Sobota 18.05.2024

Temat: instrumenty perkusyjne. 3.04.2020

Kl. 4 17.04.2020

Temat: Wielkanoc. Tradycje wielkanocne: zwyczaje i obrzędy

Georg Friedrich – niemiecki kompozytor późnego baroku, który dokonał syntezy barokowych osiągnięć muzycznych, zwłaszcza niemieckich, włoskich i angielskich. Komponował liczne gatunki muzyki baroku, między innymi opery i oratoria ( Alleluja z oratorium Mesjasz ). Händel zaliczany jest do najwybitniejszych twórców muzyki późnego baroku.

Kl. 4 24.04.2020

Temat: Dzień Ziemi. Muzyka i ekologiaDzień Ziemi. Muzyka i ekologia

Dzisiaj waszym zadaniem będzie stworzenie ekologicznego instrumentu. Technika i materiały do realizacji dowolne. Powodzenia.

Kl 4

Temat: Majowe święta Polaków. Kropka przy nucie

Pod tematem zapiszcie notatkę

Rytm punktowany - sekwencja dźwięków, z których co drugi jest wydłużony. W notacji muzycznej za pomocą kropki przy nucie.

Kropka przy nucie - umieszczana jest bezpośrednio po prawej stronie nuty lub pauzy. Przedłuża trwanie nuty lub pauzy o połowę jej wartości rytmicznej.

15.05.2020

Witajcie. Dzisiaj mam propozycję całodniowego słuchania muzyki. Słuchajcie, bawcie się przy niej. A może odkryjecie jakieś nowe gatunki muzyczne, które wam się spodobają.

Temat: Dla Ciebie, mamo, dla Ciebie, tato. Śpiewamy i gramy

Znajdźcie jakieś ciekawe piosenki dla mamy i taty. Nauczcie się ich. Zróbcie im niespodziankę w dniu ich święta.

29.05.2020

Temat: Niech żyją wszystkie dzieci! Piosenki i zabawy dzieci z różnych stron świata

Ostatnio obchodziliśmy święto naszych mam a już nie długo bedzie wasze święto. Z tej okazji chciałem wam złożyć najgorętsze życzenia. Żeby zawsze wam świeciło słońce :)

A żeby było miło, tym razem piosenka do nauczenia. Jedna z moich ulubionych. Jak w końcu się spotkamy to bedziem ją spiewać

05.06.2020r

Dzień dobry

Zapisz temat zajęć do zeszytu: Tańczymy krakowiaka. Nauka podstawowych kroków i figur tanecznych krakowiaka.

Zapoznaj się z pojęciami

- krakowiak,

- cwał w bok,

- drobna kaszka,

- koło zębate,

Następnie wysłuchaj nagrania z Internetu i spróbuj rozpoznać opisane figury tańca krakowiak:

Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze” - Krakowiak

Spróbuj zatańczyć krakowiaka według poniższej instrukcji:

19.06.2020

Kl4

Temat: Muzykujemy wakacyjnie! Muzykowanie na pożegnanie.

Rok szkolny powoli dobiega końca, a zatem dzisiaj przypomnijcie sobie wszystkie piosenki, których uczyliśmy się. Śpiewajcie, bawcie się, muzykujcie. Mam nadzieję, że po wakacjach w końcu spotkamy się.

Udanych wakacji.