9 października obchodzony jest Światowy Dzień Poczty, a także Dzień Znaczka Pocztowego i Pisania Listów, w związku z tym uczniowie klasy 5 podczas zajęć projektowali własne znaczki pocztowe.
Opublikował Łukasz Kotowski.
Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa.Dzień Drzewa to coroczne święto, które przypada na 10 października i ma na celu promowanie ochrony środowiska naturalnego oraz budowanie więzi między ludźmi a naturą. Dzień ten obchodzony jest w wielu krajach na całym świecie i celebruje się go na różnorodne sposoby. Uczniowie klas starszych na zajęciach geografii oglądali film edukacyjny i dowiedzieli się,że corocznie na świecie wycinanych jest 12-15 mln hektarów lasów. Co minutę gdzieś znika naturalny las o wielkości 36 boisk do piłki nożnej, zaś co 3 lata wycinane są lasy tropikalne o powierzchni Polski. Dzień Drzewa jest wspaniałą okazją do zasadzenia nowych drzew, które przyczynią się do produkcji tlenu. Jedno drzewo każdego roku produkuje tlen wystarczający 10 osobom. Po zakończonej prezentacji robili prace plastyczne i mapy myśli związane z dzisiejszym świętem. Natomiast uczniowie klas młodszych kolorowali malowanki i rozmawiali o tym dlaczego według nich drzewa są ważne.
Opublikowała Elżbieta Prałat i Katarzyna Ścibor.
Korzystając ze słonecznej pięknej pogody uczniowie klas IV-VIII wybrali się dzisiaj na wycieczkę do lasu. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz grzybobranie .Udało się znaleźć grzyby jadalne, ale także było dużo grzybów trujących. Uczniowie doskonale radzili sobie z odróżnieniem grzybów Oczywiście udało im się zaobserwować również różne dary jesieni (między innymi kolorowe liście, szyszki, żołędzie).Ważnym elementem wyjścia było prawidłowe zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Wszyscy spędzili miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.
Opublikowała Elżbieta Prałat.
Grzybobranie
Nasi najmłodsi wybrali się na wycieczkę do lasu. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie środowiska przyrodniczego, jakim jest las..
Opublikowała
Natalia Szuman
Na ostatnich zajęciach z chemii uczniowie mogli poszerzyć i utrwalić wiadomości dotyczące gęstości roztworów przez doświadczenie "Słodka Tęcza". Miło jest patrzeć na radość tworzenie. Brawo wy!
Opublikowała Katarzyna Ścibor.
Czwarty dzień wycieczki z projektem„PODRÓŻE Z KLASĄ „ W ostatni dzień odwiedziliśmy Wadowice i Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II Misją Muzeum jest upamiętnianie i upowszechnianie wiedzy na temat życia i nauczania papieża, którego pontyfikat i przesłanie zajmuje wyjątkowe miejsce w polskim dziedzictwie narodowym. Muzeum stara się przekazywać kolejnym pokoleniom wieloaspektowe spojrzenie na Jana Pawła II – jako wzór człowieka szlachetnego, mądrego, otwartego na innych ludzi, cieszącego się autorytetem i szacunkiem. Następnie udaliśmy się Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny – kościół parafialny parafii Ofiarowania NMP w Wadowicach, znajdujący się przy pl. Jana Pawła II 1. Jest to siedziba dekanatu Wadowice – Północ. Obowiązkowym punktem w miasteczku był zakup i zjedzenie papieskich kremówek. Ostatnim miejscem do którego się udaliśmy to była druga część muzeum w Oświęcimiu . Celem wejścia było przede wszystkim poznanie zjawiska holokaustu na tle wydarzeń II wojny światowej i okupacji w Polsce.
Opublikowali: Elżbieta Prałat, Jarosław Orliński, Edward Hałka, Agnieszka Bartkowiak-Winiarska.
