14 czerwca 2024 roku w ramach realizacji projektu "RAZEM ZDROWO NA SPORTOWO" przez STOWARZYSZENIE" JESTEŚMY RAZEM " przy Szkole Podstawowej im.Danuty Siedzikowny "Inki"w Starych Drzewcach został zorganizowany w naszej placówce DZIEŃ KIBICA , w związku z otwarciem EURO 2024. W tym dniu zostały zorganizowane zajęcia sportowo- edukacyjne; turnieje drużynowe piłki siatkowej , piłki nożnej, piłki koszykowowej, zajęcia taneczno- ruchowe . Zajęcia miały na celu udoskonalenie umiejętności z zakresu gier zespołowych ,poznanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego, poznanie zasad bezpieczeństwa i gry fair play oraz zasad poprawnego kibicowania. Dzieci z chęcią i zaangażowanie uczestniczyły w każdej formie aktywności ruchowej. Wszyscy również z niecierpliwością czekają na pierwszy mecz Reprezentacji Polski na Euro 2024,czego dowodem były dzisiaj biało -czerwone stroje uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Mocno trzymamy kciuki za Reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyzn .
W poniedziałek 17 czerwca uczniowie klasy drugiej i trzeciej wraz z wychowawczyniami wybrali się leśnymi drogami na wycieczkę rowerową. Głównym celem naszej wyprawy było poznanie części ścieżki dydaktycznej ,,Leśna Dolina.’’ oraz środowiska leśnego. Naszą przewodniczką po leśnych duktach była mama jednej z uczennic Pani Agnieszka Paul. Pan Łukasz Paul był naszym ,,zapleczem technicznym’’( bez pomocy którego niektóre z dzieci nie mogłyby kontynuować jazdy). Dzięki dobrej znajomości topografii terenu przez p. Agnieszkę udało nam się dotrzeć do przejazdu kolejowego z ciekawym mostkiem na rowie,do zapory przeciwczołgowej z czasów II wojny światowej. Dotarliśmy do Oberży Leśna Dolina przy której jest siedziba Nadleśnictwa Głogów, obelisk upamiętniający 70 lecie nadleśnictwa oraz ciekawa gra edukacyjna - ,,Leśne zagadki.’’ Punktem kulminacyjnym naszej wyprawy był Parking leśny Gola, gdzie był długi postój, podczas którego w zaciszu leśnych wiat dzieci posiliły się, miały możliwość skorzystania z huśtawek. Jednak największą atrakcja tego miejsca były urządzenia ścieżki zdrowia – promujące bezpieczny sport na świeżym powietrzu. Dzieci chętnie z nich korzystały pomimo zmęczenia jazdą rowerem, który czasami trzeba było prowadzić, bo sucha piaszczysta droga tego wymagała.
Bardzo dziękujemy pani Agnieszce i panu Łukaszowi za okazaną pomoc w trakcie wycieczki. Gratulujemy wytrwałości (przejechaliśmy łącznie 16 km) wszystkim młodym uczestnikom rowerowej wyprawy. Mamy nadzieję, że dzieci tę formę aktywnego spędzania wolnego czasu będą kontynuować wraz z rodzicami podczas zbliżających się wakacji.
Opublikowała: Danuta Kachel
W sobotę, 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, w Krzepielowie odbył się turniej piłki nożnej chłopców w kategorii klas: 4-6 i 1-3, w którym nasza szkoła odniosła sukces, zajmując pierwsze miejsce w grupie klas 4-6 oraz drugie miejsce młodsi koledzy z klas 1-3. Był to dzień pełen sportowych emocji, rywalizacji i radości, który na długo pozostanie w pamięci zarówno zawodników, jak i kibiców. Nasza drużyna w składzie: Adam Szymanowski, Marek Winiarski, Alan Halasa, Grzegorz Ratoń, Jan Matusiak, Fabian Jaroszewicz, Aleks Nowak oraz w finale w zastępstwie za kontuzjowanego Grzegorza Ratoń zagrał Mieszko Winiarski z drużyny młodszej. W trakcie turnieju zmierzyliśmy się z trzema innymi zespołami, grając z ogromnym entuzjazmem i pewnością siebie. Pierwszy mecz z gospodarzem turnieju zakończył się zwycięstwem 3:0, w drugim spotkaniu po wyrównanej pełnej determinacji i waleczności grze, nasi chłopcy zremisowali 1:1 z reprezentacją S.P Siciny. W trzecim decydującym meczu pewnie wygrali pokonując S.P Konradowo 2:0. Młodsi uczniowie rozegrali dwa mecze, pierwszy po pechowo przegranym 3;2 z gospodarzem turnieju oraz drugi pewnie wygrywając 3:1 ze swoimi rówieśnikami z S.P Siciny. Po zakończeniu turnieju wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami, pucharami oraz dyplomami, co było wspaniałym zwieńczeniem ich wysiłków i triumfu. Dodatkowo, na zakończenie dnia, wszyscy uczestnicy mieli okazję upiec kiełbaski przy ognisku, co dostarczyło wiele radości.
