Sobota 19.04.2025

liczba odwiedzin: 119858

Kontakty

  • Szkoła Podstawowa
    Stare Drzewce 55,
    67-407 Szlichtyngowa
  • tel.(65)549 31 15
    fax (65) 549 31 15
    e-mail. sp.staredrzewce
    @szlichtyngowa.pl

Mapa

  • Zabawa karnawałowa

    09.02.24 odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów z klas 0-VIII. Część uczniów, biorąc przykład z młodszych kolegów, przygotowała stroje karnawałowe. Pojawili się żołnierze, Indianie, piraci, policjanci, stroje odnoszące się do innych krajów oraz postacie z gier komputerowych i bajek. Jury wyróżniło po jednym uczniu z dwóch kategorii, klas 0-III oraz klas IV-VIII, i wręczyło nagrody, a każdy uczestnik, który przygotował kostium, otrzymał słodki upominek. Uczniowie mogli również skorzystać z walentynkowej ścianki zdjęciowej, a Samorząd Uczniowski, odpowiedzialny za pocztę walentynkową, dostarczył walentynki do ich adresatów.

    Opublikował Edward Hałka.

  • Podsumowanie pierwszego półrocza roku szkolnego 2023/2024

    W poniedziałek 29 stycznia 2024 roku odbył się apel szkolny podsumowujący osiągnięcia uczniów w konkursach wiedzy w pierwszym półroczu roku szkolnego 2023/2024. Z rąk pani dyrektor uczniowie otrzymali dyplomy wraz z gratulacjami za zajęcie czołowych miejsc w danym konkursie przedmiotowym na szczeblu szkolnym i międzyszkolnym. Pani dyrektor wręczyła również dyplom za uzyskanie najwyższej średniej (5.33)oraz piękne wydanie książki- Hrabia Monte Christo, uczniowi klasy 6 – Markowi Winiarskiemu

    Opublikowała Marzena Paulo - Wolińska.

  • "Ile waży Święty Mikołaj?" zakończenie i podsumowanie akcji

    W grudniu oraz styczniu przeprowadziliśmy w naszej szkole akcję charytatywną "Ile waży Święty Mikołaj?" na rzecz Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Miała ona charakter zbiórki monet o wszystkich nominałach. Zebrane pieniądze każdego roku wspierają fundusz przeznaczony na organizację pomocy dla dzieci i młodzieży z trudnych środowisk oraz utrzymanie placówek opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez Fundację.

    Kwota, jaką udało się zebrać to aż 273 złote i 82 grosze! Wielkie podziękowania dla każdego ucznia, który przyłączył się do tej inicjatywy. Monety zostały przekazane organizatorom za pośrednictwem Poczty Polskiej, w marcu pojawi się podsumowanie akcji na stronie internetowej https://www.ilewazymikolaj.pl/ .

    Opublikowała Barbara Matuszewska.

    Uczniowie w świetlicy szkolnej

    Szkoła jest miejscem rozwijającym w dzieciach kreatywność i pasję tworzenia. Dziecko tworzy, rysując, malując, a także konstruując i pisząc. W świetlicy szkolnej uczniowie wykonali przestrzenne karmniki dla ptaków oraz ożywili dzięki aplikacji swoje rysunki

    ​​​​​​​ Opublikowała Barbara Matuszewska.

  • Klasowy Konkurs Recytatorski

    Biega, krzyczy pan Hilary: „Gdzie są moje okulary?”

    Wiersze Juliana Tuwima były recytowane podczas Klasowego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w klasie drugiej we wtorek 5 lutego.

    I miejsce zajęły: Emilia Bielewicz i Lena Wolniczak

    II miejsce Izabela Paul

    III miejsce Wiktor Skrzypiński

    W nagrodę za występ laureaci otrzymali okolicznościowe dyplomy, piękne kolorowanki i mały smakołyk.

    Za wspaniały występ gratulacje dzieciom złożyły Panie z komisji konkursowej: dyrektor szkoły Czesława Świercz, wychowawczyni kl. 3 Alina Kowalska i Danuta Kachel

    Opublikowała: Danuta Kachel

  • Wycieczka do kina i na lodowisko.