Trzeci dzień z projektem „PODRÓŻE Z KLASĄ” Dzień zaczęliśmy od zwiedzania Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Centrum realizuje działalność edukacyjną poprzez wystawy czasowe o tematyce związanej z Tatrami i ochroną przyrody, projekcje filmów przyrodniczych, sprzedaż wydawnictw oraz organizację zajęć dydaktycznych, konkursów i prelekcji. Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN to najnowocześniejszy tego typu obiekt w tym regionie. W środku znajduje się kino 4D, największa w Polsce makieta Tatr, sala odkryć i wiele innych atrakcji. Kolejnym przystankiem było Muzeum Walki i Męczeństwa „Palace” w Zakopanem. W czasie okupacji w pensjonacie „Palace” znajdowała się siedziba Gestapo, a piwnice zostały zaadoptowane na cele więzienne. Przez „Palace” – „Katownię Podhala” przeszło kilka tysięcy Polaków. Praktycznie wszystkich więźniów torturowano, ok. 250 osób zabito na miejscu, wielu kierowano do innych więzień i obozów koncentracyjnych. Wśród więźniów „Palace” byli m.in. bł. ks. Piotr Dańkowski, Franciszek Gajowniczek, Kurierzy Tatrzańscy – Stanisław Marusarz, Bronisław Czech, a także dr Wincenty Galica. Następnie udaliśmy się na Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Zakopiański stary cmentarz jest jedną z najbardziej znanych polskich nekropolii. Nazwę swoją wywodzi od Jana Pęksy, który w 1848 r. ofiarował na rzecz cmentarza swój grunt, położony obecnie w jego wschodniej części. Na tym starym cmentarzu spoczywają ludzie niezwykli i całkiem zwyczajni, artyści, ratownicy, politycy, sportowcy. Są tu prochy zmarłych z dala od ojczyzny i prochy tych, którzy całe swe życie związali z Zakopanem. Spoczywa tutaj pierwszy proboszcz zakopiański – ks. Józef Stolarczyk, dr Tytus Chałubiński, muzyk Jan Krzeptowski Sabała, pisarz Kornel Makuszyński, artyści rzeźbiarze: Antoni Kenar i Antoni Rząsa. Przeniesiono tutaj po wielu latach prochy osób zmarłych z dala od Zakopanego: Stanisława Witkiewicza, Władysława Orkana, Karola Stryjeńskiego, Kazimierza Dłuskiego i Kazimierza Tetmajera. Z cmentarza udaliśmy się do Kaplicy Gąsieniców na Pęksowym Brzyzku, św. Andrzeja i św. Benedykta. Kolejnym punktem wycieczki były Krupówki to reprezentacyjna ulica Zakopanego położona w centrum miasta. Swoją nazwę zawdzięcza polanie, na miejscu której powstała. Z Krupówek możemy obserwować znajdujący się nieopodal Giewont. Dodatkowo atrakcją był wjazd wyciągiem na szczyt Wielkiej Krokwi .Po ciężkim i długim dniu czekał na Nas zasłużony relaks na Termach Gorący Potok w Szaflarach . Jest to kompleks kilkunastu unikalnych basenów zewnętrznych z naturalną, surową wodą siarkową, w których każdy znajdzie atrakcje dla siebie. Dla gości udostępnionych jest 21 niecek basenowych o różnej charakterystyce fontanny, masaże wodne i gejzery . Baseny napełnione są siarkową wodą termalną o temperaturze 34-40°C, dlatego nawet w zimowe dni można doświadczyć niepowtarzalnego relaksu. Wszyscy radośni i szczęśliwi wrócili do pensjonatu na kolację.
Opublikowali: Elżbieta Prałat, Jarosław Orliński,Edward Hałka, Agnieszka Bartkowiak- Winiarska.