Serdecznie gratulujemy obydwu drużynom za zaangażowanie i wspaniałą grę. Dziękujemy również wszystkim rodzicom, którzy dowieźli zawodników na turniej, Pani Alinie kowalskiej za opiekę i wsparcie grupy młodszej oraz kibicom za doping, który dodawał skrzydeł naszym zawodnikom. To zwycięstwo jest dowodem na to, że nasza szkoła nie tylko stawia na edukację, ale także na rozwój sportowy uczniów. Jesteśmy dumni z naszych chłopców i życzymy im dalszych sukcesów na boisku. Niech ten triumf będzie inspiracją dla innych uczniów do podejmowania sportowych wyzwań i rozwijania swoich pasji.
Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i wyjątkową gościnność. Turniej był świetnie zorganizowany, a atmosfera panująca na miejscu sprzyjała sportowej rywalizacji i dobrej zabawie.
Opublikował: Jarosław Orliński
W środę 22 maja uczniowie klas IV - VIII wyruszyli na wycieczkę, żeby odkryć Skarby Stolicy Małopolski i Okolic. Kopalnia Soli w Wieliczce stała się naszym pierwszym celem wycieczki. Ta jakże stara, ale piękna kopalnia kryje wiele tajemnic oraz żywych lekcji historii. Pokazała nam ona w jaki sposób wyglądało życie i praca górników przez wieki, a także poznania fascynujących opowieści związanych z tym miejscem, które zrobiło na nas ogromne wrażenie swoim niezwykłym pięknem i historią. Podziemne komory, kaplice i jeziora solne były niesamowitym przeżyciem, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Była to dla dzieci okazja do zobaczenia jednego z najpiękniejszych zabytków naszego kraju wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na zwieńczenie dnia po ekscytujących chwilach udaliśmy się do hotelu, by odpocząć i nabrać sił na kolejne dni pełne wrażeń.
Opiekunowie: Jarosław Orliński, Edward Hałka oraz Katarzyna Ścibor.
Drugiego dnia głównym punktem wycieczki był park rozrywki Energylandia. Dzięki pięknej pogodzie dzieci miały okazję skorzystać po raz pierwszy z wielu atrakcji, takich jak rollercoaster'y, zjeżdżalnie, diabelskie młyny oraz miasteczka tematyczne, dostarczając im niezapomnianych wrażeń. W czasie zabaw uczniowie zachowywali się odpowiedzialne i stosowali się do ustalonych zasad bezpieczeństwa. Dzięki temu wszyscy mogli się w pełni cieszyć wycieczką bez żadnych problemów. Wycieczka do Energylandii była świetną okazją do integracji uczniów, wspólnej zabawy oraz doświadczenia nowych wrażeń. Po wspaniale spędzonym dniu uczniowie wrócili do miejsca pobytu by naładować baterie na kolejny dzień wrażeń.
Opiekunowie: Jarosław Orliński, Edward Hałka oraz Katarzyna Ścibor.