    "AKADEMIA PANA KLEKSA" "POWSTANIEC 1863" LODOWISKO O.K. PARKUczniowie naszej szkoły w ramach zajeć i realizacji podstawy programowej z języka polskiego, historii oraz wychowania fizycznego mieli zorganizowany wyjazd do kina i na łyżwy. Klasy strsze z dużą ciekawością ogladali film "POWSTANIEC 1863". Produkcja opowiadała o losach Stanisława Brzóski – księdza katolickiego organizującego oddziały powstańcze i dowodzącego nimi w potyczkach z rosyjskim zaborcą. Bohaterem "Powstańca" jest ksiądz generał Stanisław Brzóska, naczelny kapelan powstania w województwie podlaskim i naczelnik powiatu łukowskiego. Brzóskę poznajemy, gdy do kościoła, w którym właśnie odprawia mszę, wchodzą rosyjscy żołnierze. Wojskowi terroryzują wiernych w poszukiwaniu mężczyzn w wieku poborowym. Brzóska zgłasza się, by zastąpić swojego parafianina, ojca samotnie wychowującego syna. Dzięki interwencji biskupa ksiądz zostaje uwolniony, a następnie dołącza do powstania. Uczniowie w pełnym skupieniu przygladali się heroicznej walce powstańców ,a po wysjciu z kina zgodnie stwierdzili, że nie spodziewali się, że film historyczny może być taki ciekawy. Klasy młodsze wybrały znaną im produkcję "Akademia Pana Kleksa" .Film to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki - Ady Niezgódki - która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę. Uczniowie zachwyceni opuścili salę kinową mówiąc, że był to najlepszy film na jakmi byli. Cel wyjazdu do kina to kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, integracja wychowanków .Następnie wszyscy pojechaliśmy na Lodowisko do O.K Parku przygotowując jednocześnie dzieci do bezpiecznego, zimowego odpoczynku. Celem wyjazdu na lodowisko było propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia, doskonalenie umiejętności łyżwiarskich, integracja grupy oraz dobra zabawa. Wychowankowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom, z ogromną determinacją starali się wygrać z grawitacją na lodowisku. Wycieczce towarzyszyła miła atmosfera, a uczestnikom dopisywało poczucie humoru. Mimo, iż nie wszyscy byli ekspertami w jeździe na lodowisku szybko nabrali nowych umiejętności i jeździli całkiem nieźle.Wszyscy bawili się znakomicie, ponieważ całe lodowisko było do naszej dyspozycji.

    Wycieczka była udana, a młodzież bardzo zadowolona. 

  • Dzień Babci i Dziadka

    ,,Babciu oraz dziadku

    Bardzo Was kochamy!

    Za to, że jesteście, za to że Was mamy!".

    24 stycznia w naszej szkole zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli zaproszeni goście, Babcie i Dziadkowie uczniów klas 0 – 3 oraz zastępca burmistrza Miasta i Gminy Szlichtyngowa Pan Błażej Rajman i dyrektor SP Stare Drzewce Pani Czesława Świercz. Wnuczęta w podziękowaniu za miłość i codzienną troskę recytowały wiersze, śpiewały okolicznościowe piosenki i pięknie tańczyły. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich ,,skarbów’’ , nagradzając je gromkimi brawami. Na koniec uroczystości dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.

    Opublikowała: Danuta Kachel

    Jak co roku świetlica szkolna pamięta o wyjątkowym święcie jakim jest Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji na zajęciach plastycznych w świetlicy dzieci wykonały piękne laurki dla swoich Babć i Dziadków. Chciały w ten sposób wyrazić im swoją wdzięczność za troskę, wsparcie i wspólnie spędzony czas.

    Opublikowała Barbara Matuszewska.