Drugi dzień wycieczki z programu „PODRÓŻE Z KLASĄ”- dziś DOLINA KOŚCIELISKA i Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach -to rzymskokatolickie sanktuarium maryjne w Polsce, wybudowane jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981 roku. Mieści się przy ul. Krzeptówki.Dolina Kościeliska natomiast to jedna z najpiękniejszych tatrzańskich dolin – należy do najchętniej odwiedzanych przez turystów tras. Dolina Kościeliska jest położona w Tatrach Zachodnich w Tatrzańskim Parku Narodowym. Mierzy blisko 9 kilometrów, co sprawia, że jest to druga pod względem długości dolina w polskiej części Tatr. Nazywa się ją doliną walną – oznacza to, że podchodzi pod główny grzbiet gór. Kolejną atrakcją spaceru po Tatrach był wąwóz Kraków- to najpiękniejszy wąwóz skalny w Tatrach Zachodnich, znajdujący w Dolinie Kościeliskiej. Dodatkową atrakcją było odwiedzenie Jaskini Mroźnej -to duża atrakcja polskiej części Tatr. Jaskinia jest dobrze przygotowana dla turystów, w niektórych miejscach znajdują się stalowe poręcze i stopnie. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych wszyscy dzielnie pokonali wyznaczony odcinek trasy. Uwieńczeniem dzisiejszego dnia było ognisko i kiełbaski. Wszystkim serdecznie gratulujemy hartu ducha . Opublikowali: Elżbieta Prałat, Jarosław Orliński, Edward Hałka , Agnieszka Bartkowiak- Winiarska.
W ramach programu „PODRÓŻE Z KLASĄ” uczniowie klas IV -VI wybrały się na czterodniową wycieczkę do Oświęcimia i Zakopanego -to doskonała okazja do połączenia nauki z poznawaniem kultury i historii.
-Oświęcim- pierwszym przystankiem było zwiedzanie zamku, ratusza oraz tunelu Escape Room i Auschwitz-Birkenau, miejsce o ogromnym znaczeniu historycznym. Uczniowie mieli szansę wziąć udział w edukacyjnych spacerach ,który przybliżył im tragiczne losy ludzi, którzy tam przebywali. Wizyta w tym miejscu ma na celu zrozumienie historii II wojny światowej, a także refleksję nad wartościami takimi jak tolerancja i szacunek dla drugiego człowieka.
-Zakopane- po intensywnym dniu w Oświęcimiu, grupa udała się w malownicze Tatry. Zakopane to nie tylko piękne widoki, ale także bogata kultura góralska. Uczniowie będę mogli skorzystać z różnych atrakcji, takich jak wędrówki po górach,
Cała wycieczka to nie tylko nauka o historii i kulturze, ale również integracja grupy, rozwijanie umiejętności interpersonalnych oraz budowanie wspomnień, które na długo pozostaną w pamięci uczestników.
Opublikowali: Elżbieta Prałat, Jarosław Orliński, Edward Hałka, Agnieszka Bartkowiak - Winiarska.
W ramach EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTUi przy współpracy ze szkolnym klubem sportowym „ORLIK” , który był fundatorem transportu dzieci do Głogowa uczniowie naszej szkoły pojechali na basen. Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z formami aktywnego spędzania czasu wolnego na basenie, bezpiecznych gier i zabaw w wodzie, zgłębienia wiedzy o technikach pływania, kształtowania właściwych zachowań w miejscach publicznych. Na basenie uczestnicy wycieczki korzystali z jacuzzi, zjeżdżalni, brodzika, basenu z biczami wodnymi oraz basenu pływackiego. Czas spędzony na pływalni okazał się nie tylko trafionym sposobem spędzania czasu wolnego ale również świetną zabawą. #BeActive #EuropejskiTydzienSportu2024
Opublikowała Elżbieta Prałat i Jarosław Orliński.
UROPEJSKIEJ TYDZIEŃ SPORTU 2024. Dzisiaj uczniowie klas 0-III promowali sport i aktywność fizyczną oraz pogłębiali wiedzę na temat licznych korzyści z uprawiania sportu. Wszystkimi uczestnikom zajęć towarzyszył dobry humor i wszyscy chętnie brali udział w biegach dbając o zasady fair play. #BeActive #EuropejskiTydzienSportu2024
Opublikowała Elżbieta Prałat
Rozpoczął się Europejski Tydzień Sportu, który odbywa się w w dniach 23-30 września w całej Europie, w tym również w Polsce. To wyjątkowe święto poświęcone promocji aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia oraz sportu amatorskiego wśród obywateli w każdym wieku. W naszej szkole EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU rozpoczął warsztatami na temat walorów aktywności fizycznej w trakcie ,których uczniowie zrobili ogromny transparent na którym przedstawili swoje ulubione dyscypliny sportowe oraz hasła nawiązujące do aktywności fizycznej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się aktywna przerwa w trakcie której uczniowie mieli możliwość korzystać ze sprzętu sportowego. Jutro kolejne zmagania sportowe z udziałem najmłodszych uczniów naszej szkoły.