Ostatni dzień wycieczki (24 maja) rozpoczęliśmy od miłej niespodzianki jaką była wyprawa do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. Ogród ten obfitował w wiele ciekawych, naukowych oraz interaktywnych wystaw oraz mechanizmów, które pozwoliły dzieciom doświadczyć praw fizyki we własnej osobie. Mnogość atrakcji sprawiła, iż nasi podopieczni byli niezwykle zafascynowani różnymi zjawiskami jakie te atrakcje oferowały. Następnie udaliśmy się do serca stolicy Małopolski, by przespacerować się po największym średniowiecznym rynku w Europie. Nasze zwiedzanie uświetnione zostało przez przykuwające uwagę opowiadania Pani przewodnik na temat zabytków i lokacji, które mieliśmy okazję zobaczyć. Po chwili wolnego czasu dla uczniów udaliśmy się do wnętrza Kościoła Mariackiego, gdzie mogliśmy podziwiać otwarcie ołtarza Wita Stwosza oraz przepięknie zaprojektowane wnętrze przez wybitnego polskiego malarza Jana Matejko. Udając się w kierunku Wawelu obraliśmy kierunek wzdłuż traktu królewskiego. Podczas naszej wędrówki Pani przewodnik opowiedziała o historii powstania pomnika pierwszego kaznodziei krakowskiego Piotra Skargi oraz jego działań na rzecz miejscowej społeczności. Docierając na Wzgórze Wawelskie mieliśmy przyjemność zobaczyć miejsca najważniejsze dla historii Polski. Uczniowie byli zachwyceni pięknem i bogatą historią Wawelu oraz legendami związanymi z tym miejscem. Po trzech dniach pełnych wrażeń nasza wycieczka dobiegła końca, a my wyruszyliśmy w podróż powrotną do rodzinnych stron. Wrażenia uczniów utrwaliły nas w przekonaniu, iż warto będzie powtórzyć taką wycieczkę w przyszłości. Szczególne podziękowania dla naszego kierowcy, Pana Mariusza Chilarskiego, za zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie podróży oraz dla uczniów za miłą i kulturalną atmosferę w czasie wycieczki.
Opiekunowie: Jarosław Orliński, Edward Hałka oraz Katarzyna Ścibor.
17 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej w Kargowej rozstrzygnięty został etap wojewódzki Lubuskiego Konkursu BRD 2023/2024. 37 Uczniów szkół podstawowych woj. lubuskiego, którzy uzyskali najlepsze wyniki spośród ok. 7 000 uczestników konkursu, rywalizowało o tytuł laureata bądź finalisty Lubuskiego Konkursu BRD 2023/2024. Uczestnicy rywalizowali w czterech konkurencjach. Każdy zawodnik musiał rozwiązać test z zakresu wiedzy o przepisach ruchu drogowego, wykazać się praktyczną znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokonać rowerowy tor przeszkód i przejechać wylosowaną trasę w miasteczku ruchu drogowego. Każda z konkurencji wymagała wysokiego poziomu wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych.
Uczeń naszej szkoły Adam Szymanowski otrzymał tytuł finalisty. Sukces naszego ucznia jest dowodem na to, że zaangażowanie w edukację na temat bezpieczeństwa przynosi realne i wymierne efekty. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła ma takich uczniów, którzy nie tylko odnoszą sukcesy w dziedzinie nauki, ale także angażują się aktywnie w społeczność i propagują ważne wartości.
Gratulujemy mu tego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów w dążeniu do swoich celów.
Opublikował: Jarosław Orliński
Podpisano umowę na remont nawierzchni parkingu przy Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Starych Drzewcach
Dnia 14.05.2024 r. Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Jolanta Wielgus wraz ze Skarbnik Dorotą Raczycką podpisały umowę na realizację zadania pn. „Remont nawierzchni placu oraz przebudowa przyłącza kanalizacji sanitarnej przy Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach” z wykonawcą robót – Firmą Usługową Mateusz Górczak.
W podpisaniu umowy uczestniczyła także Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach – Czesława Świercz.
Podpisana została również umowa na nadzór inwestorski z p. Andrzejem Włodarczakiem, reprezentującym firmę Projektowanie Dróg i Ulic.
W ramach zadania planuje się remont placu na dz. nr 514/3 obręb Stare Drzewce. Remont będzie polegać na rozbiórce istniejącej nawierzchni betonowej oraz ułożeniu nowej konstrukcji placu, o nawierzchni z kostki betonowej gr. 8 cm o łącznej powierzchni 371 m2. Dodatkowo planuje się wykonanie pobocza chłonnego i odtworzenie terenów zielonych. W ramach zadania konieczna jest także regulacja studni kanalizacyjnej.
Wartość zadania to kwota 159.900,00 zł, a termin jego wykonania to 6 miesięcy od dnia podpisania umowy, natomiast wartość nadzoru inwestorskiego to kwota 3.000,00 zł.
Zadanie zostanie zrealizowane w ramach budżetu Gminy Szlichtyngowa.
Uczniowie naszej szkoły zaczęli pisać egzamin z języka polskiego. 15 maja w środę sprawdzą swoją wiedzę z zakresu matematyki, a w czwartek 16 maja zmierzą się z językiem obcym nowożytnym.
POWODZENIA!!!
