli macie Państwo pytania, wątpliwości to bardzo proszę kontaktować się z nami
telefonicznie 65 5 493 115
mailami sp.staredrzewce@wp.pl
osobiście w godzinach ustalonych na stronie: www.spstdrzewce.edupage.org
w zakładce KADRA - konsultacje
W ramach zajęć zdalnych z wychowania fizycznego uczniowie naszej szkoły mieli wykorzystać pogodę za oknem i wykonać zadania na dworze. Oni doskonale wiedzą, że dzięki aktywności fizycznej zimą lepiej dotleniamy nasz organizm, wzmacniamy odporność, pracę układu krążenia oraz poprawia się wydolność naszego organizmu. Sporty zimowe podobnie jak te letnie mogą być świetną formą rozrywki dla każdego z osobna, a także dla całych rodzin, co doskonale obrazują przesłane przez naszych uczniów zdjęcia.
Opublikowała Elżbieta Prałat i Jarosław Orliński.
Samorząd uczniowski organizuje konkurs na najciekawsze zdjęcie zrobione podczas oglądania MIKOŁAJKOWEGO BLOKU REKLAMOWEGO- zdjecia umieszczamy jako komentarz pod postem. Od siedemnastu lat 6 grudnia to dzień, w którym prosty gest ma magiczną moc. Każdy, kto włączy Polsat o godz. 18:45, może poczuć się niczym Święty Mikołaj i wspomóc chore dzieci - podopiecznych Fundacji Polsat. Wpływy z Mikołajkowego Bloku Reklamowego, obliczone na podstawie wyników oglądalności, w całości przekazane zostaną właśnie na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. PAMIETAJMY ,że każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat. #fundacjaPolsat Fundacja Polsat
Opublikowała Elżbieta Prałat.
"Z okazji Święta Pluszowego misia,
my dzieci przyrzekamy,
że zawsze będziemy przytulać nasze misie.
Krzywdy im zrobić nie damy."
Nasi najmłodsi uczniowie 25 listopada uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem Były zabawy,pląsy, piosenki, quizy misiowe, wyklejanki, a na koniec było "małe co nieco", czyli sok Kubuś i herbatniki z miodem. To co Misie lubią najbardziej .
Na pewno ten dzień na długo zapadnie w naszej w pamięci.
Opublikowała Natalia Szuman
„Techniki nauki” to nowy cykl edukacyjny, który powstał dzięki współpracy Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ważnym tematem programów jest planowanie oraz dobra organizacja czasu. Nie zabrakło także zagadnień związanych z nauką języków obcych.Cykl edukacyjny „Techniki nauki” to w sumie 33 odcinki.
W odcinku „Nowoczesne techniki nauki” widzowie poznają narzędzia, które ułatwiają szybszą i efektywniejsza naukę, takie jak: trening mózgu czy techniki pamięciowe. Z kolei w programie „Szybsze czytanie – szybsza nauka” prowadząca podpowiada, że do nauki szybkiego czytania warto używać wskaźnika, obejmować większą partię tekstu jednym spojrzeniem i nie czytać w pozycji leżącej.
Z odcinka poświęconego nauce języków obcych widzowie dowiedzą się m.in., że najważniejsze jest skoncentrowanie się na komunikacji i opanowanie słów z kilku obszarów, takich jak: jedzenie, towarzystwo, transport, części ciała, miejsce zamieszkania, zawód, rodzina, uczucia, cyfry, przymiotniki.
Każdy z odcinków trwa ok. 10 minut i kończy się podsumowaniem, w którym widzowie znajdą zestawienie najważniejszych zagadnień poruszanych w programie.
Dzisiaj przekazuję pierwszy link, kolejne będę umieszczała sukcesywnie. Zachęcam do obejrzenia i wysłuchania
Opublikowała pedagog M.Paulo-Wolińska
Okazuje się, że nauka zdalna też może rozwijać kreatywność uczniów.W czwartek, skoro świt, siódmoklasiści czytali z podziałem na role dramat A.Mickiewicza ,,Dziady cz.II.W zaciemnionych pokojach drzewieckich domostw, przy , blasku świec pojawiły się błąkające się po świecie duchy.Chór, nierównych na Teamsie glosów, potęgował klimat grozy obrzędu.Z dreszczykiem emocji poznawaliśmy smutne historie: okrutnego Dziedzica, beztroskiego dzieciństwo Józia i Rózi oraz miłostek frywolnej Zosi.Lektura, mimo trudnego XIX-wiecznego języka, przyswojona w tej formie stala sie się niezwykle interesujaca.