Opublikowała Elżbieta Prałat i Jarosław Orliński.
Z okazji Narodowego Dnia Sportu który przypada na 15 września uczennice z klas VI-VIII kształtowały wytrzymałość i szybkość w trakcie sztafety oraz najważniejsze w sporcie wartości etyczne w trakcie biegu fair play. Narodowy Dzień Sportu to inicjatywa społeczna organizowana przez Fundację Zwalcz Nudę wspólnie z partnerami – instytucjami propagującymi sport. Celem projektu jest popularyzacja sportu – szczególnie wśród dzieci oraz stworzenie możliwości do poznania i spróbowania swoich sił w nieznanych dotąd dyscyplinach. Dzięki wydarzeniu dzieci i młodzież, mają możliwość rozwijania pasji oraz nabywania nowych umiejętności.
Uczniowie biorący udział w naszym małym święcie demokracji przedstawili swoje plany, wizje i pomysły na działanie naszej szkoły, w których nie brakowało różnych pomysłów jak dni bez kartkówek, dzień pizzy oraz zawody sportowe. 25 września nauczyciele oraz uczniowe dali wyraz swoim przekonaniom i oddali głos na swoich kandydatów do Samorządu Uczniowskiego oraz tegorocznego opiekuna owego samorządu.
Dzięki obywatelskiej postawie naszych uczniów do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2024/2025 dostali się:
Przewodnicząca Maja Jaroszewicz
Zastępca przewodniczącego nr 1 Izabella Orłowska
Zastępca przewodniczącego nr 2 Alan Gawin.
Opiekunem samorządu został Pan Edward Hałka.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz z niecierpliwością oczekujemy ich pomysłów!!!
Opublikował Edward Hałka.
Trudno przejść obojętnie wobec sytuacji, która ma miejsce obecnie na południowym-zachodzie Polski. Dramat, który dotknął ogrom ludzi, pozbawił wielu z nich dobytku całego życia. W tej chwili ważna jest doraźna pomoc poszkodowanym, dlatego nasza szkoła dołączyła do zbiórki dla powodzian. Dzisiaj dostarczona była I tura darów do I LO Wschowa. Stamtąd,nad ranem ruszy transport na południe.
Bardzo dziękujemY:
rodzicom,
dzieciom,
mieszkańcom,
nauczycielom,
KGW Drzewianki Stare Drzewce
Radnym ze Starych Drzewiec, pani Annie Dombek i pani Wiolecie Orłowskiej.
"Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”
P.S. Zbiórka trwa nadal,II tura wyjedzie po niedzieli.
DZIĘKUJEMY
Opublikowała
Natalia Szuman
Nadszedł czas, aby zrozumieć, że przyroda bez człowieka będzie istniała, ale człowiek bez przyrody nie.” W tym roku po raz kolejny nasz szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji "Sprzątania Świata" . To właśnie we wrześniu już po raz trzydziesty pierwszy – zostanie przeprowadzona w naszym kraju akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2024” Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem: „NA STRAŻY CZYSTEJ ZIEMI”. Uczniowie naszej placówki wyposażeni w jednorazowe rękawiczki i worki ruszyli posprzątać naszą najbliższą okolicę. Celem akcji jest edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
Opublikowała Elżbieta Prałat i Jarosław Orliński.
16 września klasa 0 i klasa 1 obchodzila Międzynarodowy Dzień Kropki
Celem tego dnia było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta.
Opublikowała:Natalia Szuman
Informujemy, że ze względu na upały w dniu dzisiejszym ( 05.09.2024r.) 7 i 8 godzina lekcyjna nie odbędą się . Zajęcia świetlicowe będą do godz. 14.00. Odjazd autobusu tylko o 13.15.