"Sukces to suma małych wysiłków powtarzanych dzień po dniu,a nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.”POWODZENIA ÓSMOKLASIŚCI.
Dzisiaj mija 233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uczniowie naszej szkoły : Martyna Żmuda, Martyna Wesołowska, Szymon Skiba, Lena Jancz, Emilia Srzypińska, Aleksandra Matuszewska wzięli udział w gminnych obchodach, reprezentując naszą szkołę.
Opublikowała: Barbara Matuszewska.
Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja W naszej szkole odbył się apel z okazji Konstytucji 3 Maja. Pierwszej w Europie i drugiej na świecie – Konstytucji 3 Maja z 1791 roku, która była próbą unowocześnienia ustroju Polski i ratowania jej suwerenności. Jest jednym z fundamentów polskiej tradycji i powodem do dumy dla Polaków. Konstytucja 3 Maja przekształcała państwo w monarchię konstytucyjną, wprowadzała zasadę trójpodziału władzy. Podczas niewoli naszego kraju święto zostalo zawieszone na długi czas, lecz od 1990 roku 3 Maja jest ponownie oficjalnym świetem narodowym Polaków.
Wiwat Maj! 3 Maj Opublikowała Katarzyna Ścibor i Agnieszka Bartkowiak- Winiarska.
Nasza szkoła zakwalifikowała się do ogólnopolskiego udziału w pilotażowej wersji programu „Edukacja z wojskiem”. To program edukacyjno-obronny - przygotowany i realizowany we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. Polega na przeprowadzeniu przez żołnierzy Wojska Polskiego specjalnie przygotowanych szkoleń w polskich szkołach. Program ten obejmuje zagadnienia obronności, udzielania pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w sieci oraz zachowań w sytuacjach kryzysowych. Skierowany do dzieci i młodzieży w każdym wieku. Zasadniczym celem programu jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. To odpowiedź na współczesne potrzeby, wyzwania oraz zagrożenia związane z bezpieczeństwem.
Na pierwszym spotkaniu naszych uczniów z przedstawicielami jednostki wojskowej omawiano treści z obszarów bezpieczeństwa i pomocy medycznej połączone z praktykę. Uczniowie zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy oraz nawykami udzielania pomocy. Wojskowi szkoleniowcy przeprowadzili zajęcia w sposób ciekawy, praktyczny, dostosowany do wieku oraz przyjazny. Dzieci chętnie brały udział w zadaniach dla nich przeznaczonych, wykazały się dużą aktywnością i wiedzą. Opublikowała Elżbieta Prałat.
Pod takim hasłem Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Szlichtyngowej wraz z Klubem Olimpijczyka „Olimpia” Szlichtyngowa zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Olimpijskiej,w którym wzięli również udział uczniowie naszej placówki.
Turniej składał się z części teoretycznej, podczas której 3-osobowe drużyny miały okazję popisać się swoją wiedzą na temat historii igrzysk, medalistów w różnych dyscyplinach i konkurencjach sportowych, a także symboliki olimpijskiej.
Uczestnicy zmierzyli się w takich konkurencjach jak: „Koło fortuny”, „Va banqe”, „Puzzle” oraz „Kiedy i gdzie?”.Wszystkie drużyny wykazały się ogromną wiedzą i szczęściem w tych rozgrywkach.Druga część turnieju polegała na rywalizacji sportowej. Te same drużyny wzięły udział w sześciu zabawach, w których liczyły się szybkość, zwinność i celność. Były to: strzał piłką nożną do bramki unihokeja , rzut do kosza na czas, slalom koszykarski, slalom „hokeistów”, bieg w workach oraz skoki obunóż przez sznur.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie Szkole Podstawowej im .Jana Pawła II w Szlichtyngowej. Wszystkim drużynom gratulujemy wiedzy i umiejętności. Dla wszystkich była to ciekawa lekcjia historii sportu i zdrowej rywalizacji. Opublikowała Elżbieta Prałat i Jarosław Orliński.
Testy w naszej szkole zakończyły się 20-sto metrowym wytrzymałościowym biegiem wahadłowym wykonywanym według Europejskiego Testu Sprawności Fizycznej – Eurofit, opracowanego przez Radę Europy – służący pomiarowi zdolności wytrzymałościowych w biegu.Celem wszystkich testów był pomiar różnych przejawów sprawności fizycznej uczniów, co ułatwi im poznanie swoich możliwości i monitorowanie aktualnego stanu kondycji fizycznej. Wdrażanie uczniów do samokontroli i samooceny rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej zwiększa szanse uczniów na powodzenie oraz samorealizację w dalszym życiu.