Opublikowała Agnieszka Grzelak.
Rozstrzygnięto gminny konkurs fotograficzny promujący barwy narodowe - "Flaga Polski w Twoim obiektywie".
W kategorii wiekowej 7-9 lat II miejsce zajęła Hanna Tomkowicz, nasza uczennica z klasy 1.
Brawo Hania!!!
Pokarm jest warunkiem życia ludzkiego, ilość i jakość pokarmu warunkuje jego przedłużenie" Uczniowie naszej szkoły oprócz dawki aktywności fizycznej , która dostają na zajeciach zdalnych z wychowania fizycznego również wiedzą, że to właśnie odpowiednie odżywiania gwarantuje dostarczenie wszystkich niezbędnych składników odżywczych i energetycznych w ilościach dokładnie odpowiadających potrzebom organizmu. Prezentujemy dowód ich wiedzy w formie otrzymanych zdjęć zdrowch potraw. Wielkie brawa dla nich za skład posiłków i za piękny sposób ich podania i prezentacji.
Opublikowała Elżbieta Prałat i Jarosław Orliński.
10 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża , święto malutkich, kłujących ssaków. Z tej okazji nasi najmłodsi uczniowie włączyli się w obchody tego nietypowego święta. W tym dniu wszyscy ubrali się w „jeżowe” kolory lub przebrali za jeżyki. Dzieci miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą życia jeży w ich naturalnym środowisku, poprzez wysłuchanie opowieści i wierszy o tych sympatycznych, zimowych śpiochach. Potem wesoło bawiły się i tańczyły przy muzyce i piosenkach o jeżach. Najwięcej radości sprawiła dzieciom jednak zabawa pt.:"Jestem..." i "Co to za jeż?" . Nie zabrakło zabaw twórczych.
Opublikowała Natalia Szuman
Pozdrawiamy Wszystkie koleżanki i kolegów z klas starszych, którzy mają zdalne nauczanie oraz wszystkich nauczycieli.
Choć jesteśmy sami w naszej szkole i najmłodsi to pamiętamy o Was. Życzymy Wam zdrówka. Trzymajcie się. I do zobaczenia.
KONKURS PLASTYCZNY ON-LINE W 102 ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI zorganizowany przez Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie został rozstrzygnięty. Nasza uczennica z klasy 1 LENA jANCZ otrzymała wyróżnienie.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
BRAWO LENKA GRATULACJE
Nasza szkoła otrzymała PODZIĘKOWANIE od MINISTRA EDUKACJI I NAUKI za udział w akcji #SzkołaDoHymnu #szkoła #edukacja
Tym, co zmarli za Ojczyznę
Hołd dziś cała Polska składa:
Narodowe Święto Niepodległości od trzydziestu lat co roku obchodzimy 11 listopada. Ma ono na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczcijmy godnie dzień, w który wspominamy przywrócenie Polski na mapę świata po 123 latach niewoli. Tegoroczne obchody Święta Niepodległości ze względu na pandemię koronawirusa mają inny charakter niż zwykle. Uczniowe naszej placówki w trakcie zdalnego nauczanie z muzyki śpiewali piosenki patriotyczne nawiązujące do dzisiejszego święta. Głos i talent uczennicy klasy VI Dobrawy Szuman wykorzystal Pan Łukasz Kotowski jako podkład do stworzenia pięknej prezentacji upamietniajacej ten ważny dla Polaków dzień ,w tym wyjątkowym czasie. Ogromne brawa dla Was
Opublikowała Elżbieta Prałat.
Dzisiaj wielka jest rocznica
Jedenasty Listopada!...
Tym, co zmarli za ojczyznę
Hołd wdzięczności Polska składa.
Im to bowiem zawdzięczamy
wolność , mowę polską w szkole,
to, że tylko z ksiąg historii
poznajemy dziś niewole .
Uroczyście biją dzwony
w mieście flagi rozwinięto
i me serce się raduje
że obchodzę polskie święto" Uczniowie klas 4-8 w ramach zdalnego nauczania z historii wykonywali kartki z życzeniami do Polski. Oni również wiedzą czym jest NIEPODLEGŁOŚĆ i jaką drogę przeszła POLSKA aby ją odzyskać.