  • Warsztaty profilaktyczne w naszej szkole – I semestr 2023-2024

    W I semestrze roku szkolnego 2023/2024 przeprowadzono warsztaty profilaktyczne dla uczniów z klas I - VIII oraz dla nauczycieli.Uczniowie klas I - IV uczestniczyli w grupowych warsztatach na temat „Techniki aktywnej nauki – wiem jak się uczyć”. Celem warsztatu było przekazanie uczniom na czym polegają techniki pamięciowe i jak istotną rolę w procesie nauki odgrywają.Uczniowie klas starszych, V – VIII, brali czynny udział w warsztatach „Motywacja – mam siłę do działania” Celem warsztatu było uświadomienie uczniom, jak istotną rolę motywacja pełni w nauce i życiu oraz przekazanie im sprawdzonych metod podnoszących chęć do działania.Nauczyciele brali udział w szkoleniu na aktualny temat –”Chat GPT – praktyczne wykorzystanie sztucznej inteligencji w pracy nauczyciela”.Warsztaty były przeprowadzone przez trenera z Polskiego Centrum Profilaktyki w Krakowie.W grudniu, młodzież z klasy VII i VIII uczestniczyła w rekomendowanym przez MEiN programie profilaktycznym „Archipelag skarbów”. Program ten był przeprowadzony w Szlichtyngowie – dla wszystkich uczniów z klas VII i VIII z naszej Gminy. Archipelag Skarbów jest programem profilaktycznym w całości opartym na modelu profilaktyki zintegrowanej. Cele programu obejmują bardzo szerokie spektrum.

    ● profilaktyka korzystania z substancji psychoaktywnych: (ograniczenie używania alkoholu przez młodzież, ograniczenie używania narkotyków i dopalaczy przez młodzież

    ● wychowanie ku miłości, dojrzałemu budowaniu więzi i odpowiedzialności za swoją seksualność:

    (wzbudzenie motywacji do pracy nad własnym rozwojem w sferze budowania dojrzałych więzi,

    zmotywowanie do postaw i działań, które zwiększają szansę stworzenia trwałego związku, opartego na wierności, miłości i szacunku, podważenie obecnych w popkulturze silnie szkodliwych mitów na temat miłości i seksualności, które nadmiernie eksponują znaczenie doraźnego przeżycia fizycznego i

    emocjonalnego, a zbyt mało podkreślają znaczenie szacunku, wierności i odpowiedzialności, ograniczenie korzystania z pornografii, przeciwdziałanie skutkom seksualizacji dziewcząt, w tym zjawisku samouprzedmiotowienia.

    ● profilaktyka ciąż nastolatek i profilaktyka HIV/AIDS: (zmotywowanie młodzieży do utrzymania

    postawy wstrzemięźliwości seksualnej w wieku nastoletnim (w przypadku młodzieży po inicjacji

    seksualnej zmotywowanie do powrotu do wstrzemięźliwości),poszerzenie wiedzy młodzieży na temat zakażeń przenoszonych drogą płciową i skutecznych metod zapobiegania im.

    ● profilaktyka przemocy: (wzrost wzajemnego szacunku w relacjach między chłopcami i

    dziewczętami, ze szczególnym podkreśleniem szacunku do dziewcząt i kobiet, ograniczenie natężenia przemocy rówieśniczej w formie fizycznej i słownej, a także przemocy o podtekście seksualnym

    ● cele ogólnoprofilaktyczne: (podwyższenie kompetencji w zakresie zachowań asertywnych,

    wzmocnienie czynników chroniących w profilaktyce (więź z rodzicami, nauczycielami, identyfikacja z własnym systemem wartości – religijnym lub świeckim).Warsztaty były sponsorowane przez UMiG w Szlichtyngowej.

    Pedagog M. Paulo-Wolińska

  • Boże Narodzenie 2023

    Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia życzy Pani Dyrektor Czesława Świercz, grono pedagogiczne oraz pracownicy.

    "W TEN ŚWIATECZNY CZAS NIECH MIŁOŚĆ BĘDZIE W NAS"

    W Naszej Szkole zorganizowany został kiermasz świąteczny. Kiermasz odbył się w czwartek, 20 grudnia o godzinie 17. To już kilkuletnia tradycja w naszej szkole. Społeczność szkolna zaprasza na to wydarzenie mieszkańców Starych , Nowych i Małych Drzewiec oraz gości. Pani Dyrektor Czesława Świercz przywitała uroczystoście gości- Panią Burmistrz Jolantę Wielgus i księdza proposzcza Sławomira Kuklę oraz mieszkańców Drzewiec i społeczność uczniowską .

