Sobota 18.05.2024

Łukasz Kotowski

Temat: Instrumenty dęte. Podział i brzmienie 3.04.2020

Dzisiaj moi drodzy zapiszcie sobie powyższy temat a następnie wyjaśnijcie pojęcia: instrumenty dęte (źródło dźwięku w instrumentach dętych) oraz jaki jest podział instrumentów dętych i kilka przykładów.

Zdjęcia proszę wysłać na mój adres email

kotowski@op.pl

W tytule wiadomości proszę wpisać imię i nazwisko dziecka oraz klasę.

W razie pytań jestem do dyspozycji w godzinach lekcji.

Temat: Z muzyką w tle.  Funkcja muzyki  w filmie i reklamie

Muzyka filmowa może być ilustracją, albo też kontrapunktem obrazu – czyli warstwą dopełniającą, charakteryzującą postaci, nastrój, przeżycia psychiczne bohaterów. Po raz pierwszy o muzyce filmowej można było mówić w erze kina niemego, ale od tamtych czasów muzyka filmowa przeszła znaczną ewolucję.

Temat: Warsztat muzyczny

Dzień dorby. Dzisiejszym waszym zadaniem bedzie narysowanie obrazu wisennego na podstawie słuchanych utworów. Gotowe prace wyślijcie na mój email kotowski@op.pl.Pozdrawiam.

Temat: Z dziejów muzyki – barok. Jan Sebastian Bach.

Johann Sebastian Bach (1685 -1750) – kompozytor i organista niemiecki epoki baroku, jeden z najwybitniejszych artystów w dziejach muzyki, kompozytor dworski. Czołowa postać rodu Bachów, wybitny wykonawca i jeden z najbardziej wpływowych kompozytorów

Temat: Cztery pory roku z maestrem Vivaldim.

Antonio Vivaldi – skrzypek i kompozytor. Uznawany jest za jednego z najwybitniejszych kompozytorów epoki baroku. Jego dorobek kompozytorski obejmuje niemal wszystkie gatunki i formy uprawiane w okresie baroku. Jego dzieła wokalne, zarówno świeckie, jak i religijne, są związane z operowym stylem epoki, odznaczają się barwną instrumentacją (oratorium Juditha) i dramatyczną siłą wyrazu (opery).

Dzień dobry
Dzisiaj dla was specjalne zadanie. Wymyślcie po dwie zagadki muzyczne, której poźniej wyslecie do mnie na email.
kotowski@op.pl

Temat: Warsztat muzyczny.

Dzisiaj moi drodzy posłuchajcie sobie wykładu na temat muzyki

Wysłuchajcie uważnie. Może pojawią się jakieś pytania :)

05.06.2020

Dzień dobry

Temat: Zaśpiewajmy, zagrajmy, zatańczmy razem!

Podr. Str. 156.

Muzyka łączy ludzi. Wspólne granie, śpiewanie, słuchanie oraz taniec dostarczają wiele radości. Zaśpiewaj piosenkę „Tyle słońca w całym mieście”

19.06.2020

Kl6

Temat: Muzykujemy wakacyjnie! Muzykowanie na pożegnanie.

Rok szkolny powoli dobiega końca, a zatem dzisiaj przypomnijcie sobie wszystkie piosenki, których uczyliśmy się. Śpiewajcie, bawcie się, muzykujcie. Mam nadzieję, że po wakacjach w końcu spotkamy się.

Udanych wakacji.