OD 9 listopada 2020 r. (poniedziałek) WSZYSTKIE KLASY 1- 3 PRZECHODZĄ NA NAUKĘ
W TRYBIE ZDALNYM , A KLASY 4- 8 KONTYNUUJĄ NAUKĘ ZDALNĄ.
INSTRUKCJA LOGOWANIA DO PROGRAMU TEAMS
1. Wchodzą Państwo na stronę www.office.com i logujecie się- po kliknięciu należy wpisać login i otrzymane hasło logowania.
2. Nastąpi zalogowanie i pojawią się dostępne aplikacje w ramach pakietu Office 365, jedną z nich jest Teams, po kliknięciu w ikonę nastąpi przejście do aplikacji i powinna być widoczna klasa do której należy dziecko i poszczególne kanały.
GODZINY LEKCYJNE
ROK SZKOLNY 2020/2021
ZDALNE NAUCZANIE KLASY 1 - 8
1 godz. - 08.00 – 08.30
2 godz. - 08.45 – 09.15
3 godz. - 09.30 – 10.00
4 godz. - 10.15 – 10.45
przerwa 30 minut
5 godz. - 11.15 – 11.45
6 godz. – 12.00 – 12.30
7 godz. – 12.45 – 13.15
8 godz. – 13.30 – 14.00
ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
ZAJĘCIA W SZKOLE BEZ ZMIAN
(dowozy bez zmian – odwozy o 13.20)
Regulamin organizacji pracy
Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach
w okresie pracy zdalnej
Drodzy Uczniowie, Rodzice zwracamy się do Was z prośbą o zapoznanie się
z regulaminem i zastosowanie się do ustaleń.
- zajęcia rozpoczynają się zgodnie z planem lekcji umieszczonym na stronie szkoły,
- czas trwania lekcji wynosi 30 minut, czas trwania przerwy wynosi 15 minut
- lekcje prowadzone są przez nauczyciela za pośrednictwem sieci InterneT poprzez: a) elektroniczny dziennik Vulcan
b) Microsoft Teams – Office 365
c) w miarę możliwości przez kanał Youtube,
d) klasowe grupy na komunikatorach typu Messenger,
e) stronę internetową szkoły – zakładka – zdalne nauczanie
- uczeń przygotowuje do lekcji zeszyt ćwiczeń, zeszyt przedmiotowy i podręcznik z daneg przedmiotu oraz przybory,
- uczeń jest oceniany za prace domowe, aktywność, odpowiedzi, inne aktywności ustalone w porozumieniu z nauczycielami poszczególnych zajęć.
– w trakcie lekcji uczeń wykonuje polecenia nauczyciela, nie spożywa posiłków, nie pije napojów,
nie żuje gumy,
– uczeń może zadawać pytania nauczycielowi zarówno podczas połączenia on-line jak i w sytuacji
natrafienia na trudności podczas pracy w domu (za pośrednictwem np. dziennika elektronicznego),
– uczeń ma obowiązek brać aktywny udział w lekcjach i przestrzegać ustalonych zasad,
– w czasie lekcji uczeń, w miarę możliwości, przebywa sam w pomieszczeniu i w skupieniu
uczestniczy zajęciach; jeśli sprzęt, którego używa wyposażony jest w kamerę, powinien ją włączyć
w celu identyfikacji,
– uczeń zgłasza usterki techniczne nauczycielowi prowadzącemu zajęcia on-line,
– podczas korzystania z aplikacji uczeń przestrzega etykiety, m.in. nie wypowiada i nie umieszcza
w konwersacji złośliwych komentarzy, nie używa wulgaryzmów, kulturalnie wyraża swoje opinie,
– uczeń zgłasza gotowość do zajęć, posługując się imieniem i nazwiskiem, nie loginem/pseudonimem
(uczniowie, których nauczyciel nie będzie mógł zidentyfikować, nie będą dopuszczani do lekcji),
– udostępnianie materiałów przygotowanych przez nauczycieli odbywa się tylko w obrębie zespołu
(oddziału), natomiast nagrywanie i rozpowszechnianie zajęć on-line bez zgody autora jest prawnie
zabronione.
3. Klasy 8
Uczniowie klas 8 wykonują zadania samodzielnie.