    Wszyscy mogli wysłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów szkoły oraz zaproszonych gości- Wiolety Kotowskiej ,która uczyła języka polskiego w naszej szkole oraz Zuzanny Wesołowskiej - absolwenki naszej szkoły. Atrakcją kiermaszu były JASEŁKA przygotowane przez Panią Grażynę Skrzpińską pod tyłem "BÓG SIĘ RODZI". Na uczestników kiermaszu czekały potrawy świąteczne i słodkości. Można też było wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie oraz zakupić świateczny stroik,pierogi zupę gulaszową,desery ,ciasta i napić się kawy

    Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły.

    ​​​​​​​Opublikowała Elżbieta Prałat

  • Wycieczka na łyżwy do OK Park w Głogowie

    "Moje łyżwy-piękna sprawa,

    Każdej zimy jest zabawa,

    Gdy zakładam je na nogi,

    Pokonuję wszystkie progi.

    Są niebieskie i błyszczące,

    To kolory oczy rwące,

    Kiedy sobie na nich śmigam,

    Czuję się jak ekstra pływak"

    Dnia 20 grudnia bieżącego roku odbył się wyjazd do O.K.PARKU do Głogowa na lodowisko. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie naszej szkoły.Celem wycieczki było propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia, doskonalenie umiejętności łyżwiarskich, integracja grupy oraz dobra zabawa. Uczniowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom, z ogromną determinacją starali się wygrać z grawitacją na lodowisku. Wycieczce towarzyszyła miła atmosfera, a uczestnikom dopisywało poczucie humoru. Mimo, iż nie wszyscy byli ekspertami w jeździe na lodowisku szybko nabrali nowych umiejętności i jeździli całkiem nieźle. Nie obyło się bez upadków, czasem przydała się koleżeńska pomoc, ale mimo wszystko była to prawdziwa frajda. Wszyscy bawili się znakomicie, ponieważ całe lodowisko było do naszej dyspozycji. Uczniom dopisywał dobry humor,wycieczka była udana, a młodzież bardzo zadowolona. Na lodowisku można było kręcić spirale i piruety, wykręcać axle i toeloopy, ale można było także bezpiecznie przemieszczać się od krawędzi do krawędzi i czerpać radość z czasu spędzanego wspólnie z kolegami i koleżankami oraz nabywania nowych umiejętności sportowych – takie właśnie jest łyżwiarstwo. Łyżwy to doskonała zabawa i świetny sposób na spedzanie czasu wolnego. Wyjazd został dofinansowany przez KLUB SPORTOWY "ORLIK " działający przy naszej szkole. Opublikowała Elżbieta Prałat i Jarosław Orliński.

  • ZAPRASZAMY NA SZKOLNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

  • "MIKOŁAJKOWY ZAWRÓT GŁOWY"

    Mikołaj to symbol dobroci i miłości, który zawsze przynosi uśmiech na twarze dzieci.” Dnia 6 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty mikolajkowe. Klasy 0-III wykonywały ozdoby choinkowe, a klasy starsze pisały listy do Mikołaja. Następnie, w ramach współpracy z Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowej odbyła się pojekcja filmu familijnego "MIKOŁAJ W KAŻDYM Z NAS". Dotakowa atrakcją był podawany w trakcie porojekcji popcorn ufundowany przez STOWARZYSZENIE JESTEŚMY RAZEM PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ. To był dzień pełen wrażeń.

    Opublikowała Alina Kowalska.