Opublikowała Elżbieta Prałat i Jarosław Orliński.
#MinisterswoEdukacjiNarodowej
Opublikował: Jarosław Orliński
Jak co roku w miesiącu kwietniu odbywały się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Niewątpliwie dużym sukcesem uczniów naszej szkoły był udział w etapie rejonowym i awans ucznia klasy VI Adama Szymanowskiego do etapu wojewódzkiego konkursu Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. Wyróżnieniem dla naszej szkoły po uprzednim wytypowaniu przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. była organizacja eliminacji etapu rejonowego konkursu BRD, Którą reprezentowało ośmioro uczniów: klasa VIII- Martyna Wesołowska, Patrycja Mazur; klasa VI- Adam Szymanowski, Marek Winiarski, Alan Halasa, Agata Trepczyk; klasa V- Jan Monkiewicz, Lena Pleń. Konkurs ten polegał na napisaniu testu wiedzy składającego się z 30 pytań z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, którego głównym celem było działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością przepisów dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach i skrzyżowaniach. Konkursy o tematyce bezpieczeństwa cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły, a uczestnicy osiągają bardzo wysokie wyniki. Drugim uczniem, który prędzej uzyskał awans do finału wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzież zapobiega Pożarom” jest Jan Monkiewicz z klasy V.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opublikował: Jarosław Orliński
Uczniowie naszej szkoły chętnie korzystają z nowej bieżni wokół stawku, tuż przy budynku szkoły. Dobra nawierzchnia oraz cień, który chroni przed słońcem dają doskonałe warunki do prowadzenia zajęć z zakresu lekkoatletyki. Jedną z ulubionych konkurencji uczniów jest bieg sztefetowy. Biegi sztafetowe polegają na najszybszym oraz zgodnym z przepisami, przeniesieniu pałeczki, przez określony dystans – od startu do mety – przez kolejnych zawodników. Pałeczkę przekazuje się w odpowiednich strefach zmian, które są wyznaczone, podczas biegu z prędkością wręcz maksymalną. Udział w sztafecie to nie tylko rywalizacja sportowa, to również, a może przede wszystkim dobra zabawa, integracja i budowanie ducha zespołu.
Opublikowała Elżbieta Prałat i Jarosław Orliński.
Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach zaprosiła Druhów strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Goli do przeprowadzenia lekcji pokazowej dla uczniów.
Strażacy zaprezentowali sprzęt ratowniczo-gaśniczy będący na wyposażeniu samochodów pożarniczych, przedstawili zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przypomnieli numery alarmowe. Strażacy zaprezentowali działanie pompy wodnej, która jest na wyposażeniu samochodu i służy do działań gaśniczych. Dzieci mogły wejść do środka wozu strażackiego oraz użyć węża strażackiego. To ciekawa, ale przede wszystkim bardzo ważna lekcja dla wszystkich dzieci a szczególnie dla ucznia naszej szkoły Jana Monkiewicza, który w I grupie wiekowej zajął pierwsze miejsce w powiecie Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, a tym samym zakwalifikował się do finału wojewódzkiego i będzie reprezentował naszą szkołę i powiat wschowski. Strazacy sukces naszego ucznia nagrodzili edukacyjnym prezentem, który posłuży do wzbogacania wiedzy na temat samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz przekazali znaczące informacje o sprzęcie znajdującym się na wyposażeniu samochodu
Dziękujemy za cenną lekcję o bezpieczeństwie
Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, uczestniczyli w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubuskie Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim.
Do etapu rejonowego z języka polskiego zakwalifikowała się uczennica klasy VIII- Martyna Żmuda, zaś z języka angielskiego uczeń klasy VII- Jakub Graca i ósmoklasistka Nicola Matuszewska.
Zmagania na szczeblu rejonowym to już wielkie wyzwanie, bo uczestniczą w nich najlepsi ze szkól sześciu rejonów podlegających LKO.Nasz rejon obejmował powiat nowosolski i wschowski.
Choć nikt z trojga reprezentantów nie przeszedł do etapu wojewódzkiego, jesteśmy usatysfakcjonowani ich wynikami i wolą walkiGratulujemy Uczniom z całego serca i jesteśmy z Was dumni
Opublikowała Agnieszka Grzelak.
Serdeczne gratulacje!