Nauczyciel kontroluje postępy uczniów i to on informuje rodziców o ich ewentualnym braku. W razie problemów z zadaniem lub terminowością jego wykonania uczeń powinien każdorazowo poprosić nauczyciela o pomoc.
Uczniowie klas 8 skupiają się przede wszystkim na przedmiotach egzaminacyjnych tj. języku polskim, matematyce i języku obcym nowożytnym. Nauka z tych przedmiotów odbywa się codziennie.
Nauka pozostałych przedmiotów jest obowiązkowa, jednak nauczyciele ustalają między sobą i z uczniami dogodny termin rozliczenia się z określonych zadań
4. Ocenianie
W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek oświaty ocenie może podlegać zgodnie z przyjętą skalą ocen z przyjęciem maksymalnej wagi:
Z wagą 1
• aktywność
• zaangażowanie w prowadzone zajęcia
• systematyczność
• oddana karta pracy
Z wagą 2
• krótkie formy sprawdzania wiedzy przy zapewnieniu samodzielności wykonania zadań za pomocą aplikacji
• odpowiedź ustna za pomocą telekonferencji
• wypracowanie, prezentacja multimedialna,
5. Zalecenia dla Rodziców:
– zachęcanie uczniów do systematycznej pracy i motywowanie do nauki poprzez lekcje zdalne,
– dbanie o bezpieczeństwo w sieci poprzez instalację filtrów kontroli rodzicielskiej,
– zapewnienie uczniowi, w miarę możliwości, ciszy i spokoju oraz osobnego pomieszczenie
podczas udziału w wideolekcji.
Nasza szkoła otrzymała DYPLOM za udział w akcji „Szkoła pamięta”.
W tegorocznej edycji akcji wzięło udział 6 222 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z całego kraju .
Dzisiaj w Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny "Inki" odbyło się uroczyste ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I. Oto nasi mali bohaterowie w uroczystej gali
Opublikowała Dorota Kostka.
Więcej:
Zapraszamy mieszkańców gminy Szlichtyngowa do udziału w konkursie fotograficznym organizowanym przez Urząd Miasta i Gminy w Szlichtyngowej. Celem konkursu jest propagowanie działań związanych z eksponowaniem flagi Rzeczypospolitej Polskiej, upowszechnienie wiedzy, jak prezentować barwy narodowe Polski oraz uczczenie Narodowego Święta Niepodległości.
Uczestnik konkursu przygotowuje zdjęcie swojego balkonu, okna, tarasu, domu, gdzie została wywieszona flaga Rzeczypospolitej Polskiej z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Następnie zdjęcie (nie większe niż 5MB) należy przesłać wyłącznie w formie elektronicznej na adres: konkursflaga@szlichtyngowa.pl
Można przesłać tylko jedno zdjęcie. Do każdego zdjęcia należy podać w e-mail: imię i nazwisko oraz wiek uczestnika (czyli autora zdjęcia), adres e-mail uczestnika i jego miejsce zamieszkania. W przypadku uczestników do 13 roku życia adres e-mail przedstawiciela ustawowego/opiekuna. Konkurs jest podzielony na trzy kategorie wiekowe: od 7 do 9 lat, od 10 do 15 lat, od 16 lat i więcej. Nagrody rzeczowe otrzymają osoby, które zajmą I, II i III miejsce w każdej kategorii wiekowej.
Na Państwa zdjęcia czekamy już od dziś do dnia 15 listopada 2020 r. do godz. 24:00. Wręczenie lub przesłanie nagród rzeczowych nastąpi do dnia 20 listopada 2020 r. Wyniki konkursu wraz z galerią zdjęć zostaną umieszczone na stronie internetowej Gminy Szlichtyngowa: www.szlichtyngowa.pl oraz profilu na Facebook. Udział w konkursie jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w zgłoszeniu do konkursu dla potrzeb niezbędnych do realizacji postępowania konkursowego
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu:
Regulamin konkursu - http://bip.szlichtyngowa.pl/index.php/komunikaty...
"Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka, a każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat" Uczniowie naszej szkoły dostali dzisiaj piękne podziękowanie od rodziców Piotrusia za uzbierane nakrętki- Piotrusiowi życzymy wszystkiego dobrego , dużo zdrówka i samych słonecznych dni. I pamiętajmy ,że pomaganie zmienia świat na lepsze, a każda pomoc jest dobra i wartościowa. Opublikowała Elżbieta Prałat.