W dniu jutrzejszym tj. 06.09.2024 r. wszystkie lekcje są skrócone wg. rozkładu godzin lekcyjnych poniżej:
1. 7.45-8.15
2. 8.20 – 8.50
3. 8.55-9.25
4. 9.30-10.00
5. 10.05-10.35
6. 10.50-11.20
7. 11.25-11.55
8. 12.00-12.30
Obiad 10.35
Uczniowie dojeżdżający z klas I – IV po zakończeniu zajęć zostają na świetlicy do odjazdu autobusu 13.15.
Zajęcia w oddział przedszkolny będą trwały od godz.7.30 do 12.00
HARMONOGRAM ROZPOCZĘCIA ROKU 2024/2025
W DNIU 02.09.2024 .
-7:15 - dowozy dzieci, autobus Małe Drzewce
-7:45 - zbiórka dzieci w szkole i przejście do kościoła z wychowawcami
- 8:00 - Msza Święta
- 9:00 - apel inauguracyjny
- 9:50 - odwozy dzieci ze szkoły
Nadeszła chwila, na którą czekaliście przez cały rok szkolny. To czas pełen przygód, zabawy i radości. Życzę Wam, aby te wakacje były pełne niezapomnianych chwil, śmiechu i wspaniałych wspomnień.
Niech każdy dzień przynosi Wam nowe, ekscytujące doświadczenia. Bawcie się dobrze, odkrywajcie nowe miejsca, poznawajcie nowych przyjaciół i cieszcie się każdą chwilą spędzoną na beztroskiej zabawie. Pamiętajcie, aby zawsze być bezpiecznym i dbać o siebie nawzajem.
Niech te wakacje będą dla Was czasem odpoczynku, regeneracji sił i nabierania energii na kolejny rok szkolny. Bawcie się wesoło, śmiejcie się głośno i korzystajcie z każdego słonecznego dnia.
Cieszcie się wakacjami i do zobaczenia po przerwie!
W tym roku Szlichtyngowa świętuje 380-lecie nadania praw miejskich. Obchody Dni Szlichtyngowy odbyły się w dniach 21-22 czerwca. 22 czerwca w bloku rozrywkowym wystąpiły nasze dzieci. Grupa młodsza wykonała taniec, a uczniowie klas starszych poezję śpiewaną. Serdecznie gratulujemy odwagi i przepięknego występu.
Po dziesięciu miesiącach wytężonej nauki nadszedł wyczekiwany przez wszystkich czas wakacji. Czas odpoczynku od nauki. Dziękując za wysiłek i współpracę życzymy Uczniom by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Korzystajcie z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się wspaniale na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami. Wierzymy, że wkrótce wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.
TEGOROCZNI ABSOLWENCI
Drodzy Absolwenci,
21 czerwca 2024 roku otrzymaliście upragnione świadectwa ukończenia szkoły. Przez dziewięć lat wspólnie przeszliśmy długą i ciekawą drogę. To w murach naszej szkoły precyzowały się Wasze poglądy i zainteresowania, a dzisiejsze marzenia o dalszej nauce w nowej szkole przybrały realnych kształtów. Otrzymaliście świadectwa ukończenia Szkoły Podstawowej im.Danuty Siedzikowny "Inki" w Starych Drzewcach i zamknął się pewien rozdział Waszego życia. I choć dotarliście do mety ważnego etapu życia, musicie pamiętać, że do mety przybywa się tylko po to, aby wyruszyć w dalszą drogę. Sięgajcie więc po nowe doświadczenia, pamiętając przy tym, że szczyty zdobywa się krok po kroku, nie zatrzymując się pomiędzy. Los sprzyja tylko odważnym, dla których pokonywanie siebie jest źródłem rozwoju. Wy wielokrotnie dawaliście dowody, że nie boicie się wyzwań. Pragniemy, abyście tacy pozostali.
Życzymy Wam dalszej wytrwałości, radości oraz sukcesów w nowych szkołach.