"Młodzież zapobiega pożarom" - pod takim hasłem odbyła się 12 marca 2024 r. w Świetlicy Miejskiej w Szlichtyngowej kolejna edycja gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych wśród uczniów szkół podstawowych I grupa - klasy I-IV oraz II grupa - klasy V-VIII . W tym roku w turnieju udział wzięło 24 uczniów, reprezentantów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej, Szkoły Podstawowej w Jędrzychowicach oraz Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny "INKI” w Starych Drzewcach.
W otwarciu turnieju uczestniczyli Jolanta Wielgus – Burmistrz Miasta i Gminy, Marcin Dederek – Prezes Zarządu Miejsko - Gminnego Związku OSP RP Szlichtyngowa, Marek Łukaszewicz - Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP, Sandra Jankowska - Sekretarz Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP RP, Mariusz Winiarski – Wiceprezes Zarządu M-G ZOSP RP przedstawiciel Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej aspirant sztabowy Marek Gruszkowski oraz nauczyciele którzy przygotowali uczniów: Pani Iwona Stróżyk - Potopa, Pan Dariusz Janus, Pan Jarosław Orliński.
Turniej składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Aby przejść do kolejnego etapu należało rozwiązać test składający się z 30 pytań i znaleźć się w gronie 5 najlepszych, w każdej grupie wiekowej.
W wyniku przeprowadzonych eliminacji pisemnych i finału ustnego wyłoniono zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych, którzy reprezentować będą Gminę podczas eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Wyniki eliminacji gminnych:
1 grupa wiekowa – szkoła podstawowa kl. I – IV
I miejsce – Jan Monkiewicz- S.P Stare Drzewce
II miejsce – Igor Szaranek
III miejsce – Nina Szpatowicz
IV miejsce – Julian Neć
V miejsce – Gracjan Grześkowiak
VI miejsce – Michał Kowalski
2 grupa wiekowa – szkoła podstawowa kl. V - VIII,
I miejsce – Wiktoria Kęsicka
II miejsce – Michał Tomiałojć
III miejsce – Bastian Derlat
IV miejsce – Marek Winiarski- S.P Stare Drzewce
V miejsce – Natan Gnacy
Turniej na szczeblu powiatowym odbędzie się 20 marca 2024 r. o godz. 10 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie. Gminę Szlichtyngowa i naszą szkołę reprezentować będzie zwycięzca eliminacji gminnych w pierwszej grupie wiekowej Jan Monkiewicz
Gratulujemy laureatom, życzymy powodzenia w kolejnych etapach turnieju.
Drodzy Rodzice!!!
W związku z rozpoczęciem przez dzieci przygody w naszym oddziale przedszkolnym
Dyrektor i pracownicy szkoły serdecznie zapraszają do zapisów!!!
Mamy dobrą wiadomość dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny Inki w Starych Drzewcach. Dobiegają końca prace projektowe związane z realizacją zadania polegającego na budowie boiska wielofunkcyjnego na terenie tej szkoły.
W dniu 6 marca Burmistrz Jolanta Wielgus wraz z Zastępca Błażejem Rajmanem spotkała się z Dyrektor Szkoły Czesławą Świercz, aby przedstawić przygotowaną przez projektanta koncepcję budowy boiska.
W budżecie gminy roku 2024 na budowę boiska zabezpieczoną mamy kwotę 350.000,00 zł. Został również złożony wniosek o dofinansowanie ze środków zewnętrznych.
Boisko wybudowane zostanie do końca listopada tego roku.
Projekt zakłada budowę boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 26x17 metrów o nawierzchni syntetycznej - poliuretanowej. Będzie można na nim uprawiać gry zespołowe takie jak: siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, mini piłka nożna, badmington. Zakupione zostanie jego wyposażenie. Zamontowane zostaną także piłkochwyty oraz wykonane dojście z kostki betonowej.
W celu zwiększenia potencjału sportowego szkoły na terenie obok, gdzie znajduje się boisko do piłki nożnej, wykonane zostaną prace polegające na wyrównaniu nawierzchni i przeprowadzeniu zabiegów: wertykulacji, aeracji wgłębnej, nawożenia murawy, dosiewu perforacyjnego trawy.
Za wkład pracy, celne sugestie co do rozwiązań projektowych, składamy podziękowania
Pani Dyrektor Czesławie Świercz oraz nauczycielowi wychowania fizycznego
Panu Jarosławowi Orlińskiemu.