    MIKOŁAJKOWY ZAWROT GLOWYMIKOŁAJKI NA SPORTOWO

    Dnia 06 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu Mikołajkowym Pogoda dopisała a biegacze dzielnie pokonali wyznaczoną trasę.Głównym celem biegu była zbiórka środków finansowych na udział w akcji charytatywnej ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ Celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Wsparcie umożliwia im rozwój talentów oraz pasji. Dzięki niemu młodzież zdobywa przydatną wiedzę oraz poznaje sposoby na jej praktyczne wykorzystanie. Celem inicjatywy było również propagowanie biegania jako najprostszej formy ruchu.Atmosfera była wspaniała, wszyscy zawodnicy z uśmiechem i energią ustawili się na linii startu, a na głowach gościły czapki Mikołaja. Po ukończonym biegu na mecie na wszystkich uczestników czekały nagrody w postaci słodkiego upominku,które wręczała Pani Dyrektor.Na zakonczenie mikolajkowego dnia uczniowie klas starszych wzięli udział w meczu pilki nożnej.Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy ukończenia biegu oraz godnej naśladowania postawy!

    ​​​​​​​ Opublikowała Elżbieta Prałat i Jarosław Orliński.

  • Wyjazd do teatru

    5 grudnia nasi milusińscy z kl.0-III wybrali się na przedstawienie teatralne do CKiRu we Wschowie pt.: „ Brzechwolandia”. Spektakl w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji, był okazją do przypomnienia sobie znanych wierszy Jana Brzechwy, takich jak: "Leń", "Skarżypyta", "Samochwała", "Atrament", "Globus", "Znaki przestankowe". To wspaniała kraina, którą wszyscy powinniście poznać. Powodów jest wiele. Po pierwsze- dzięki niej można zapomnieć o wszystkich zmartwieniach, przenieść się w kolorowy świat marzeń, pełen radości i muzyki. Po drugie- Brzechwolandia uczy, jak powinno się w życiu postępować. Często przecież zapominamy o dobrym zachowaniu w domu, w szkole, na podwórku.

    Udział w spektaklu był wielkim przeżyciem i wielką przygodą.

    Opublikowała

    Natalia Szuman

    Dnia 05.12.br. uczniowie klas 4- 8 naszej szkoły obejrzeli w CKi R we Wschowie spektakl pt: ,,Teatralne ABC" przygotowany przez Teatr im.Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

    Poznali historię teatru, ,,zaplecze" sceny zobaczyli różne formy przenoszenia sztuki na deski, od teatru lalek, przez teatr cieni, pantomimie, do aktora na żywym planie.Zaznajomili się także z tajnikami gry aktorskiej i dostrzegli trud pracy aktora.

    Opublikowała Agnieszka Grzelak.

  • "Archipelag Skarbów" - spotkanie dla rodziców

    Spotkanie dla rodziców uczniów biorących udział w programie (ok. 60 minut) -  odbędzie się w szkole w Szlichtyngowej w  dniu 7.12.2023r. /czwartek/  o godz. 17.00.

    ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE Z RODZICAMI

    Drodzy rodzice i opiekunowie.

    Państwa dzieci mają szansę uczestniczyć w projekcie profilaktycznym pt.: ARCHIPELAG SKARBÓW, który ma na celu wzmocnienie i uzupełnienie pracy wychowawczej rodziców i nauczycieli. Projekt doskonale wspiera nastolatków w kształtowaniu dojrzałych i mądrych postaw oraz uczy ich zdrowego stylu życia. Dotyczy to zwłaszcza tych obszarów, z którymi wiążą się obecnie największe zagrożenia dla ich prawidłowego rozwoju na etapie dojrzewania.

    Bardzo nam zależy, aby cała klasa skorzystała z projektu, dlatego prosimy o zapoznanie się z informacją o programie i wyrażenie zgody na udział Państwa dziecka w programie profilaktycznym ARCHIPELAG SKARBÓW.

    Program posiada potwierdzone naukowo efekty pozytywnego oddziaływania na młodzież. Jednak jego skuteczność zależy nie tylko od prowadzących go trenerów, lecz także od dobrej współpracy rodziców, wychowawców i Dyrekcji szkoły.

    A zatem Państwa zaangażowanie jest niezbędne, aby efekty profilaktyczne całego projektu były jak największe. Wasz autorytet, relacje i znajomość własnych dzieci mają w tym wszystkim kluczowe znaczenie.

    Dlatego zapraszamy na spotkanie z trenerami programu, które odbędzie się w szkole w dniu 7.12.2023r. /czwartek/ o godz. 17.00.