W ramach realizacji gminnego projektu "RAZEM ZDROWO NA SPORTOWO "przez Stowarzyszenie "JESTEŚMY RAZEM " przy Szkole Podstawowej im.Danuty Siedzikowny "Inki" i współpracy z Klubem Sportowym "ORLIK" został zorganizowany na terenie naszej placówki DZIEŃ SPORTU - AKTYWNI LATEM. Sportowe zmagania rozpoczęły warsztaty, w trakcie których robione były kartki dla Reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024 .Następnie była wspólna rozgrzewka w ramach zajeć taneczno - ruchowych,po której rozpoczęły się indyuwidalne zajęcia sportowe. Wszyscy uczniowie chętnie brali udział w każdej konkurencji sportowej jednocześnie zbierając punkty bo najlepsi zostali nagrodzeni. Fundatorem nagród oraz poczęstunku i wody był Klub Sporty" ORLIK ". Za przygotowanie pysznych hot dogów serdecznie dziękujemy Pani Wiolettcie Tomkowicz i Pani Sandrze Buras. Rywalizację sportową zakończył mecz piłki nożnej chłopców VIII klasa kontra reszta szkoły i klas 0-III oraz mecz piłki siatkowej dziewcząt. Zwieńczeniem tego dnia był uroczysty apel na którym zostały rozdane nagrody w różnych kategoriach . Serdecznie gratulujemy wszystkim zdrowej i sportowej rywalizacji oraz przestrzegania zasad fair play . Bardzo gorąco dziękujemy również wszystkim nauczycielom za pomoc przy organizacji tego dnia,przede wszystkim za fachową obsługę przy określonych stacjach i pilonowanie porządku oraz dbanie o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.
Opublikowała Elżbieta Prałat i Jarosław Orliński.
DZIEŃ SPORTU 2024 Na dzisiejszych zajeciach wrsztatowych z okazji DNIA SPORTU uczniowie naszej szkoły tworzyli kartki z życzeniami dla Reprezentacji Polski na IGRZYSKA OLIMPIJSKIE Paryż 2024. Uczniowie wcześniej poznali skład reprezentacji,który wciąż jest aktualizowany i mieli możliwość zrobienia kartki dla wybranego zawodnika lub dla całej kadry. Serdecznie gratulujemy pomysłów i kreatywności- najlepsze prace zostały nagrodzone,a kartki można podziwiać na szkolnej gazetce. Ogromne brawa dla wszystkich za wkład pracy ,przygotowanie do zajęć i znajomość Reprezentacji Polski.
Opublikowała Elżbieta Prałat i Jarosław Orliński.
14 czerwca 2024 roku w ramach realizacji projektu "RAZEM ZDROWO NA SPORTOWO" przez STOWARZYSZENIE" JESTEŚMY RAZEM " przy Szkole Podstawowej im.Danuty Siedzikowny "Inki"w Starych Drzewcach został zorganizowany w naszej placówce DZIEŃ KIBICA , w związku z otwarciem EURO 2024. W tym dniu zostały zorganizowane zajęcia sportowo- edukacyjne; turnieje drużynowe piłki siatkowej , piłki nożnej, piłki koszykowowej, zajęcia taneczno- ruchowe . Zajęcia miały na celu udoskonalenie umiejętności z zakresu gier zespołowych ,poznanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego, poznanie zasad bezpieczeństwa i gry fair play oraz zasad poprawnego kibicowania. Dzieci z chęcią i zaangażowanie uczestniczyły w każdej formie aktywności ruchowej. Wszyscy również z niecierpliwością czekają na pierwszy mecz Reprezentacji Polski na Euro 2024,czego dowodem były dzisiaj biało -czerwone stroje uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Mocno trzymamy kciuki za Reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyzn .
