Środa 08.05.2024

Drodzy uczniowie klas IV- VIII

Termin realizacji:  01.06.-10.06.2020

Temat: Co wiesz o komputerach?- sprawdź sie!

Termin realizacji:  25.05.-31.05.2020

KL.4-8.

Nagrywanie i przesyłanie filmików na konkurs:

"Przeskocz Tor Przeszkód"

Temat: Budowa komputera- sprawdź sie!

Rozwiąż test: https://www.memorizer.pl/test/10464/budowa-komputera/

Wydrukuj lub przepisz i uzupełnij kartę pracy.

Termin realizacji:  11.05.-18.05.2020

klasa 4

Temat: Bezpieczeństwo w internecie

Wydrukuj lub przepisz i uzupełnij kartę pracy.

karta-pracy-nie-daj-sie-wciagnac-w-siec-o-bezpieczenstwie-w-internecie.pdf

klasa5

Temat:Nie tylko tekst. O wstawianiu ilustracji

karta-pracy-nie-tylko-tekst-o-wstawianiu-ilustracji-.pdf

klasa 6

Temat: Poczta elektroniczna i zasady właściwego zachowania w sieci

karta-pracy-bez-koperty-i-znaczka-poczta-elektroniczna-i-zasady-wlasciwego-zachowania-w-sieci.docx

klasa 7

Temat: Internet jako źródło informacji

karty-pracy-1-i-2.pdf

Temat: Projekty Multimedialne

Historia i rozwój informatyki- projekt

Dla biorących udział w konkursie BRD, w całym cyklu zaliczona będzie 1 technika i 1 informatyka z tego tygodnia. Przypominam, że można dołączyć do uczestników  w każdej chwili, oczywiście im szybciej tym większe szanse. Powodzenia

Kontynuacja tematu, dokończyć pracę w dowolnym programie i bez zaległości zacząć miesiąc maj. Pozdrawiam i życzę dużo usmiechu i zdrówka.

UWAGA!!!

Docierają do mnie informacje, ze nie każdy z was ma program do prezentacji, rozumiem nic nie trzeba kupować, można to zadanie wykonać w dowolnym edytorze tekstu, np Wprdpad, który jest w każdym Systemie Operacyjnym lub w Paint.

Drodzy uczniowie klas IV- VIII

Temat: Ćwiczenia w programie PowerPoint i Paint

Zabawa w projektowanie z  Blockly Games chyba opanowana do perfekcji z pokonaniem wszystkich stopni trudnosci, to czas na nowe wyzwania. W tym tygodniu do zaliczenia lekcji informatyki bedzie zadanie do wykonania połączone z wf- tak to nie pomyłka!. Uczniowie z klas 6-8 wykonują prezentację multimedialną, a dzieci z klas 4-5. do wyboru prezentacja lub w edytorze graficznym np. Paint w postaci graficznej przedstawiaja podane zagadnienia w zakładce z lekcji wf, gdzie jest opisany temat do realizacji. (Edukacja zdrowotna)

Powodzenia:)

Gry dla przyszłych programistów.

Mając na uwadze różne możliwości sprzętowe i programowe oraz obciążenie zadaniami z innych przedmiotów zachęcam was do zabawy Blockly Games jako serii gier edukacyjnych uczących programowania. Jest przeznaczony dla uczniów  , którzy nie mają dużego doświadczenia w programowaniu komputerowym.

Gry Blockly Games, zaprojektowane z myślą o samodzielnym tempie oraz doborze stopnia trudności. Uczniowie z klas młodszych pracują na niższych poziomach, podnosząc poprzeczkę trudności.   Można pobrać do użytku offline , zapewniając dostęp dla wszystkich.

Cały kod jest open source, co oznacza, że ​​jest bezpłatny i można go dostosować do własnych potrzeb.

Pod koniec tych gier gracze są gotowi do korzystania z konwencjonalnych języków tekstowych.

Kliknij poniższy link:

Życzę wytrwałości