     Tematyka spotkania:

    • Nieznane prawdy o nastolatkach – najciekawsze wyniki badań Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej nad współczesną młodzieżą.
    • Informacje o programie ARCHIPELAG SKARBÓW, które przydadzą się w rodzinnych rozmowach nad mądrymi wyborami życiowymi.
    • Jak rozmawiać ze swoim nastoletnim dzieckiem na tematy trudne.

    Serdecznie zapraszamy!

    Kadra pedagogiczna

    wraz z trenerami programu ARCHIPELAG SKARBÓW

    P.S.

    Gorąco zachęcamy, aby jeśli to tylko możliwe, dołączyć do spotkania we dwoje, ponieważ po podobnych spotkaniach w innych szkołach wielokrotnie słyszeliśmy od „oddelegowanego” rodzica, że bardzo żałuje, iż nie uczestniczyli w nim razem z mężem/żoną.

    Zapraszamy również do obejrzenia serii 3 krótkich filmów dla rodziców pt.: "Nawigacja w kryzysie czyli jak wychowywać nastolatka". Poniżej linki:

    Część 1:

    https://www.youtube.com/watch?v=COKPpPUwDDk&list=PL0QgXtiJUW_t1k3NB5zoyBM5In7KEhI8s&index=2

    Część 2:

    https://www.youtube.com/watch?v=YsvuHiFgexg&list=PL0QgXtiJUW_t1k3NB5zoyBM5In7KEhI8s&index=2

    Część 3:

    https://www.youtube.com/watch?v=NMmp2AbyaFA&list=PL0QgXtiJUW_t1k3NB5zoyBM5In7KEhI8s&index=3

  • Święto Górnika -,,Barbórka''

    "Tam pod ziemią w ciemnym chodniku wielu pracuje dzielnych górników. Ciężka to praca czarnego człowieka, dzwonią kilofy, pot z czoła ścieka. Gdy nam słoneczko zagląda do domu, górnik pracuje w kopalni zmęczony. Za czarny węgiel i za sól białą chwała górnikom dzielnym, wytrwałym."

    Święto Górnika -,,Barbórka'' obchodzona na cześć św. Barbary patronki górników 4 XII, to dzień, który wszystkim przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi pod ziemią.

    W tym dniu nasi uczniowie kl.0-III wraz z wychowawczyniami brały udział w tańcach, wspólnym rysowaniu węglem, tworzeniu papierowych opasek z latarką. A to wszystko dla górników.

    Sami zobaczcie...

    Bo u nas zawsze "coś" się dzieje

    Opublikowała

    Natalia Szuman

  • „Dzień Kredki” w przedszkolu.

     

    Kredki? Dzięki nim wyczarujesz wszystko!

    Rysowanie to wielka frajda i ważny trening dla małego dziecka. Do tego uczy twórczego myślenia. Za pomocą kredki najmłodsi mogą wyrazić to, co myślą, czują i o czym marzą.

    Nasze przedszkolaki wspólnie świętowały „Dzień Kredki”. Celem zabawy było zapoznanie i utrwalenie kolorów, integracja grup, kształcenie sprawności manualnych, doskonalenie umiejętności liczenia oraz reakcji na sygnał dźwiękowy. Dzieci wysłuchały piosenki pt. „Kolorowe kredki”, dopasowywały obrazki do odpowiednich kolorów kredek, określały kolory, przeliczały kredki, ozdabiały je według własnego pomysłu. Był to bardzo wesoły i kolorowy dzień!

     

    Opublikowała

    Natalia Szuman

  • Warsztaty profilaktyczne dla klas 7 - 8 "Archipelag Skarbów"

    Uczniowie ze Szkół Podstawowych ze Szlichtyngowej, Jedrzychowic i Stare Drzewce z klas 7-8 będą uczestniczyli w programie profilaktycznym ARCHIPELAG SKARBÓW na terenie Szkoły Podstawowej w Szlichtyngowej. 

    Spotkania dla młodzieży odbędą się w szkole w dniach 7 - 8.12.2023r. /czwartek i piątek/.

    Zajęcia rozpoczynamy o godz. 9.00 i potrwają do ok. godz 13.00.