W poniedziałek 17 czerwca uczniowie klasy drugiej i trzeciej wraz z wychowawczyniami wybrali się leśnymi drogami na wycieczkę rowerową. Głównym celem naszej wyprawy było poznanie części ścieżki dydaktycznej ,,Leśna Dolina.’’ oraz środowiska leśnego. Naszą przewodniczką po leśnych duktach była mama jednej z uczennic Pani Agnieszka Paul. Pan Łukasz Paul był naszym ,,zapleczem technicznym’’( bez pomocy którego niektóre z dzieci nie mogłyby kontynuować jazdy). Dzięki dobrej znajomości topografii terenu przez p. Agnieszkę udało nam się dotrzeć do przejazdu kolejowego z ciekawym mostkiem na rowie,do zapory przeciwczołgowej z czasów II wojny światowej. Dotarliśmy do Oberży Leśna Dolina przy której jest siedziba Nadleśnictwa Głogów, obelisk upamiętniający 70 lecie nadleśnictwa oraz ciekawa gra edukacyjna - ,,Leśne zagadki.’’ Punktem kulminacyjnym naszej wyprawy był Parking leśny Gola, gdzie był długi postój, podczas którego w zaciszu leśnych wiat dzieci posiliły się, miały możliwość skorzystania z huśtawek. Jednak największą atrakcja tego miejsca były urządzenia ścieżki zdrowia – promujące bezpieczny sport na świeżym powietrzu. Dzieci chętnie z nich korzystały pomimo zmęczenia jazdą rowerem, który czasami trzeba było prowadzić, bo sucha piaszczysta droga tego wymagała.
Bardzo dziękujemy pani Agnieszce i panu Łukaszowi za okazaną pomoc w trakcie wycieczki. Gratulujemy wytrwałości (przejechaliśmy łącznie 16 km) wszystkim młodym uczestnikom rowerowej wyprawy. Mamy nadzieję, że dzieci tę formę aktywnego spędzania wolnego czasu będą kontynuować wraz z rodzicami podczas zbliżających się wakacji.
Opublikowała: Danuta Kachel
W sobotę, 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, w Krzepielowie odbył się turniej piłki nożnej chłopców w kategorii klas: 4-6 i 1-3, w którym nasza szkoła odniosła sukces, zajmując pierwsze miejsce w grupie klas 4-6 oraz drugie miejsce młodsi koledzy z klas 1-3. Był to dzień pełen sportowych emocji, rywalizacji i radości, który na długo pozostanie w pamięci zarówno zawodników, jak i kibiców. Nasza drużyna w składzie: Adam Szymanowski, Marek Winiarski, Alan Halasa, Grzegorz Ratoń, Jan Matusiak, Fabian Jaroszewicz, Aleks Nowak oraz w finale w zastępstwie za kontuzjowanego Grzegorza Ratoń zagrał Mieszko Winiarski z drużyny młodszej. W trakcie turnieju zmierzyliśmy się z trzema innymi zespołami, grając z ogromnym entuzjazmem i pewnością siebie. Pierwszy mecz z gospodarzem turnieju zakończył się zwycięstwem 3:0, w drugim spotkaniu po wyrównanej pełnej determinacji i waleczności grze, nasi chłopcy zremisowali 1:1 z reprezentacją S.P Siciny. W trzecim decydującym meczu pewnie wygrali pokonując S.P Konradowo 2:0. Młodsi uczniowie rozegrali dwa mecze, pierwszy po pechowo przegranym 3;2 z gospodarzem turnieju oraz drugi pewnie wygrywając 3:1 ze swoimi rówieśnikami z S.P Siciny. Po zakończeniu turnieju wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami, pucharami oraz dyplomami, co było wspaniałym zwieńczeniem ich wysiłków i triumfu. Dodatkowo, na zakończenie dnia, wszyscy uczestnicy mieli okazję upiec kiełbaski przy ognisku, co dostarczyło wiele radości.
Serdecznie gratulujemy obydwu drużynom za zaangażowanie i wspaniałą grę. Dziękujemy również wszystkim rodzicom, którzy dowieźli zawodników na turniej, Pani Alinie kowalskiej za opiekę i wsparcie grupy młodszej oraz kibicom za doping, który dodawał skrzydeł naszym zawodnikom. To zwycięstwo jest dowodem na to, że nasza szkoła nie tylko stawia na edukację, ale także na rozwój sportowy uczniów. Jesteśmy dumni z naszych chłopców i życzymy im dalszych sukcesów na boisku. Niech ten triumf będzie inspiracją dla innych uczniów do podejmowania sportowych wyzwań i rozwijania swoich pasji.
Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i wyjątkową gościnność. Turniej był świetnie zorganizowany, a atmosfera panująca na miejscu sprzyjała sportowej rywalizacji i dobrej zabawie.
Opublikował: Jarosław Orliński