     

  • Gminny Konkurs Recytatorski

    21.11.br.uczniowie klas 4- 8 naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej organizowanym przez SP im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej.Mial on związek z obchodami Dnia Odzyskania Niepodległości.Dzieci i młodzież ze szkól naszej gminy byly doskonale przygotowane, a repertuar okazał się bardzo zróżnicowany oraz dotyczył różnych etapów historii naszej Ojczyzny.Jury, jak samo przyznało, mialo twardy orzech do zgryzienia podczas wyłaniania zwycięzców.Nasza szkołę reprezentowali:

    Aleksandra Matuszewska, Zofia Pawlak, Hanna Tomkowicz, Lena Kozak, Emilia Skrzypińska, Lena Jancz, Hanna Graca,Szymon Krawczyk, Lena Pleń, Aleksandra Rynkiewicz, Lena Szyszkowiak, Marek Winiarski, Maja Jaroszewicz, Martyna Wesołowska.

    Z naszej szkoły sukces zwieńczony nagrodą odniesli:

    w kategorii klas 4-6 - miejsce II zajął Szymon Krawczyk; miejsce III - Aleksandra Rynkiewicz i Aleksandra Matuszewska,

    w kategorii klas: 7-8 miejsce II zajęła Martyna Wesołowska.

    Wszyscy uczestnicy konkursu są wielkimi zwycięzcami, bo mówienie o miłości Ojczyzny, szczególnie w obecnych czasach, jest bardzo trudne.

    GRATULUJEMY ODWAGI

    Opublikowała Agnieszka Grzelak.

  • Ogólnopolski Konkurs BRD 2023/2024

    W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa  w Ruchu Drogowym. Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa oraz działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci, poprzez  popularyzowanie zasad i przepisów bezpiecznego poruszania się po drogach.

     W Konkursie uczestniczyli uczniowie klas 4-8, którzy zmagali się indywidualnie z testem wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego. Eliminacje szkolne wyłoniły uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę na etapie rejonowym. Zakwalifikowało się ośmioro uczniów: Lena Pleń, Jan Monkiewicz, Alan Halasa, Adam Szymanowski, Marek Winiarski, Agata Trepczyk, Martyna Wesołowska i Patrycja Mazur.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    Opublikował:

    Jarosław Orliński

  • SZKOLNA ZABAWA ANDRZEJKOWA

    Andrzejki to jedyny dzień w roku, kiedy możemy oderwać się od codzienności oraz zanurzyć się w sferze wróżb i prawdziwej magii. W przeszłości wróżby w Wigilię św. Andrzeja traktowane były bardzo poważnie i uczestniczyły w nich wyłącznie dziewczęta. Z czasem jednak andrzejkowe wróżby dziewczęce stały się przede wszystkim zabawą, traktowaną na wesoło i z humorem. Z tej okazji 30 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. W dniu imprezy sala gimnastyczna zamieniła się w ,,salę wróżb” a korytarze w dyskotekowy parkiet. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, czy może jakaś inna niespodzianka, a także wziąć udział w tańcach oraz zabawach.

    Opublikował Edward Hałka.

    Andrzejkowe inspiracje na świetlicy szkolnej

    Dla podniesienia czaru tego zwyczaju uczniowie przygotowali magiczne kule andrzejkowe

    Opublikowała Barbara Matuszewska.

  • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

    W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić co zostało uwiecznione w waszyngtońskiej gazecie. Od tamtej pory zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. Pluszowy miś od ponad stu lat jest jedną z ulubionych maskotek dzieci, a i wielu dorosłych szuka pocieszenia w pluszaku albo przynajmniej z sentymentem wspomina swojego starego misia. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. Dlatego z tej okazji (24.11.23) w naszej szkole zawitały rozmaite pluszaki, w których nie zabrakło również misi, rozpromieniając ten dzień szerokimi uśmiechami.

    Opublikował Edward Hałka.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa
    Stare Drzewce 55,
    67-407 Szlichtyngowa
  • tel.(65)549 31 15
    fax (65) 549 31 15
    e-mail. sp.staredrzewce
    @szlichtyngowa.pl

Galeria zdjęć